Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spłacone urządzenia, a wiarygodność

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Spłacone urządzenia, a wiarygodność

Dzień dobry. Posiadam już kilka lat abonament w Orange za około 80zł. Miałem wzięte na raty dwa dość drogie urządzenia (6000zł i 6500zł). Oba spłaciłem przed czasem i w profilu widnieją właśnie jako spłacone. Czy przez pryzmat tego jeśli będę chciał dobrać sobie teraz urządzenie do trwającego abonamentu na raty 0 to będę może trochę bardziej wiarygodny dla operatora? Logika sugeruje, że tak, ale może ktoś bardziej obeznany mógłby podpowiedzieć? Z góry dziękuje za poświęcony czas.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18464
  • 52793
  • 713

Spłacone urządzenia, a wiarygodność

@DM55 do potwierdzenia wiarygodności liczy się również terminowe spłacanie abonamentu. Uważam, że będzue większa wiarygodność, ale przy następnym drogim urządzeniu może być wiarygodność rozpatrywana indywidualnie.

Dla przykładu podam, że po kilkunastu latach bycia abonentem, pół roku temu przeszedłem na kartę. Bez problemu mogłem wziąć urządzenie na raty warte 3k.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18464
  • 52793
  • 713

Spłacone urządzenia, a wiarygodność

@DM55 do potwierdzenia wiarygodności liczy się również terminowe spłacanie abonamentu. Uważam, że będzue większa wiarygodność, ale przy następnym drogim urządzeniu może być wiarygodność rozpatrywana indywidualnie.

Dla przykładu podam, że po kilkunastu latach bycia abonentem, pół roku temu przeszedłem na kartę. Bez problemu mogłem wziąć urządzenie na raty warte 3k.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Spłacone urządzenia, a wiarygodność

Tak właśnie myślałem. Czyli wcale nie ma reguły, że jak mam spłacone dwa drogie urządzenia to wzięcie nowego będzie bezproblemowe. Może być tak, że ich nawet nie wezmą pod uwagę..


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18464
  • 52793
  • 713

Spłacone urządzenia, a wiarygodność

@DM55 może tak być, nie mniej, warto zawsze być z płaceniem terminowo. Mi też nieraz zdażało się splacać przed terminem. Jeżeli była by zaległość, to trudniej było by wziąć nowe urządzenie na raty, szczególnie te droższe. Łatwiej Tobie wzór ąć coś drogiego, niż nowemu klientowi.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 136
  • 636
  • 14

Spłacone urządzenia, a wiarygodność

@DM55 Na pewno łatwiej będzie z kolejnymi  ratami niż nowemu klientowi. Mi po kilkunastu spłaconych planach przechodzą raty za każdym razem. Choć jeśli miałeś długą przerwę w ratach i nagle z 80 zł będziesz chciał podnieść na 600, to różnie może być. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo 😉


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Spłacone urządzenia, a wiarygodność


@marcin0216napisał(-a)

@DM55 Na pewno łatwiej będzie z kolejnymi  ratami niż nowemu klientowi. Mi po kilkunastu spłaconych planach przechodzą raty za każdym razem. Choć jeśli miałeś długą przerwę w ratach i nagle z 80 zł będziesz chciał podnieść na 600, to różnie może być. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo 😉


Nie nie. Ja płaciłem od zawsze abonament 80, ale miałem dwa telefony za które miesięczne raty to były po 300zl. Była taka chwila, że spłacałem oba i wtedy rata to było ponad 600zl. Teraz spłaciłem już oba wiec został sam abonament 80. Zastanawiam się tylko czy właśnie przez pryzmat tych dwóch spłaconych dość drogich iphonów jest szansa, że mnie jakoś ulgowo potraktują przy chęci dobrania czegoś nowego.