Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Faktura


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32534
  • 37209
  • 1374

Faktura

Ten nowy wygląd faktury VAT będzie ciężki do przełknięcia dla urzędów skarbowych. Współczucie dla osób które mają np. Orange Love (z oferty prywatnej) na jednoosobową działalność gospodarczą i chcą wliczyć sobie w koszty.

 

ps. i nie wiem kto wpadł na pomysł w Orange aby we wzorze na stronie www umieszczać fakturę z babolem: neostrada pod kątem podatku vat nie jest usługą telekomunikacyjną a usługą internetową. Jest inne oznaczenie w klasyfikacji. Mam nadzieję że w praniu tego błędu nie ma.

 

ps2. I przy okazji można naprawić błąd w sprawie zaokrągleń groszowych. Opłaty są liczone jako kwota sumy netto+vat i mamy kwotę fakturę brutto całości. Nie można liczyć jako pojedyncza pozycja+vat+druga pozycja +vat od drugiej pozycji.


Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Faktura

@Piotrekk85 odnoszą się do ps2. Nie wiem czy jest teraz sens to robić jako, że od 1.07.18 wszedł w życie Split Payment czyli Mechanizm Podzielonej Płatności. W ramach którego płatność za zobowiązania wynikająca z faktury trafia do odbiorcy na dwa konta: konto rozliczeniowe (kwota netto) i konto VAT (kwota podatku VAT).


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32534
  • 37209
  • 1374

Faktura

Split payment nie dotyczy rozliczeń z konsumentami. Poza tym dla skarbówki wiążąca jest faktura vat a dokument "Twoje rozliczenie" interesuje bardziej szarego klienta. I fajnie, jakby nie było różnic (przynajmniej w przykładzie na stronie www).

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3248
  • 7619
  • 142

Faktura

To coś chyba nie do końca, bo ja mam dalej po staremu Emotikon: Bardzo szczęśliwy


Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Faktura

@Ron a masz tylko stacjonarny? Bo Klienci usług mobilnych, konwergentnych (w tym Orange Love) otrzymają faktury w dotychczasowej szacie graficznej - zmiana tych dokumentów zostanie zrealizowana w 4 kwartale br.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3248
  • 7619
  • 142

Faktura

Konta są oddzielne i możliwe, że jest tak jak piszesz. Na tą samą osobę jest jeszcze mobilny, ale to nie LOVE i nie jest połączone, ale rabat jakiś Open Emotikon: Szczęśliwy

Anonim

Nie dotyczy

Faktura

Mnie ciekawi, czy Państwo odniesie korzyść z tej formy podzielności od klientów Neostrady? Tutaj raczej nie dostrzegam wyłudzeń z tytułu ulg na neo w rocznym rozliczeniu z fiskusem. Sądzę, że szacunkowy, ok.2 mld wpływ do budżetu w przyszłym roku będzie dotykał innych przelewów za towary i usługi, w tym i z branży telekomunikacyjnej. Musimy przywyknąć do zaistniałych zmian i jako klienci Orange nie powinniśmy się obawiać. Wszystko wyjdzie "w praniu".


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32534
  • 37209
  • 1374

Faktura

Split payment dotyczy tylko firm. Więc to raczej nie jest przeciętny klient Neostrady która głównie dedykowana jest dla konsumentów. Gorzej że jeśli obowiązuje tak jak na wzorze to ulgi na internet (dla tych co mogą) już nie będzie bo na kartce z napisem faktura vat nie ma wyszczególnienia usług internetowych.