Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming na Wyspach Kanaryjskich

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Roaming na Wyspach Kanaryjskich

Jak to jest z roamingiem na Wyspach Kanaryjskich? Niby to terytorium Hiszpanii, poza paroma drobnymi wyjątkami obowiązuje tam też całe prawo UE, wychodziłoby raczej że powinien obowiązywać roaming wewnątrz UE. Regulamin świadczenia usług Orange jaki dostałem ze świeżo podpisanymi umowami niedawno nie wymienia Wysp Kanaryjskich. Rozmawiałem z konsultantami Orange, pierwszy powiedział że "wydaje mu się" że to będzie roaming wewnątrz UE, natomiast drugi nie wiedział, gdzieś sprawdzał i w końcu powiedział mi że to na 100% Strefa 2. W Urzędzie Komunikacji Elektronicznej konsultant nie wiedział. Za to widziałem wiele artykułów w sieci, w których wymieniano Wyspy Kanaryjskie jako te na których nowe prawo odnośnie roamingu w UE miało zostać wprowadzone 15.6.2016.

No i bądź tu mądry.

 

Proszę o odpowiedź kogoś kompententnego z Orange, gdyż za 5 dni wylatuję na urlop na Wyspy Kanaryjskie i nie chcę z tamtąd przywieźć faktury na kilka tysięcy zł za słuchanie Spotify.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Roaming na Wyspach Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie to w prawie UE tzw. outermost region. To zależy od przepisów szczególnych.


W tabeli operatorów roamingowych masz info że wszyscy poza satelitarnym są w strefie 1: https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2003454/4103075077.xls

Zwróć uwagę, że na krajach wyspiarskich warto mieć ręczny wybór operator i sprawdzać z którym się łączymy.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Roaming na Wyspach Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie to w prawie UE tzw. outermost region. To zależy od przepisów szczególnych.


W tabeli operatorów roamingowych masz info że wszyscy poza satelitarnym są w strefie 1: https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2003454/4103075077.xls

Zwróć uwagę, że na krajach wyspiarskich warto mieć ręczny wybór operator i sprawdzać z którym się łączymy.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Roaming na Wyspach Kanaryjskich

Dzięki wielkie. Żebym nie szukał tak szczegółowej tabeli - ani na stronie Orange, ani googlując, nie szło do tego się dogrzebać.

Ciekawe że konsultanci Orange też nie mają chyba pojęcia o istnieniu tej tableli skoro pierwszemu tylko wydawało się, a drugi twierdził że to strefa 2 i mi podał stawki typu 4.x zł/min wychodzące poł i 2.x/min przychodzące.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Roaming na Wyspach Kanaryjskich

Bo temat jest skomplikowany, zmienia się w czasie. A najważniejsze jest to z jakim operatorem się łączysz a nie gdzie jesteś. Mój kolega był na Kanarach i w hotelu był udostępniony roaming satelitarny - to jest strefa 5. Czasem można złapać nadajnik z jakiejś "instalacji morskiej" podlegającej pod Maroko. Tu warto na to patrzeć i spisać sobie nazwy operatorów z tabelki. Podobnie na Krecie (należącej do Grecji) można złapać tureckie sieci. Kolejny temat to Cypr i dwa państwa tam.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Roaming na Wyspach Kanaryjskich

co nie zmienia faktu ze konsultanci na infolini sa niedoinformowani i nie wiedza gdzie sprawdzac. rozmawialem z nimi w zeszlym tygodniu.
spisze sobie operatorow w strefie 1 i z nich tylko bede korzystal. dzieki eaz jeszcze

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Roaming na Wyspach Kanaryjskich

Byłem jesienią na Canarii i żadnych problemów, żadnych naliczeń, a nie zwracałem uwagi na operatorów. Może miałem szczęście 😉

A na czym polega "roaming satelitarny" i jak go rozpoznać?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Roaming na Wyspach Kanaryjskich

Jeśli masz zwykły telefon na kartę sim, jest to mało groźne bo zazwyczaj trzeba mieć specjalny aparat. Ale w niektórych hotelach (gdzie brak zasięgu komórkowego) są umieszczane specjalne femtokomórki - niekiedy korzysta się wtedy z zasięgu satelitarnego.

Działa to podobnie jak w metrze w Wawie czy np. w kopalni w Wieliczce i tego typu miejscach, ale podpięcie nie jest do sieci komórkowej tylko do satelitarnej.

 

Jak rozpoznać? nazwa operatora Thuraya.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Roaming na Wyspach Kanaryjskich

Czy Firma Orange jest w stanie potwierdzić słuszność tej tezy, że należy wybrać ręcznie sieć na Wyspach Kanarysjkich i rzeczywiście będzie to srefa 1 jak w załączonej w komentarzu przedmówcy tabeli? Ja w dniu wczorajszym również rozmawiałam z dwoma konsultantami z czego obydwoje zarzekali się, że Wyspy Kanaryjskie to 2 strefa! To już totalny brak kompetencji, że nie używają tej tabeli!


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Roaming na Wyspach Kanaryjskich

Potwierdzam, że Wyspy Kanaryjskie to Strefa 1. Jeżeli połączysz się z jednym z operatorów wypisanych w powyższym pliku, to będzie wszystko prawidłowo. Jednakże trzeba uważać i nie połączyć się z innym operatorem, obsługujących strefę drugą. Pomimo przebywania na wyspach, może być zasięg mocniejszy innego operatora i po połączeniu usługi są realizowane według strefy drugiej.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Roaming na Wyspach Kanaryjskich

Dziwna ta tabela, są Wyspy Kanaryjskie (to jest Państwo?) a nie ma Madery ani Azorów...