Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

ROZWIĄZANE

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 427
  • 1446
  • 13

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

@Time88 - rozmawiałem ze znajomym pracującym w O3 i sugerował jeszcze sprawdzenie :
- sposobu kodowania znaków we wiadomościach, ponieważ zastosowanie polskich znaków diakrytycznych może powodować brak kompatybilności i niedostarczenie wiadomości je zawierających do odbiorcy w UK.
- ponadto filtry operatorów mają wyłapywać określone zbitki literowe (będące de facto zwykłymi wyrazami w obcych językach) jako "illegal message" lub  powodować ich otagowanie na poziomie operatora jako SPAM.

 

____________

* Wpis edytowano - Wiktor


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

Dziękuję, że mój problem poruszyłeś w rozmowie ze znajomym. Przyczyna pierwsza odpada, bo pisałam po angielsku. Natomiast co do filtrów, trudno przewidzieć do czego mogą się przyczepić, ale dlaczego przez MultiBoxa przechodzi? Ma inne filtry?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

Problem rozwiązany. Pomysł, że przyczyna może być w filtrach, okazał się słuszny.

Wysłałam przed chwilą ze smartfona SMSa wpisując tylko słowo "test" i doszedł do UK.

Najwyraźniej filtry nie przepuszczały poprzedniego SMSa, mam nawet podejrzenie dlaczego.

Wynika również z tego, że MultiBox takich obostrzeń nie sprawdza.

Dziękuje za wszystkie posty, za ten z podpowiedzią odnośnie filtrów szczególnie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 614

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

@Time88  dobrze, że działa i doszedłeś w czym był problem..nagrodź tedy dobrą podpowiedź oznaczeniem rozwiązania 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22034
  • 179

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

@Time88 

Pozwolisz że jeszcze raz pogratuluję Ci rozwiązania. Szczerze mówiąc wątpiłem z początku że koleżanka sobie poradzi, ale zaskoczyłaś mnie pozytywnie. Korzystając z okazji zwracam uwagę, że niniejszy wątek został nominowany do nagrody miesiąca listopada. Jeśli Ci się spodobał, zagłosuj!

 

https://nasz.orange.pl/t5/Og%C5%82oszenia/G%C5%82osowanie-na-W%C4%85tek-miesi%C4%85ca-listopad-2022/...