Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak podglądu kamery po transmisji orange


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Brak podglądu kamery po transmisji orange

Cześć wszystkim,

mam podobny problem do tu omawianego - różnica polega na tym, że czasami mam podgląd z kamer, czasami nie mam, niezależnie czy w telefonie korzystam z wifi czy z danych komórkowych. Sprawdzałem na dwóch telefonach, z dwóch różnych kont i bywało że w tym samym momencie na jednym obraz się wyświetlał, a na drugim nie.


Rejestrator: DAHUA DH-XVR1B08-I
Router: Tenda 4G03 Wi-Fi 4G LTE

Rejestrator z routerem połączone kablem.


Sieć: Orange (zasięg doskonały, centrum miasta)
Aplikacja mobilna: DMSS, podgląd P2P

 

Nie zależy mi na tym by na smartfonie gapić się w monitoring - raczej chodzi powiadomienia o alertach i ewentualnie o możliwość rzucenia okiem z doskoku - dlatego chciałbym by to działało w miarę stabilnie. Tymczasem 50% prób uruchomienia podglądu kończy się fiaskiem.
Resety do ustawień fabrycznych modemu oraz rejestratora nie pomogły.


Z lektury wątku widzę, ze rozwiązaniem jest Orange VPN - w ostateczności się na to zdecyduję, ale chciałbym popróbować grzebania w ustawieniach sieci, może coś się uda. Podejmowałem już próby, ale nic z tego nie wyszło.

Proszę o zebranie do kupy wszystkich ustawień modemu i rejestratora, które powinienem sprawdzić? Z góry dzięki

 

_______

* Wpis wydzielony jako nowy temat - Bartłomiej

6 ODPOW. 6

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Brak podglądu kamery po transmisji orange

@cluzo 

Skoro czasem działa a czasem nie, to trudno coś zasugerować jeśli nie widzisz korelacji. Może kwestia APN w ruterze lub w telefonie? Czasem przestawienie typu na IPv4 lub na IPv6 pomaga. Nie ma reguły na który.

PS . Aplikacja DMSS wskazuje na typowe rozwiązanie "chmurowe", z logowaniem do konta producenta. W takich rozwiązaniach żadna specyficzna konfiguracja rutera nie jest wymagana. Natomiast w tym kontekście nie wiem co masz na myśli pisząc "P2P".

PS2. Powodów zawodnego działania szukałbym w samym łączu internetowym: mobilny internet nie ma gwarantowanych żadnych parametrów, nawet dostępności.

PS3. Nawet w optymalnych warunkach ten ruter ma tylko 50Mbps upload, więc w praktyce dwóch strumieni HD na raz nie obsłuży: nic dziwnego że na jednym telefonie widać, a na drugim nie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Brak podglądu kamery po transmisji orange

Sam się dziwię, że Orange w centrum miasta wojewódzkiego, nie chce podłączyć światłowodu do kamienicy stojącej przy ulicy na której jest światłowód ale po drugiej stronie jezdni. Dlatego muszę bazować na mobilu.

Za radami internautów (dzięki) oraz biura obsługi klienta, zmieniłem ipv6 na ipv4.

Coś tam próbowałem poustawiać z DDMS i no-ip.com i niby rejestrator pozytywnie testuje takie połączenia, ale problem nie zniknął.

Fakt, nie pomyślałem o tym, że dwa równoległe podglądy mogą zamulić łączę - niemniej bywało i tak, że na obu telefonach podgląd działa, czyli jednak router daje radę obsłużyć taki upload.

 

Z tego co czytam wynika, że jakimś rozwiązaniem jest jakikolwiek vpn - jutro to sprawdzę.

Docelowo pewnie skończy się nad vpn od orange - jestem zawiedzony, bo wychodzi na to że to ukryty koszt. Kupując simkę dokładnie wyjaśniłem do czego mi ten net będzie potrzebny - nie uprzedzono mnie że skonfigurowanie tego zajmie mi tyle czasu i że jeszcze trzeba będzie dopłacić za vpn. No ale nic tam.
Was poproszę jeszcze o radę - czy w tej sytuacji wystarczy mi dynamiczny ip za 7 ziko miesięcznie, czy niestety IP musi być stały co wiąże się ze stałą opłątą 20 zi.

 

______

* Wpis poddany edycji - Bartłomiej


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Brak podglądu kamery po transmisji orange

@cluzo za 7zł wystarczy 😉

Stały IP to już do poważniejszych zadań 😉


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Brak podglądu kamery po transmisji orange

@cluzo 

Gdyby faktycznie VPN miał być rozwiązaniem, to nie działałoby nigdy. Jeśli czasem działa, to żaden VPN nie pomoże i nie jest ci potrzebny. Oczywiście że czasem nawet dwa podglądy zadziałają. Czasem jest tu słowem kluczowym. Mobilny internet jest inherentnie niestabilny.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Brak podglądu kamery po transmisji orange

@cluzo  sprawdzałeś sam internet i jego stabilność działania? Może to zależy od obciążenia BTS-a w danej chwili?

Sam zasięg o niczym nie świadczy 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Brak podglądu kamery po transmisji orange

@cluzo W nocy jak jest? podgląd po sd można ustawić, żeby było oszczędnie. Pojedyńczo odtwarzając też jest problem?