Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokada SMS


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 344
  • 1228
  • 1

Blokada SMS

Jak zablokować anonimowe SMS , bez nr telefonu , w treści jest tylko  DHL , prawdopodobnie oszuści podszywający się  pod kuriera z paczkami , sms wysyłane prawdobodobnie z bramek internetowych .

6 ODPOW. 6

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Blokada SMS

Zależy od telefonu. Możesz albo zablokować bezpośrednio przez wiadomości SMSy od danego dostawcy, lub ewentualnie polecam aplikację "TrueCaller" która blokuje dużą część niechcianych SMSów i połączeń


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Blokada SMS

@jan1  proponuję tą apkę https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.messaging bardzo ładnie odsiewa takie wiadomości po pierwszym  ozaczeniu przez Ciebie jako spam.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 344
  • 1228
  • 1

Blokada SMS

@slav72  , @mihawooo ,

Dziękuję za  dobre rady i sugestie,  ale nie zablokuję SMS z pozycji smartfona bez numeru nadawcy , a w treści pisze tylko DHL i że kurier w określonym terminie przyjdzie do mnie z paczką , nikt nie przyszedł mimo kilku podanych terminów , a ja nic nie kupowałem , nie zamawiałem , dlatego podejrzewam oszustwo w tym temacie  , tym bardziej że po zgłoszeniu na infolini Orange , otrzymałem odpowiedź z działu technicznego że  SMS wysłany do mnie nie zarejestrowało w sieci ( nie ma żadnego śladu że otrzymałem SMS) i nie można zidentyfikować nadawcy bez numeru. Najprawdopodobnie wysyłany jest z bramki internetowej , ale to tylko domysły. Nie wiem czy podana przez was aplikacja coś pomoże jak nie znam nadawcy SMS. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Blokada SMS

@jan1  spójrz na zrzut z moich blokad nadawców w tej apce do której link podałem (też są bez numerów, tylko z opisem nadawcy)

slav72_0-1679320999199.jpeg

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Blokada SMS

Firmy typu DHL i inne które nadają z nazwą zamiast numeru mają to kodowane. Jeżeli zablokujesz tego użytkownika z nazwy DHL, to kurier bedzie mogl sie z Tobą kontaktować mimo wszystko. Jeżeli to bramka sms, to raczej nie da to skutku, bo wejda na inna bramke, i dalej beda przychodzić. Najlepiej poszukac aplikacji blokujacej spamy. Np coś takiego https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smsBlocker&hl=pl&gl=US

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 344
  • 1228
  • 1

Blokada SMS

 @mihawooo  jeszcze raz b.dziękuję za propozycję , ale  aplikacja @slav72  z tym zrzutem blokad bardziej mnie przekonuje - szeroki wachlarz blokad , ciekawe jak sprawdzi się w praktyce.

Dziękuję i pozdrawiam.