Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokowanie IMEI - odmowa

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Blokowanie IMEI - odmowa

Dziś chciałam w salonie zablokować imei po kradzieży - sprawa zgłoszona na policję. Telefon nie był kupiony w orange. W salonie powiedzieli, że takich rzeczy onie nie robią i jest to nie możliwe, nic to nie daje. O co chodzi?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 96
  • 2

Blokowanie IMEI - odmowa

Niestety ale konsultanci w salonach sa w tym temacie mocno niedoinformowani. 

Sam miałem identyczną sytuację rok temu. Telefon skradziony, otrzymałem zaświadczenie z policji. Niestety w firmowym salonie (nie partnerskim) w Warszawie pan konsultant wytrzeszczył na mnie oczy, gdy chciałem zgłosić chęć zablokowania IMEI po kradzieży. NIe kumał w ogóle tematu, chciał mi blokowac kartę SIM...Uparłem się jednak, że jako mój operator ma obowiązek przyjąć zgłoszenie blokady IMEI skoro mam dowód zgłoszenia kradzieży z Policji. Pan przez kilka minut nie mógł znaleźć opcji w systemie, która pozwoliłaby mu to zrobić. W końcu gdzieś zadzwonił, skonsultował się i magiczna opcja się znalazła. IMEI telefonu został zablokowany. Aha - telefon był kupiony poza operatorem. Żeby było ciekawiej, do zablokowania były dwa numery IMEI, bo był to dual sim. Kolejny problem, bo pan w salonie upierał się, że dual sim ma tylko jeden IMEI... Dopiero, gdy okazałem mu pudełko po telefonie z naklejką z dwoma numerami IMEI, zdziwiony pan przyznał mi rację...

Tak więc walcz i nie poddawaj się. Trzeba utrudniać życie złodziejom telefonów, a operator musi przyjąć zgłoszenie takiej blokady - jeśli tylko masz papier z Policji i dowód zakupu.  

Taka blokada IMEI powoduje, że telefon nie zadziała u żadnego polskiego operatora. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Blokowanie IMEI - odmowa

Byłeś w salonie firmowym czy partnerskim? Telefon był zakupiony w UE czy poza?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 96
  • 2

Blokowanie IMEI - odmowa

Niestety ale konsultanci w salonach sa w tym temacie mocno niedoinformowani. 

Sam miałem identyczną sytuację rok temu. Telefon skradziony, otrzymałem zaświadczenie z policji. Niestety w firmowym salonie (nie partnerskim) w Warszawie pan konsultant wytrzeszczył na mnie oczy, gdy chciałem zgłosić chęć zablokowania IMEI po kradzieży. NIe kumał w ogóle tematu, chciał mi blokowac kartę SIM...Uparłem się jednak, że jako mój operator ma obowiązek przyjąć zgłoszenie blokady IMEI skoro mam dowód zgłoszenia kradzieży z Policji. Pan przez kilka minut nie mógł znaleźć opcji w systemie, która pozwoliłaby mu to zrobić. W końcu gdzieś zadzwonił, skonsultował się i magiczna opcja się znalazła. IMEI telefonu został zablokowany. Aha - telefon był kupiony poza operatorem. Żeby było ciekawiej, do zablokowania były dwa numery IMEI, bo był to dual sim. Kolejny problem, bo pan w salonie upierał się, że dual sim ma tylko jeden IMEI... Dopiero, gdy okazałem mu pudełko po telefonie z naklejką z dwoma numerami IMEI, zdziwiony pan przyznał mi rację...

Tak więc walcz i nie poddawaj się. Trzeba utrudniać życie złodziejom telefonów, a operator musi przyjąć zgłoszenie takiej blokady - jeśli tylko masz papier z Policji i dowód zakupu.  

Taka blokada IMEI powoduje, że telefon nie zadziała u żadnego polskiego operatora. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Blokowanie IMEI - odmowa

Wystarczy by telefon był zakupiony na terenie UE. Mało osób z tego korzysta, więc ktoś mógł nie wiedzieć. Poza tym sprzedawcy mają infolinię wsparcia, więc tam uzyskają info.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Blokowanie IMEI - odmowa

telefon kupiony poza operatorem w Polsce. Pode tam raz jeszcze. dzięki za odp.