Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Światłowód Orange a stream'owanie na Twitch/Mixer

Właśnie grając online zawsze po pierwsze sprawdza się porty ,które muszą być otwarte dla danej gry a każda gra ma często odmienne.Można popróbować zmianę adresu dynamicznego na statyczny ale na koniec kontakt z Orange.Gdy sam przedłużyłem umowę na routerze nie było żadnego dodatkowego wpisu za loginem /ipv6 a mimo to okazało się ,że po jej przedłużeniu zostało mi załączone ipv6.W tej chwili już mam tylko aktywne IPv4.

Przestrzegam innych także przed nowymi poprawkami do Windows10 z łatkami bezpieczeństwa głównie dla CPU od Intel ponieważ przynoszą one sporo problemów nawet dla posiadaczy CPU od AMD.


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150
Przeniesione:

Światłowód Orange a stream'owanie na Twitch/Mixer

Jak by coś - to z wątkiem o działaniu apki polecanej dla streamerów można zapoznać się w osobnym temacie 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Światłowód Orange a stream'owanie na Twitch/Mixer

Znajomy namówił mnie na Fortnite znow xD Jako że jest 4-ty sezon no to niech już będzie. Dzisiaj rano streamowałem dla niego kilka gier z Fortnite... po 15minutach napisał że stream się zwiesił. Odpaliłem znów i tym razem pochodził trochę dłużej bo 25min i znów zwiocha na dobre.

 

Serwer do który streamowałem to Warszawa (100 quality i 21 ping wg twitchtest) i wcale nie w 1080p, lecz w 720p60fps 3500kbps bitrate by mieć pewność że Orange sobie poradzi... ale cóż, chyba jednak nie.

 

Jakieś pomysły co może to powodować? Problem sprzętowy czy jak zwykle super biedne połączenia Orange z Twitchem?

 

Używany program to OBS Studio.

 

Dodam że podczas nagrywania jest wszystko dobrze. Nagrywa nawet godzinę i nic nie zwiesza. Problem jest gdy streamuję...

 

https://www.twitch.tv/domin922 - Mój stream. Jak będę grał w Fortnite to odpalę streama i sami możecie ocenić jak chodzi i czy zwiesza.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Światłowód Orange a stream'owanie na Twitch/Mixer

Popatrzyłem wczoraj z 10 minut i nie widziałem żadnych zwiech. I potwierdzam bug z grą, że strzelasz obok i trafiasz typa, tak jakby źle gra rejestrowała klatki. Ale i tak jest to bardzo fajna gra jak na free2play.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Światłowód Orange a stream'owanie na Twitch/Mixer

No z tymi hitboxami to różnie. Raz trafiam a nie ma dmg, innym razem nie trafia mnie a ja dostaję 😄 Cała masa losowości. Ale spiki chyba zniknęły. Już nie ma upierdliwych ścinek co 2-3 minuty. Za to doszło kilka nowych bugow... kilka zniknęło ale i tak wracamy do punktu wyjścia. Gra może i fajna ale ilość bugów jest zatrważająca.

 

A co do streama... to jest różnie. Wczoraj kumpel oglądał 20minut gierke gdzie byłem w top3 i mówi że ani razu nie ścieło. Po kilku godzinach również grałem i stream znów padł po 15-20 minutach mimo że u mnie było wszystko ok. Dziwne.

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód Orange a stream'owanie na Twitch/Mixer

@Banan922jak miałem vdsl do 80Mb a praktycznie max 80Mb to nie mogłem korzystać z tej apki strefa-vod-uhd gdzie wielokrotnie technicy twierdzili że to problem po stronie aplikacji/telewizora a nie sieci Orange ale jak polaczałem mobilny od T-mobile wszystko działało prawidłowo a technicy robili wielkie oczy 😱, wiec dlatego pozbyłem się tego vdsl nie tylko na jakość usługi ale tez ceny.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Światłowód Orange a stream'owanie na Twitch/Mixer

@Anonim  Mialem vdsl Orange do 80mbps ( i tak zawsze było ledwie 20/2) i wiem jaki to internet. 5 miesięcy w męczarniach. Youtube to nawet zamulał wieczorami w 720p w filmach mających po kilka milionów wyświetleń 😄

 

Światłowód to jednak klasa wyżej, ale nadal za mało by nazwać to siecią nr 1. Niekiedy zdecydowanie za mało...

 

A co do problemu z niedziałająca apką... wydaje mi się że Orange po prostu ma bardzo niskiej jakości polączenia z niektórymi hostami i serwisami, lub nie ma w ogóle. Miałem już kilka razy sytuację gdy jakaś stronka nie wczytywała się (i to przy użyciu 3 przeglądarek) podczas gdy mojemu znajomemu wczytała się w sekundę. Telia jak telia ale moim zdaniem opentransit czasem nie wie gdzie dalej puścić pakiety by dotarły do miejsca przeznaczenia.. albo ma po prostu mega kiepski peer z danym serwisem.

 

To pewnie również wyjaśnia czemu gdy hostuję gre P2P (np warcraft 3 na lanie przy użyciu klienta jak hamachi lub innych) niekiedy bez powodu gracze tracą połączenie z moim hostem i wyrzuca ich z gry. Tak jakby nagle Orange na chwile tracił połączenie z danym IP P2P. Im internet działa, mi działa a gra ich kickuje.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Światłowód Orange a stream'owanie na Twitch/Mixer

Cyfrowy Polsat przejmuje już Netię więc już niedługo powinniśmy zobaczyć jakąś ofertę.Zobaczymy co zrobi PLAY lub TMOBILE ponieważ UPC jest do wzięcia jeszcze w Polsce tylko poleganie na ich technologi gdzie na końcowym odcinku jest kabel koncentryczny niesie ze sobą trochę problemów z jakimi spotkałem się wiele lat temu.Nie wiem jak będzie się sprawować DOCSIS 3.1 ale z miłą chęcią przetestuję gdy w tym roku udostępnią 1Gbps dla klientów oczywiście najpierw w formie testowej.

Orange jak oferta łączona nie ma sobie równych ale zaraz będzie miał konkurencję więc muszą się przygotować ,że niektórzy biorą łącza patrząc pod kątem gier online.Jeżeli inny usługodawca zapewni lepsze parametry bez strat pakietów to na pewno nie zyskają abonenta a stracą tych co już mają z problemami strat pakietów na łączach światłowodowych do czynienia.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Światłowód Orange a stream'owanie na Twitch/Mixer

@Gatts  To jest śmiech żeby na światłowodzie był packetloss. Idzie zrozumieć że jakiś adsl, dial-up, wireless czy coś innego może czasem zamulać, ale żeby na światłowodzie ludzie narzekali na lagi no to to jest światowa szopka. Masz 300mbps, jakaś gra wymaga przynajmniej 15kb/s przesyłu (a więc 128kbps łącze) by pograć online a i tak są lagi 😄

 

Na światłowodzie powinien być najwyższy priorytet pakietów zapewniony przez dostawcę internetu, nie ważne czy pakiety idą do miasta 50 km od gracza czy do Madrytu albo NY.

 

My tutaj mamy akurat ten plus że wiemy mniej więcej jak działa internet i że często straty są po stronie telii, ale zwykły użytkownik który nie ma o internecie bladego pojęcia powie że ''Orange laguje i to dziadostwo i ciągle lagi dają, zadzwonie do biura i opiernicze że mi neta zamulają'' :D. Sam zresztą narzekałem tak na dostawcę jeszcze kilka lat temu jak czasem zamuliło, nie mając pojęcia jak działa internet 😄


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 1

Światłowód Orange a stream'owanie na Twitch/Mixer

Po aktualizacji testowej problem ustąpił, wszystko działa jak należy, stream'y na najwyzszych ustawieniach bez zacinki. Nareszcie 🙂