Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 1

Światłowód Orange a stream'owanie na Twitch/Mixer

Tak tak, wymieniliśmy się kilkoma wiadomościami niestety od kilku dni nie mam z nim kontaktu... więc czekam.

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód Orange a stream'owanie na Twitch/Mixer

@JestWtorekA restartowałeś router czasem tak trzeba zrobić i tez wymusić ręcznie aktualizacje. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 1

Światłowód Orange a stream'owanie na Twitch/Mixer

Zrobiłem reset, wymusiłem aktualizację niestety mam komunikat o braku aktualizacji... 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód Orange a stream'owanie na Twitch/Mixer

To poczekaj na odpowiedz lub napisz jeszcze raz możesz jeszcze sprawdzić czy podałeś prawidłowy adres MAC? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Światłowód Orange a stream'owanie na Twitch/Mixer

Wydaje mi się że tu chodzi raczej o kiepskie połączenie Orange z twitchem. Pogoogluj trochę, wielu użytkowników Orange ma/miało problemy z twitchem. To że masz światłowód i 300/30 do serwera Orange nie da Ci pewności że masz idealne połączenie z każdym na świecie 😄 Zwłaszcza w Orange, gdzie Orange ma kiepskie połączenia z wieloma miejscami na naszej planecie. Poczytaj temat ''telia - problem z pingiem''

 

U mnie np zacina youtube (głównie wieczorem) i to czasami BARDZO gdy video ma mniej niż 5000-10000 wyświetleń. Buforuje po 50kb/s i jedyna opcja to oglądanie w 360p ale nawet wtedy zacina. Kumpel ma Airmaxa radiówkę 20mbps i u niego twitch i youtube śmiga bez problemu nawet jak filmik ma 5 wyświetleń.

 

Sam pisałeś że wcześniej z dostawcą kablowym nie miałeś problemów z twichem... więc znasz odpowiedź.

 

Tutaj np po 20 sekundach czekania aż zbuforuje, zrobiłem screena bo byłem już naprawdę znudzony ciągłymi pauzami. Widać kółeczko na środku... I to filmik który ma 63k wyświetleń...

https://prnt.sc/jc3do6

 

 EDIT: Oczywiście dodam że również mam światło 300/30.

 

EDIT 2: Właśnie z ciekawości sprawdziłem jakiś filmik w 8k który ma prawie 8 milinów wyświetleń.. i buforuje w ciągu 2 sekund. Śmiga super, zero przycięć.

https://prnt.sc/jcax7x

 

Z kolei filmiki z małą ilością wyświetleń lubią się dławić w 1080p... nigdy z takim czymś się nie spotkałem, jedynie tak mam z netem z Orange. Cóż, kolejny dowód na losową jakość połączeń Orange ze światem.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 1

Światłowód Orange a stream'owanie na Twitch/Mixer

Faktycznie tak jak mówisz, poczytałem ten temat i to moze byc wysoki ping gdzies w drodze do serwera twitch... co do youtube tez zauwazylem ze na filmach ktore nie sa zbyt popularne potrafi mi sie przydusic na chwile nawet na 1080p... a wiec pozostaje czekac na zbawienie 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód Orange a stream'owanie na Twitch/Mixer

@JestWtorekJuż kiedyś pisałem że 100Mb lepiej działa niż 300 Mb na światełku ? Ale nikt nie chce w to wierzyć. 


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Światłowód Orange a stream'owanie na Twitch/Mixer

https://r1ch.net/projects/twitchtest - polecam to narzędzie do testowania dla streamerów. Najlepiej ustawić na 5 minut. Wtedy wiadomo na którym serwerze najlepiej streamować. U mnie w UPC najlepiej działał Franfurt co ciekawe, a nie Warszawa. Chociaż już jakiś czas nie sprawdzałem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Światłowód Orange a stream'owanie na Twitch/Mixer

@Anonim  Czy ja wiem? To chyba nie ma większego znaczenia. Sam miałem 100mbps i było tak samo... do tego chyba nawet wyższy ping, ale pewnie dlatego że dopiero od 2-3 miesięcy coś zaczęli robić i poprawiać z pingiem 😄

 

Nie zauważyłem znaczącej jakości między 100 a 300, oczywiście pomijając transfer.

 

Orange ma problemy głęboko w swojej strukturze, przeciętny opentransit z biednym peeringiem - co jest powodem kiepskich tras, telia która ma wywalone na ping i pakiety... to jest przyczyną problemów, nie prędkość 😉

 

Swoją drogą sam streamowałem kilka gierek dla paru znajomych na twitchu przy użyciu obs studio w jakości 720p, 4000kbps bitrate, 60 fps, jeszcze jak miałem światło 100/10 i powiedzieli mi że kilka razy potrafiło przyciąć i buforować przez 5-10 sekund. 720p 4000kbps to około 400-500kb/s więc nawet nie połowa 10mbps uploadu a mimo to mówili że czasem przytnie, więc domyślam się że to właśnie kiepskie trasy i priorytety Orange.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 1

Światłowód Orange a stream'owanie na Twitch/Mixer

Wszystko ładnie pięknie i zrobił bym ten test ale mam same Mac'i w domu a to winde instalka 😄 Jedyne co mam w domu z MS to Xbox One X i z niego robiłem streamy (wcześniej miałem net z Netii 80mb's)