Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Na razie temat założony i cisza, nic nie wiadomo. Czyli jak że wszystkim, jest według standardów 🙂


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 33
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Czasem jest to wkurzające, ale można sobie resecik zrobić o 2. w nocy (czy o którejtamkolwiek się internetu nie używa) i staje się to niezauważalne. Ja np. robię automatyczny reset o 6 rano. Mam pewność, że nic się nie stanie w czasie użytkowania. No nie licząc ostatnich problemów z przeciążeniami koło 18-20.

 

@koamcio2603 Co??? To nie jest prawdą. Po resecie modemu dostajesz nowy IP. BARDZO RZADKO ten sam. To bardzo zależy od miejsca i puli adresów przydzielonych do tego miejsca, ale nawet w Pcimiu Dolnym reset powoduje wybranie nowego wolnego IP z całej klasy C (254 adresów).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 62
  • 62
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Jak niby robisz automatyczny reset o 6 rano skoro nie ma takiej opcji w panelu funboxa?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 33
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Jakiej opcji? Jest guzik "reconnect". Mój programik robi to co ten guzik. Ale to nie jest potrzebne, bo taki reset raz w nocy raczej wystarcza na dłuższy czas, żeby nie resetował się w dzień.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 82
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

@FlashTFlash Thunder ze stackoverflow? Widziałem temat. Możesz się podzielić tym? Chętnie bym to do crontaba dodał na telefonie/tablecie. 🙂


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Ciekawe ile lat minie zanim umieszcza opcje wyłączenia tego restartu. Domyślnie niech będzie włączona, ale niech dadzą wybór użytkownikowi.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 82
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

ok znalazłem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3347783.html?sid=0956d0aa341dd850c174c94fbca210f2

działa na funboxie 3.0, przed chwilą testowałem. można sobie dopisać do telefonu lub tabletu z androidem do crontaba żeby się wykonywało o danej godzinie.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Jest to zawsze jakieś rozwiązanie doraźne. Świetnie, że znalazłeś!

Nie mniej jednak czekam na rozwiązanie tego problemu przez Orange 🙂 tak aby nie polegać na żadnych wyłącznikach/resetach etc - zauważyłem, że jak wymuszam reset poza standardowymi 22h zmieniają mi się wartości w polach wsparcie -> informacje systemowe-> FTTH -> 2.24 Poziom sygnału optycznego nadawania (dBm) oraz 2.25 Poziom sygnału optycznego odbierania (dBm). Zmiany nie ma gdy restart następuje w ramach procedury wewnętrznej routera.
Jakiś czas temu po wymuszonym resecie połączyło mnie z routerem brzegowym, który był chyba w Nigerii (żart ofc) ponieważ spadły mi drastycznie parametry łącza - jeden telefon do wsparcia technicznego załatwił sprawę.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 82
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Niestety nie mogę już edytować odpowiedzi, ale udało mi się metodą prób i błędów całkowicie zrestartować router (tak jak by się odłączyło zasilanie). Ze skryptu z elektrody wywalić cześć z rozłączeniem lub połączeniem (zostawić po prostu jedno) i podstawić w tym co pozostał adres który curl wywołuje na 'http://'$ipaddress'/sysbus/NMC:reboot'. Wystarczy skrypt dodać do crontaba na telefonie i mamy codzienny automatyczny restart funboxa bez kupowania programatora zasilania. 🙂


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

@Morciak

 
Jakiego argumentu użyłeś dzwoniąc na pomoc techniczna? U koleżanki zauważyłem podobnie po instalacji światłowodu miała parametry na poziomie:

 

Poziom sygnału optycznego nadawania (dBm) 2

Poziom sygnału optycznego odbierania (dBm)  -17

 

natomiast podczas ręcznego restartu nagle dostała zmieniły się parametry linii na:

 

Poziom sygnału optycznego nadawania (dBm) 0.70

Poziom sygnału optycznego odbierania (dBm)  -20.12