Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 8
  • 0

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

@pawel__b

Tak, mam zagwarantowane IPv6. Umowę podpisywałem w salonie. Z handlowcem, który jest na umowie i się na niej podpisał. Nie byłem sam, więc mam też świadka.

Opisałem handlowcowi moje potrzeby i zapewnił mnie, że IPv6 w Orange jest stałe i będę mógł się łączyć do moich komputerów. Mam wpisany w umowie login z /ipv6 i przypisek handlowca, że z tego wynika, że będzie IPv6. Może trudne będzie obronienie stałego adresu IPv6, bo na to mam tylko słowa moje, świadka i po drugiej stronie handlowca. Ale to, że będzie IPv6, to mam wpisane w umowie. Więc proszę nie obracaj kota ogonem i nie mądruj się, że wiesz, jaką mam umowę. A idąc twoją argumentacją, gdzie masz w umowie napisane, że "dostęp do internetu" to coś więcej niż otwieranie strony orange.pl?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 8
  • 0

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

@Bartłomiej

Dziękuję za informacje. Jakiś pomysł dlaczego niektórym się nie usuwa /ipv6? Wydaje im się, że działa czy może u nich nie wgrały się te psujące aktualizacje? Bo jeśli ten drugi wariant, to może u mnie też jest szansa, że na nowym egzemplarzu Funbox się nie wgrają?

Wygląda mi to na prosty do rozwiązania problem (przywrócić stare kody albo dodać checkbox force IPv6), o którym wie tylko wąska grupa klientów i pracowników technicznych, którzy potrafią wykorzystywać IPv6. Czy nagłośnienie problemu pomoże Państwu pozyskać zasoby do szybszego wykonania poprawki, czy nie ma sensu, bo inżynierowie orange pracują już nad tym i jest to priorytetowe zadanie?

 

Mam mieszkanie w nowym bloku w Warszawie, w którym jest Orange i UPC. Orange jest droższe porównując ofertę po download (szczególnie ze względu na promocje UPC dla konkretnych bloków), ale wybrałem je ze względu na znacznie wyższy upload i niższe pingi. Teraz się wkurzam, że w UPC działa IPv6, a u mnie nie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Tu jest problem pobierania przez routery pewnych ustawień z systemów Orange. Nie wiem czy na poziomie bok jest możliwość zmiany.

Poza tym twierdzenie że nie działa ipv6 na podstawie tego wątku jest twierdzeniem na wyrost. Ew pokaż mi konkretny zapis w umowie gdzie tak masz.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 8
  • 0

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

"Poza tym twierdzenie że nie działa ipv6 na podstawie tego wątku jest twierdzeniem na wyrost."

 

Orange automatycznie wyłącza mi IPv6 poprzez automatyczną zmianę konfiguracji rutera. Jeśli coś się wyłączy, to nie działa. @Piotrekk85 czy ja rozmawiam z botem, który pisze tylko, aby nabijać sobie ilość postów?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Gdy brakuje merytorycznych argumentów, to zaczynają się wycieczki. Piszesz że to zmiana warunków umowy. To zaprezentuj na forum warunki umowy (bez danych osobowych). Może masz jakąś ofertę negocjowaną indywidualnie. Ogólne wzorce umów stosowane dla 99% klientów tego nie mają.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Jemu pewnie chodzi o to,  że w umowie ma przy loginie dopisek /ipv6, a tak ma teraz każdy, więc nie jest jeden. Ale nic tego ipv6 nie gwarantuje.

A niższe pingi? Chyba tylko do routera Orange, a jeżeli nawet, to różnica 5ms nic nie zrobi w porównaniu do stabilności opóźnień, a tu UPC na razie bije Orange na głowę. Złapałeś się po prostu na marketingowy slang, światłowód do samego mieszkania.. 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

No, ja bym UPC za bardzo nie chwalił, paru znajomych ukaranych tym operatorem słowo „stabilność” pisuje wyłącznie w cudzysłowiu...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 599
  • 1176
  • 2

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

@artur12345

Muszę cię zmartwic kolego i znowu się "pomądrować" jak to ładnie ujales ale informacja o loginie (z dopiskiem /IPv6) to jedno a wyszczególnienie w umowie gwarancji obsługi protokołu IPv6 na interfejsie publicznym to co innego, nie musisz się nakręca, rozumiem że zależy Ci na IPv6 ale jego brak nie jest zmianą warunków świadczenia uslugi

Handlowiec nie może Ci sprzedać czy gwarantować czegoś co jest rozwiązaniem technicznym służącym do realizacji właściwej części Umowy, to tak jakbyś chciał gwarancji w Umowie że będziesz miał GPON w konkretnej wersji implementacji, czegoś takiego po prostu nie ma w umowach Orange


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

usuwa mi z loginu prefix /ipv6


@Piotrekk85napisał(-a)
Tu jest problem pobierania przez routery pewnych ustawień z systemów Orange. Nie wiem czy na poziomie bok jest możliwość zmiany.

Dla tych co mają system Windows 10 1809:

na stronie dotyczącej aktualizacji tego systemu jest wzmianka o jakichś problemach z protokołami IPV4 i IPV6, ale czy dotyczy to też naszych problemów - tego nie wiem, bo nie znam się na tym.

 

Póki co, u mnie dalej dzieje się tak, jak pisałam w swoich wcześniejszych postach.

 

Ela


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 8
  • 0

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

@Ela12

"Dla tych co mają system Windows 10 1809: na stronie dotyczącej aktualizacji tego systemu jest wzmianka o jakichś problemach z protokołami IPV4 i IPV6"

 

Problem z usuwaniem /IPv6 jest raczej niepowiązany z komputerami. Na pewno jest to wina oprogramowania w Funbox. Część monterów ustawiało użytkownikom IPv6, które sprawia u niektórych problemy i później pierwsza rada jak coś nie działa, to "usuń /ipv6" (np. patrz posty na tym forum).
Orange uznało, że lepiej wszystkich przepiąć na IPv4 i napisało soft, który co jakiś czas usuwa nam /ipv6, które ręcznie dopisujemy.