Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Anonim

Nie dotyczy

wifi calling dla sms-ów

@juzew co do WiFi Calling masz rację ale z VoLTE już nie jest tak kolorowo, Orange niestety nie współgra z czystym softem telefonu, Samsung niestety też ma problemy, ale przecież jest soft z brandem to można podmienić i testować, zawsze jakaś alternatywa jest, nie ma czegoś takiego że się nie da, prędzej że się nie chce coś zrobić, narzekanie do niczego nie prowadzi.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 96
  • 2

wifi calling dla sms-ów

Pierwsze słyszę o jakichś problemach z VoLTE Orange związanych z niebrandowanym softem Samsunga. A konkret? Model?Wersja softu?

Sprawdziłem kilkanaście różnych modeli Samsunga z niebrandowanym XEO, w żadnym nie było problemów ani z VoLTE Orange ani VoWiFi. 

Od prawie początku (czyli już kilka lat) korzystam z obydwu usług w Orange tylko na niebrandowanych Samsungach. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 46
  • 111
  • 1

wifi calling dla sms-ów

Ja nie mam problemów z VoLTE i Wi-Fi Calling . Samsung Galaxy J3 2017 Dual Sim XEO Android 8.0 Oreo. Pytałem o aplikacje bo w tym roku zostały kupione 2 telefony. Kruger&Matz Flow 6 oraz Huawei Y5 2018. Obydwa mają VoLTE+Wi-Fi Calling w oprogramowaniu tylko że nie działa. W obydwu Android 8 Oreo. A tu nagle wycofywana aplikacja. Jednym słowem lekka lipa wyszła, gdyż trzeba kupować takie telefony jakie są w sieci 


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

wifi calling dla sms-ów

Ale za to nie muszą się już szarpać z wprowadzaniem obsługi SMS'ów w apce. Więc dlaczego telefony jeszcze nie mają wsparcia?
Anonim

Nie dotyczy

wifi calling dla sms-ów

@juzew  S7 edge bez brandu, dwie sztuki znajomemu nie działały z Orange, ale może to była wina usług, nie drążę tematu bo Samsungów nie używam, tak jak usług z tematu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

wifi calling dla sms-ów

@Anonim na S9 z XEO działa idealnie - z tego powodu wymusiłem tryb LTE only.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 96
  • 2

wifi calling dla sms-ów

Właśnie S7 Edge bez brandu to jeden z moich telefonów, którego używałem ponad rok w Orange (i nadal sporadycznie używam z jedną z kart) i zarówno VoLTE jak i VoWiFi działają na nim bez zastrzeżeń.

Przyczyn problemów Twojego znajomego mogło być wiele: niepoprawnie aktywowane po stronie operatora usługi na karcie (trzeba czasem prosić BOK nawet kilka razy o ponowną aktywację), niepoprawnie wykonany debranding telefonu (częsty przypadek) czy też wgrany soft niebrandowany, ale nie w wariancie na Polskę (czyli nie XEO).

Na pewno jego kłopoty nie wynikały z tego, że niebrandowane Galaxy XEO mają jakiś problem z tymi usługami.

 

Anonim

Nie dotyczy

wifi calling dla sms-ów

@juzew  za bardzo znajomemu nie zależało na tych usługach, teraz ma Samsunga S10 ale w T-Mobile, zero problemów, ja tam Motorole preferuję i może iPhone XR kupię za kolejną premię bo Samsungów unikam jak ognia 😉

Anonim

Nie dotyczy

wifi calling dla sms-ów

@Anonim  VoLTE jak i VoWiFi działa na każdym telefonie Samsunga brandowanym jaki XEO tak jak napisał @juzew . Co do innych marek możesz zobaczyć tu http://wificalling-volte.pl/


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

wifi calling dla sms-ów


@bchmiel75napisał(-a)

@Misiek62

SMSoIP mamy już w sieci. Obecnie jesteśmy na etapie testów end-to-end, bo WSZYSTKO musi działać poprawnie, od telefonu aż po rachunek szczegółowy klienta. No tak to po prostu jest.

Zaczęliśmy od rozwiązania natywnego, czyli wbudowanego przez producenta w oprogramowanie telefonu. Potem przyjdzie czas na apkę.


Ja to tak tylko przypomnę. Post z grudnia 2017. W międzyczasie Orange zdążył zrezygnować z apki. 😉