Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 33, Ekspert
  • 3079
  • 3273
  • 105

wifi calling dla sms-ów

@juzew co do WiFi Calling masz rację ale z VoLTE już nie jest tak kolorowo, Orange niestety nie współgra z czystym softem telefonu, Samsung niestety też ma problemy, ale przecież jest soft z brandem to można podmienić i testować, zawsze jakaś alternatywa jest, nie ma czegoś takiego że się nie da, prędzej że się nie chce coś zrobić, narzekanie do niczego nie prowadzi.

Znalazłeś odpowiedż na pytanie. To oznacz pomocny Post jako Rozwiązanie Emotikon: Mrugający

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 19, Pasjonat
  • 57
  • 54
  • 2

wifi calling dla sms-ów

Pierwsze słyszę o jakichś problemach z VoLTE Orange związanych z niebrandowanym softem Samsunga. A konkret? Model?Wersja softu?

Sprawdziłem kilkanaście różnych modeli Samsunga z niebrandowanym XEO, w żadnym nie było problemów ani z VoLTE Orange ani VoWiFi. 

Od prawie początku (czyli już kilka lat) korzystam z obydwu usług w Orange tylko na niebrandowanych Samsungach. 

0 Lubię to
Odpowiedz
Highlighted
Poziom 16, Komentator
  • 20
  • 2
  • 1

wifi calling dla sms-ów

[ Edytowane ]

Ja nie mam problemów z VoLTE i Wi-Fi Calling . Samsung Galaxy J3 2017 Dual Sim XEO Android 8.0 Oreo. Pytałem o aplikacje bo w tym roku zostały kupione 2 telefony. Kruger&Matz Flow 6 oraz Huawei Y5 2018. Obydwa mają VoLTE+Wi-Fi Calling w oprogramowaniu tylko że nie działa. W obydwu Android 8 Oreo. A tu nagle wycofywana aplikacja. Jednym słowem lekka lipa wyszła, gdyż trzeba kupować takie telefony jakie są w sieci 

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 24, Specjalista
  • 541
  • 576
  • 24

wifi calling dla sms-ów

Ale za to nie muszą się już szarpać z wprowadzaniem obsługi SMS'ów w apce. Więc dlaczego telefony jeszcze nie mają wsparcia?
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 33, Ekspert
  • 3079
  • 3273
  • 105

wifi calling dla sms-ów

@juzew  S7 edge bez brandu, dwie sztuki znajomemu nie działały z Orange, ale może to była wina usług, nie drążę tematu bo Samsungów nie używam, tak jak usług z tematu.

Znalazłeś odpowiedż na pytanie. To oznacz pomocny Post jako Rozwiązanie Emotikon: Mrugający

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 18, Komentator
  • 185
  • 117
  • 0

wifi calling dla sms-ów

@irek6311 na S9 z XEO działa idealnie - z tego powodu wymusiłem tryb LTE only.
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 19, Pasjonat
  • 57
  • 54
  • 2

wifi calling dla sms-ów

Właśnie S7 Edge bez brandu to jeden z moich telefonów, którego używałem ponad rok w Orange (i nadal sporadycznie używam z jedną z kart) i zarówno VoLTE jak i VoWiFi działają na nim bez zastrzeżeń.

Przyczyn problemów Twojego znajomego mogło być wiele: niepoprawnie aktywowane po stronie operatora usługi na karcie (trzeba czasem prosić BOK nawet kilka razy o ponowną aktywację), niepoprawnie wykonany debranding telefonu (częsty przypadek) czy też wgrany soft niebrandowany, ale nie w wariancie na Polskę (czyli nie XEO).

Na pewno jego kłopoty nie wynikały z tego, że niebrandowane Galaxy XEO mają jakiś problem z tymi usługami.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 33, Ekspert
  • 3079
  • 3273
  • 105

wifi calling dla sms-ów

@juzew  za bardzo znajomemu nie zależało na tych usługach, teraz ma Samsunga S10 ale w T-Mobile, zero problemów, ja tam Motorole preferuję i może iPhone XR kupię za kolejną premię bo Samsungów unikam jak ognia Emotikon: Mrugający

0 Lubię to
Odpowiedz
Konto usunięte
Nie dotyczy

wifi calling dla sms-ów

@irek6311  VoLTE jak i VoWiFi działa na każdym telefonie Samsunga brandowanym jaki XEO tak jak napisał @juzew . Co do innych marek możesz zobaczyć tu http://wificalling-volte.pl/

Poziom 24, Specjalista
  • 541
  • 576
  • 24

wifi calling dla sms-ów

@bchmiel75napisał(-a)

@Misiek62

SMSoIP mamy już w sieci. Obecnie jesteśmy na etapie testów end-to-end, bo WSZYSTKO musi działać poprawnie, od telefonu aż po rachunek szczegółowy klienta. No tak to po prostu jest.

Zaczęliśmy od rozwiązania natywnego, czyli wbudowanego przez producenta w oprogramowanie telefonu. Potem przyjdzie czas na apkę.

Ja to tak tylko przypomnę. Post z grudnia 2017. W międzyczasie Orange zdążył zrezygnować z apki. Emotikon: Mrugający

0 Lubię to
Odpowiedz