Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wzmacniacz sieci WiFi do Funbox 6

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 68
  • 1

Wzmacniacz sieci WiFi do Funbox 6

zamontowałem ten wzmacniacz z Orange. Tanio nie jest, ale przynajmniej mam znacznie lepszy zasięg na piętrze domu. Dla sieci 5GHz całe piętro 100%, dla 2.4GHz w większości 80%, reszta 100%


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13155
  • 54044
  • 635

Wzmacniacz sieci WiFi do Funbox 6

@Jad4  jak pisałem, plusów sporo...minus- koszt wynajęcia...za to działa tak jak chciałeś 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5512
  • 22336
  • 184

Wzmacniacz sieci WiFi do Funbox 6

@Jad4 

Skoro wystarczają Ci procenty i nie wahasz się za nie regularnie płacić, to pozostaje się tylko cieszyć. Ja bym tak nie zrobił, ale skoro Ci to odpowiada...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 68
  • 1

Wzmacniacz sieci WiFi do Funbox 6

Wolałbym oczywiście zapłacić jednorazowo. Ale nie ma takiej oferty. Natomiast zaletą tego wzmacniacza jest skopiowanie SSID sieci z głównego routera. Czego zwykłe, tanie chińskie wzmacniacze nie robią. A przynajmniej ten co miałem do tej pory tego nie potrafił 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 445
  • 1556
  • 13

Wzmacniacz sieci WiFi do Funbox 6

@Jad4- swojego czasu przetestowałem parę "extenderów" po tym jak oddałem Wzmacniacz WiFi do Orange (dokładnie przeszkadzała mi opcja comiesięcznej opłaty zamiast zakupu urządzenia) i niestety ale żaden nie był tak komfortowy w użytkowaniu jak extender Orange.
Nie mniej jednak, z uwagi na wspomniane koszta nie powróciłem do niego tylko... pociągnąłem wszędzie przewody sieciowe cat. 6, a FunBox'a 6 ustawiłem w takim miejscu aby zapewnił maxymalne pokrycie na obu poziomach (postawiłem go na dedykowanej półeczce na półpiętrze).   


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5512
  • 22336
  • 184

Wzmacniacz sieci WiFi do Funbox 6


@Jad4napisał(-a)

Wolałbym oczywiście zapłacić jednorazowo. Ale nie ma takiej oferty. Natomiast zaletą tego wzmacniacza jest skopiowanie SSID sieci z głównego routera. Czego zwykłe, tanie chińskie wzmacniacze nie robią. A przynajmniej ten co miałem do tej pory tego nie potrafił 


Dlatego IMHO całe to WiFi z FB należy omijać szerokim łukiem i zapewnić sobie własną konfigurację WiFi na własnym sprzęcie. Co jest wygodne, spełnia założenia co do jednego SSID i zasięgu, daje możliwości zdefiniowania wielu sieci o różnych parametrach (np. osobnej dla gości), jest elastyczne w konfiguracji, łatwe w ewentualnej rozbudowie i jedyny problem to że dość dużo trzeba zapłacić na początek.

W urządzenia które działają na zasadzie "extendera" tzn. podłaczone są tylko przez WiFi i dalej rozsyłają sygnał WiFi to generalnie nie wierzę, to nie ma prawa działać tak jak obiecuje - jakieś straty muszą być.

 

Tak jak napisałem: skoro na dziś jesteś zadowolony z SWB to pozostaje się cieszyć razem z Tobą.🙂