Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

Witam Czy moglibyście mi polecić router lte/5g z agregacją pasm wszystkie częstotliwości który dobrze sprawdzi się w górach? huawei b315 osiąga niestety maksymalne pobieranie 20 mb a upload góra 5 a chciałbym mieć znacznie więcej będę wdzięczny za pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

@ketrasaArtur  właśnie to miałem na myśli, a dodając jeszcze ukształtowanie terenu i zalesienie, mamy komplet warunków niesprzyjających transmisji. 

Częstotliwości im wyższe, tym zasięg ich krótszy, więc na 5 km nic prócz wymienionej przez Ciebie nie ruszy...

Dobra antena wzmocni tylko tą jedną dostępną wędka zasięgu sygnału. 

Poza tym BTS ma własne ustawienia dotyczące agregowanych częstotliwości...

Jeszcze raz powtarzam. Kupno sprzętu uzależnionym od możliwości i zasięgu BTS, a nie od parametrów modemu. Tu najbardziej wypasiony na niewiele się zda przy takiej odległości 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

81 ODPOW. 81

Zespół Nasz Orange
  • 2930
  • 10912
  • 64

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

Router, który zadziała w górach to jest wyzwanie. Zapewne jednak znajdzie się odpowiedni model. Wtedy możesz bezpłatnie - jeżeli chcesz - zamówić rozmowę z Doradcą i sprawdzić, czy będzie na niego dobra oferta. Wystarczy najechać na Zamówienie połączenia z doradcą sprzedażowym i kliknąć na wyświetl szczegóły.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

@Wojciech  Ja niechce ten router na abonament 🙂 chcialbym go kupić z innego źródła niż orange 🙂 i wlożyć do niego kartę sim na kartę 🙂


Zespół Nasz Orange
  • 2930
  • 10912
  • 64

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

W Orange też są urządzenia bez abonamentu. Czy to na raty 0% lub od razu płatne z góry. Jednak oczywiście ostatecznie Twój wybór 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

@Wojciech  No dobrze 🙂 ale ja narazie chcę wiedzieć  jedynie jaki będzie dobry router co się sprawdzi super  w górach 🙂 może ktoś z Was miał taki ze wszystkimi częstotliwościami 🙂 i może mi tutaj coś doradzicie 🙂 nie musi być ze sklepu orange.🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18407
  • 52633
  • 708

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

@Januszbba skoro masz Huawei B315, to wynuś na nim logowanie na inne częstotliwości przy użyciu apki HManagrer. W ten sposób będziesz wiedział jakie pasma LTE (800MHz, 1800 MHz, 2100MHz, 2600MHz) działają w Twojej okolicy. Może się okazać, że będą dostępne tylko pasma zasięgowe, a brak będzie pasm z dużą przepustowością. Łatwiej będzie podjąć decyzję o zakupie odpowiedniego routera.

Może być tak, że wymusisz na B315 logowanie do LTE 2100 MHz i poprawi się prędkość. 

Co do routera obsługującego 5G to bym się wstrzymał. Nie wiadomo jak się rozegra sytuacja z przydziałem częstotliwości pasma C, więc zakup w ciemno trochę ryzykowny. Lepiej przeprowadzić testy i skorzystać z obecnego sprzętu lub zainwestować w tańszy router, a jak wystartuje prawdziwe 5G to ewentualnie wtedy zmienić router na lepszy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

@Januszbba  podaj nazwę nadajnika według apki NetMonster to sprawdzimy jakie są dostępne częstotliwości i jak agregują 

Według specyfikacji obsługuje wszystkie częstotliwości https://www.x-kom.pl/p/269679-router-huawei-b315-wifi-300mbps-4xlan-lte-cat4-150mbps-50mbps.html więc teraz wszystko zależy od BTS-a 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

@ketrasaArtur Ja już próbowałem na b315 i nie udało mi się może to być router co obsluguje i lte i 5 g co obsługuje wszystkie pasma @agat13  sprawdzę to do nadajnika mam 5km. Ale jest w tym prawdy to że router z agregacją wszystkich pasm znacznie poprawi pobieranie i upload nawet w górach niż bez ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

@Januszbba  to zapomnij o 1800, 2100 i 2600. O agregacji tym bardziej...Dorzuć jeszcze anteny zewnętrzne, bo bez nich umarł w butach 

Jedynym ratunkiem jest wyłączenie 3G i włączenie w to miejsce LTE 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Router Lte/5G z wszystkimi pasmami częstotliwości

@agat13  Nie wiem co miałeś do końca na myśli o tych pasmach? B315 owszem obsługuje wszystkie częstotliwości ale agregacjii pasm nie ma więc wolę mieć inny router co obsługuje.