Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

przenosiny z T-Mobile do Orange i Huawei P9

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 9
  • 0

przenosiny z T-Mobile do Orange i Huawei P9

Witam!

 

Mam pytanie, dotyczące ewentualnych przenosin znajomej z T-Mobile do Orange. Znajoma ma telefon w sieci komórkowej T-Mobile (abonament) i jednocześnie rozważa przejście do sieci Orange. Do tego chciałaby wziąć telefon Huawei P9 DS ("pełny", a nie lite). W sieci Orange ma Neostradę, telefon stacjonarny i telewizję, zdaje się też że jakiś Internet mobilny, ale głowy za to nie dam, musiałbym zerknąć w jej umowę. Zależy jej na umowie "do wszyskich w kraju nielimitowane". Do tego dość często jeździ do Niemiec (3-4 razy do roku, po tydzień, maksymalnie dwa za każdym razem) i czasem do Szwajcarii, co wiąze się dalszymi pytaniami (ale o to zapytam w oddzielnym wątku, bo nie chcę robić bałaganu).

 

Z tego co widzę, to jest oferta nielimitowane rozmowy, SMSy i MMSy za 119,99 zł (i do tego rabat Open Extra 27,50 zł - dwa lata za pół ceny od drugiej faktury). Do tego 9 GB przez 3 miesiące potem 5 GB. Przysięgłbym że jeszcze w zeszłym tygodniu był tam jeszcze zestaw akcesoriów dodawanych jako bonus, dziś już tego nie widzę 😞

 

Co do powyższej oferty widze jeszcze adnotację: Rozmowy w Roamingu UE - 50 min (to jakaś zaszłość? jak to będzie się mieć do regulacji wchodzących od 15 czerwca?), Internet w Roamingu UE - 50 MB (mam wątpliwości podobne jak z rozmowami w roamingu) oraz Rozmowy międzynarodowe 40 min przez 1m-c za 0 zł, potem 10zł.

Czy dobrze rozumiem, że abonament to 102,49 zł na miesiąc? (To znaczy 119,99 minus 27,50 rabatu Open Extra plus 10 złotych za 40 minut rozmówy międzynarodowych). Co obejmują owe rozmowy miedzynarodowe? Tylko powiedzmy z Polski do Niemiec czy również jakby znajoma była w Niemczech i chciała zadzwonić do Francji czy Szwajcarii też? I czy da się jakoś obniżyć cenę? Może w salonie się da, bo to domyślam się oddzielny pion sprzedaży czy jednak lepiej kupić tę ofertę przez Internet?

 

Bardzo bym prosił o podpowiedzi i jednocześnie proszę o wyrozumiałość - po prostu najpierw wolę zapytać niż później drapać się po głowie co z tym fantem zrobić.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

przenosiny z T-Mobile do Orange i Huawei P9

W sklepie internetowym jest to normalne, wynika to poniekąd z odwoływania czy anulowania zamówień, a podejrzewam, że zestawy większe są na wyczerpaniu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

przenosiny z T-Mobile do Orange i Huawei P9

1) roaming jest mały bo to oferta bezwzględna nie związana z nowymi regulacjami, nowe regulację będą od połowy czerwca - nowe zasady są na http://orange.pl/roaming
2) połączenia międzynarodowe dotyczą krajów wyszczególnionych w regulaminie (jest to strefa 1 do roamingu, mimo, że są to połączenia międzynarodowe) http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2001737/4099557385.pdf
Strefa 1 obejmuje kraje Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja,
Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka
Brytania, Włochy; oraz kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego: Islandia, Liechtenstein, Norwegia; Terytoria zależne: Gibraltar, Gujana
Francuska, Gwadelupa, Martynika, Reunion.
3) co do indywidualnej oferty - nie wiem czy Twoja obecna konfiguracja uprawnia do przejścia na Orange Love, wtedy byłoby najtaniej, ale to nowa lojalka na stacjonarki w pakiecie - najlepiej zapytać na czacie/infolinii
Anonim

Nie dotyczy

przenosiny z T-Mobile do Orange i Huawei P9

Dane co do roamingu są na dzień dzisiejszy aktualne, zmienią się z dniem 15 czerwca br. I wówczas znajoma wybierając ten abonament będzie miała można powiedzieć no limit w UE. Gdybyś dal link do oferty lub zrzut ekranu byłoby dużo łatwiej nam to opisać.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

przenosiny z T-Mobile do Orange i Huawei P9

Musisz też rozróżnić "Roaming", a "Połączenia międzynarodowe". Z roamingu korzystasz jak jesteś za granicą, a z połączeń międzynarodowych jak jesteś w kraju. Emotikon: Szczęśliwy

Anonim

Nie dotyczy

przenosiny z T-Mobile do Orange i Huawei P9

Tylko czy musisz aż taki wysoki abonament brać?? Ja bym zszedł poziom niżej. Ale....każdy ma swoje wymagania co do oferty.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 9
  • 0

przenosiny z T-Mobile do Orange i Huawei P9

Bardzo dziękuję za podpowiedzi.

 

Ofertę wrzuciłem do załącznika - nie wiem jakiej wielkości zrzuty akranu są dopuszczalne netykietą na tym forum, więc wolałem dać ten zrzut w ten sposób. Przepraszam za stosunkowo niewielką rozdzielczość, obecnie jestem "przy laptopie" a "przy stacjonarce" będę dopiero wieczorem.

 

Co dziwne, dziś znów ta sama oferta jest oferowana z zestawem akcesoriów (jak na zrzucie ekranu) podczas gdy wczoraj była bez, a w zeszłym tygodniu z akcesoriami jak dziś. Może te akcesoria się kończą w magazynie? Dziwne to takie "pojawiam się i znikam".

 

Co do ofert to w grę praktycznie wchodzi tylko ta za 120 złotych. Ta za 105 jest mniej atrakcyjna zarówno ze względu na niższy rabat (10 złotych zamiast 27,50) co oznacza - jak rozumiem że summa summarum jest "mniej za więcej", jak i znacząco mniej Internetu, który byłby dziś "na styk", a jak wiadomo strony internetowe tyją i za dwa lata mogłoby być to za mało (i tak zainstalowałem AdAwaya, bo z analizy wynikało że reklamy zżerały znaczącą część transferu).  Z kolei te wyższe oferty (za 135, 150 i 170 złotych) oferują więcej, ale tu już znajoma nie potrzebuje aż tak wiele Internetu w smartfonie a "skoro nie widać różnicy to po co przepłacać". W domu korzysta z routera (FunBox 2), poza domem te 5 gigabajtów miesięcznie wystarczy - najwięcej go schodzi jak jedzie do Szczecina i tam opiekuje się mamą, wtedy smartfon służy za punkt dostępowy dla laptopa.


Huawei.jpg

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

przenosiny z T-Mobile do Orange i Huawei P9

W sklepie internetowym jest to normalne, wynika to poniekąd z odwoływania czy anulowania zamówień, a podejrzewam, że zestawy większe są na wyczerpaniu.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 9
  • 0

przenosiny z T-Mobile do Orange i Huawei P9

Panowie, jeszcze raz dzięki. Mam z tym wątkiem mały kłopot, próbuję wskazać rozwiązanie problemu i kciuki w górę ale po zaznaczeniu pierwszego z nich wyskakuje mi komunikat "Autoryzacja nie powiodła się. Niezgodność kuponu autoryzacji, autoryzacja nie powiodła się". Zrobię to zatem później. W drugim wątku było wszystko OK. W weekend spróbuję jeszcze raz. Nie chciałbym aby było to poczytane że skorzystałem z  Panów wiedzy i czasu a dalej dał dyla. Pozdrawiam serdecznie.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

przenosiny z T-Mobile do Orange i Huawei P9

@Przemek_Pń Dziękuje za dobre chęci! Emotikon: Bardzo szczęśliwy Gdybyś ponownie natrafił na opisany problem z dzianiem Nasz Orange prześili proszę informację do @Rafał, @Wiktor. (Siebie nie podaję, bo popołudni zaczynam urlop. Mężczyzna pokazuje język)