Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przyłącze telefoniczne


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Przyłącze telefoniczne

Witam.

Nie jestem pewien czy zakładam temat w odpowiednim dziale, ale mam nadzieję że mi pomożecie.

Remontuje sobie poddasze w domu rodziców. Można powiedzieć że są to dwa osobne mieszkania z osobnymi wejściami. Na dół do rodziców jest pociagniety z zewnętrznej skrzynki telekomunikacyjnej przewód zakończony gniazdem do którego podpięty jest modem.

Moje pytanie. Jakie sugerujecie najlepsze rozwiązanie umowy mnie na górze? Czy jest możliwość poprowadzenia o tej zewnętrznej skrzynki telefonicznej kabla również do mnie na górę? Czy jest wtedy możliwość podłączenia do tej samej linii odrębnej usługi internetowej? Proszę o odpowiedź lub inne propozycje rozwiązania tematu.

Z góry dziękuję.
6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przyłącze telefoniczne

Z dnia na dzień takich zmian możesz nie dokonać.
Najpierw musisz ustalić jaki jest stan prawny - usługa może być świadczona tylko w jednym lokalu.
Jeśli w jednym lokalu jest telefon analogowy, w drugim internet - może dojść do rachunku opłata za utrzymanie łącza 29,24 zł za miesiąc.

Jeśli lokal jest jeden, najlepiej zlecić drugie gniazdko (to jakaś niewielka jednorazowa opłata). Wtedy w jednym miejscu masz telefon, w drugim modem/router do internetu.

Ew. napisz dokładniej co chcesz osiągnąć.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Przyłącze telefoniczne

Dziękuję za odpowiedź.

Generalnie u rodziców na dole jest tylko internet, telefonu stacjonarnego nie ma. Ja u siebie na górze też nie będę chciał mieć telefonu tylko dostęp do internetu.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przyłącze telefoniczne

To możesz dokupić drugą neo. Ew obecną podzielić np. za pomocą livepluga. Rozwiązań jest wiele.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Przyłącze telefoniczne

Bezwzględu na rozwiązanie przydałoby się żebym miał u siebie gniazdo telefoniczne/internetowe prawda? Jeżeli tak to komu to zlecić? Najlepiej komuś z Orange?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przyłącze telefoniczne

Nie koniecznie.
Poza tym jak nie masz telefon domowego, to nie zamówisz drugiego gniazdka.
Ew. jakbyś decydował się na drugą neo - wtedy dopiero zjawia się technik.

Do livepluga czy podobnych urządzeń wystarczą gniazdka na prąd.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przyłącze telefoniczne


Piotrekk85 napisał(-a):
Nie koniecznie.
Poza tym jak nie masz telefon domowego, to nie zamówisz drugiego gniazdka.
Ew. jakbyś decydował się na drugą neo - wtedy dopiero zjawia się technik.

Do livepluga czy podobnych urządzeń wystarczą gniazdka na prąd.

@Piotrekk85  pozwolisz drobne uzupełnienie - liveplug wymaga, żeby modem/router i te urządzenia (liveplug) były wpięte w jedną fazę zasilania energetycznego.