Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Potrzebuję stabilnego internetu do gier.

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Potrzebuję stabilnego internetu do gier.

Witaj!

 

Na początku dziękuję za zainteresowanie moim tematem.

 

Jestem graczem gry competitive który gra na zakładach o prawdziwe pieniądze.

 

Dlatego zależy mi na jak najmniejszym pingu.

 

Aktualnie posiadam internet vdsl od orange

 

Prędkość 44mb i wysyłania 8 mb.

 

Niestety problem jest z pingiem.

 

Podczas przesyłania zdjęć (druga osoba wystawia na allegro 3h dziennie) następuję skok na 300 ping ponieważ funbox 2.0 nie wytrzymuje obciążenia.

 

Poza tym średni ping wynosi 60.

 

 

Dzwoniłem do serwisu orange kilka razy. Dostałem odpowiedź, że nic nie mogą zrobić.

 

Byli kilka razy technicy.

 

Teraz kończy mi się umowa właśnie na ten net vdsl z orange. Niestety nie mam dostępnego światłowodu.

 

 

 

Znalazłem w internecie ofertę "plus 5g".

 

Oferta 500 gb. Brałbym odrazu ale jedyne moje zmartwienie jest takie, że w zeszłym miesiącu zużycie mojego nternetu wynosiło aż 460 GB)

 

Macie jakieś opinię o tym 5G? Chciałbym mieć już jakiś stabilny internet najlepiej 40 ping.

 

Pozdrawiam 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Potrzebuję stabilnego internetu do gier.

Na LTE nikt ci stabilnego pingu nie zagwarantuje. Możesz poprosić o zmniejszenie przeplotu (w celu zmniejszenia pingu) i zakupić swój router z QoS do podziału łącza, by nie było wspomnianych pingów podczas uploadu. czyli w tym wypadku, musisz uciąć upload na urządzeniach, by nie wysycały łącza.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12696
  • 52254
  • 596

Potrzebuję stabilnego internetu do gier.

@aqura Najstabilniej działa niestety net po FTTH ( światłowód) . Miedziane łącza i urządzenia po stronie centrali mają szereg ustawień i ograniczeń. FTTH jest najmniej podatne na warunki liniowe. 

Oczywiście zaraz odezwą się głosy o trasach i stracie pakietów po drodze do serwerów na świecie, ale ostatnia mila po FTTH jest najstabilniejsza...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Potrzebuję stabilnego internetu do gier.

Na LTE nikt ci stabilnego pingu nie zagwarantuje. Możesz poprosić o zmniejszenie przeplotu (w celu zmniejszenia pingu) i zakupić swój router z QoS do podziału łącza, by nie było wspomnianych pingów podczas uploadu. czyli w tym wypadku, musisz uciąć upload na urządzeniach, by nie wysycały łącza.

Anonim

Nie dotyczy

Potrzebuję stabilnego internetu do gier.

@aqura  jeśli będzie właściwe 5G, to może ping w grach będzie lepszy, ale to chyba nie w tym roku, koncesje na pasma 5G są wstrzymana, ja bym radził jednak pozostać na tym co masz, czyli miedzianym łączu, internet masz bez limitów GB i jaki taki ping, jeśli przejdziesz na internet po LTE, będzie limit GB i spadki prędkości + wzrost pingu, jeśli będzie duże obciążenie nadajnika BTS/ LTE.

Tak na marginesie:

Może podmień FunBox 2.0 na Router AVM Fritz box 7430 WiFi VoIP VDSL VPN (199zł), jest dużo lepszy 😉


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5320
  • 21246
  • 170

Potrzebuję stabilnego internetu do gier.

@aqura: zgadzam się w 100% z tym co napisał @-brtk- . Łącze masz zupełnie niezłe, ale jeśli je dzielisz między kilku użytkowników a zależy ci na responsywności, to powinieneś zadbać o bardziej racjonalny podział niż to robi FB. Czyli zainwestuj w swoją lokalną infrastrukturę: lepszy ruter, może nawet jakiś serwer buforujący ruch www i koniecznie zarządzanie uploadem. Powinieneś być w stanie utrzymać "pingi" na stabilniejszym poziomie. Uważam, że tylko FTTH byłoby zmianą na lepsze, nie wydaje mi się by którekolwiek rozwiązanie bezprzewodowe było w stanie konkurować z VDSL.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2040
  • 7461
  • 28

Potrzebuję stabilnego internetu do gier.

@aquradokup allegrowiczowi LTE, a sam pozostań na VDSL. Jak  używasz dostępu do zarabiania graniem, to chyba Cię stać na dwa internety?