Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 97
  • 3

Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej

Myśle że te same problemy dotykają młodych ludzi co nie mieli nigdy nic na siebie brane. A jakby abonament na kogoś znajomego co ma firme i póżniej zrobic migracje na swoją firme?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej


@matt_coboscanapisał(-a)

Myśle że te same problemy dotykają młodych ludzi co nie mieli nigdy nic na siebie brane. A jakby abonament na kogoś znajomego co ma firme i póżniej zrobic migracje na swoją firme?


I co jeszcze?…

 

Kurczę, ludzie, nie mówimy o wzięciu sprzętu na kredyt, kiedy w razie czego Orange jest stratne. Mówimy o kupnie USŁUGI. Człowiek podpisuje umowę, jak nie płaci abonamentu - to mu się usługę odłącza. Nie bądźmy śmieszni - brać "na znajomego"?

 

Pozwolę sobie powtórzyć: a może machnij ręką na Orange, skoro nie ma ochoty brać Twoich pieniędzy, i pójdź do konkurencji?…


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 97
  • 3

Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej


@Janhalbnapisał(-a)

@matt_coboscanapisał(-a)

Myśle że te same problemy dotykają młodych ludzi co nie mieli nigdy nic na siebie brane. A jakby abonament na kogoś znajomego co ma firme i póżniej zrobic migracje na swoją firme?


I co jeszcze?…

 

Kurczę, ludzie, nie mówimy o wzięciu sprzętu na kredyt, kiedy w razie czego Orange jest stratne. Mówimy o kupnie USŁUGI. Człowiek podpisuje umowę, jak nie płaci abonamentu - to mu się usługę odłącza. Nie bądźmy śmieszni - brać "na znajomego"?

 

Pozwolę sobie powtórzyć: a może machnij ręką na Orange, skoro nie ma ochoty brać Twoich pieniędzy, i pójdź do konkurencji?…


to też jakaś opcja, jeśli inny op ma u niego zasięg i bez takich problemów podpisze z nim umowe


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej

To jest niestety problem młodych firm jak i ludzi. Czasami takie historie się pojawiają i trudno jest przeskoczyć. Szkoda tylko, że przyszły uczciwy klient jest tak traktowany, a dłużnik nieregularnie płacący swoje zobowiązania podpisze kolejną umowę.

Najgożej, że brak jest jasnego wyjaśnienia, czemu nie można podpisać umowy.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 1

Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej

@ketrasaArtur – co do pomysłu na wzięcie kredytu i jego natychmiastowe spłacenie: ciekawy koncept, ale aż tak bardzo mi nie zależy. Zwłaszcza, że nie mam gwarancji, że ten sposób zadziała. 

 

@matt_cobosca – pochlebia mi to, ale nie jestem już taki młody 😉 w migrację umowy też nie chcę brnąć, bo to za dużo ceregieli, a poza tym Orange dalej mógłby odmówić cesji umowy na mnie i wrobiłbym znajomego w niechcianą umowę.

 

@Janhalb – tak, pewnie się skończy na innym operatorze. Mieszkam na wsi, więc z zasięgiem jest różnie ale z tego co widzę to t-mobile ma te same pasma na tym samym maszcie co Orange, więc powinno działać.

 

Powtórzę jeszcze: jestem gotowy zapłacić za usługę z góry za rok usługi, albo wręcz za cały okres trwania umowy. Przecież to nie są jakieś astronomiczne kwoty. To argument do braku historii kredytowej mojej działalności. Wkurza mnie też traktowanie mnie jako jakiegoś oszusta.

 

Natomiast chciałbym podkreślić, że dla mnie głównym problemem jest brak uzasadnienia odmowy podpisania umowy.

 

Nie jestem prawnikiem, ale

Art. 138 Kodeksu wykroczeń (odmowa wykonania usługi): Kto, zajmując się zawodowo świadczeniem usług (...) umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany, podlega karze grzywny.

Informacje oraz proces zakupowy na orange.pl stanową ofertę. Z nieznanych mi przyczyn nie mogę skorzystać z tej oferty, co wg mnie wyczerpuje przesłanki z cytowanego wyżej artykułu i powinno podlegać karze.

 

W moim przypadku nie mogę bo to firma, ale @zielony71 który chciał podpisać umowę jako osoba prywatna mógłby chyba to zgłosić do UOKiK.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej

@slss kiedyś byłem na szkoleniu i prowadzący takie rozwiązanie zaproponował. Była jeszcze mowa, aby za często bez potrzeby nie sprawdzać historii kredytowej, bo to też jest odnotowywane i następne zobowiązanie trudniej podpisać. Wystarczy nawet w terminie nieuregulować opłaty za konto bankowe, mi odnotowali 1 PLN i już była popsuta historia kredytową.

Wystarczy że jeden z małżonków zawali sprawę, jak nie ma rozdzielności majątkowej, to przechodzi na drugiego małżonka.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 65
  • 105
  • 0

Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej

@slss aż tak, to mi nie zależy, żebym miał jeszcze pisma pisać.

Zastanawia mnie tylko jak to możliwe, żeby w prywatnej firmie, która wydaje miliony na reklamę dochodziło do takich absurdów.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 1

Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej

Hm, z ciekawości kupiłem raport o mojej firmie w BIK – brak opóźnień w płatnościach. Co więcej widać tam terminowe opłaty za abonament w Play, a jedyne inne zapytania o moją firmę są od firmy leasingowej. Czyli to nie jest przyczyna 🙂


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej

Przyczyną bezpośrednią jest najprawdopodobniej jakiś bug w systemie, który blokuje sprawę na poziomie sztucznej "inteligencji".

 

Natomiast PROBLEMEM jest jak widać brak woli rozwiązania sprawy i to, że nikomu się nie chce.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej

Idź do Salonu, najlepiej własnego Orange. Jeśli to jest problem typowo systemowy, a na to wygląda że tak jest, to Salon ma możliwość wprowadzenia zamówienia trybem awaryjnym.
Dla Orange "młoda" firma to firma która ma mniej niż 6 mc działalności, ale pomimo to nie powinno byc problemu zakupu usługi bez terminala.