Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet mobilny -umowa z elastycznym czasem trwania


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Internet mobilny -umowa z elastycznym czasem trwania

Witam,

 

Znalazłem na stronie orange ofertę Internetu mobilnego w której przy długości trwania umowy jest napisane " Elastycznie - Wybierz ofertę bez urządzenia. Jeśli wypowiesz umowę, rozwiążemy ją bez dodatkowych kosztów, po upływie pełnego okresu rozliczeniowego." 

 

Przy zakupie czas trwania umowy można wybrać jedynie na 24msc lub 12msc.Wybrałem opcje 24msc,wpisałem dane itp i przy podpisywaniu umowy jest adnotacja " Jeśli zdecydujesz, że nic nie zmieniasz – umowa przedłuży się automatycznie na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia."

 

Z tego wynika, że dopiero po 24msc umowę będzie można rozwiązać z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Zagłębiając się w umowę w pkt. 14 Warunki wypowiedzenia Umowy napisane jest- 

Mogą Państwo wypowiedzieć Umowę:
1) z końcem okresu rozliczeniowego rozpoczynającego się po dniu
doręczenia nam wypowiedzenia (dotyczy także przypadku
przeniesienia numeru do innego dostawcy usług)

 

W przypadku wypowiedzenia Umowy przez nas z Państwa winy lub jej
wypowiedzenia przez Państwa przed upływem okresu, na jaki Umowa
została zawarta, możemy żądać odszkodowania związanego z ulgami,
których Państwu udzieliliśmy

 

Czyli w umowie jest napisane jasno, jeśli rozwiąże umowę Orange może zadać zwrotu ulg.

Po przeczytaniu całej umowy nigdzie nie znalazłem informacji jaka jest kwota tych ulg.

Po przekopaniu forum znalazłem temat z 2020 roku w którym w umowie był dodatkowy punkt w którym było napisane jasno ze ulga wynosi 0,lecz tutaj tego punktu nie ma.

Czy jest to jakas pulapka ze strony orange? Jak to rozumiec?

Chciałbym skorzystać z tej oferty lecz obawiam się ze gdybym chciał zerwać umowę przed końcem będę musiał płacić kare.

Dołączam urywek umowy która dostałem do podpisania. 

Screenshot_2.png

 

___________

* Poprawiono czytelność wpisu - Wiktor

2 ODPOW. 2

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet mobilny -umowa z elastycznym czasem trwania

W takich umowach kara powinna być ustawiona na zero zł. Te zapisy są ogólne. Sprawdź cześć z indywidualnymi sprawami.
Anonim

Nie dotyczy

Internet mobilny -umowa z elastycznym czasem trwania

Tak dopytam a próbowałeś wybrać opcję na 12 miesięcy? Wtedy jest ta wyższa cena ale z tego co kojarzę to wtedy można kary zerwać.