Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - otwarty nat


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Światłowód - otwarty nat

Z tego co widzę otwarty nat u was kosztuje 20 zł. Dlaczego tak dużo? Bez publicznego adresu ip nie da się grac w gry online. 600 mb wtedy wychodzi na wsi 118 zł miesięcznie

11 ODPOW. 11
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - otwarty nat

@Milosz24  wcale nie drogo, mam innego operatora i 35zl sobie życzy 😎

Gracz czy zaawansowany użytkownik zapłaci 😎


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Światłowód - otwarty nat

Płacić potem ponad 100 zł abonamentu to bardzo dużo

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - otwarty nat

100 zł to dziś standard, jak za dużo, to wziąść wolniejszy net, jeśli spojrzeć na ceny, to 25% powinno być drożej, operatorzy jakoś nie dźwigają cen, więc dziwi mnie twoje szacowanie, ale to moje zdanie 😎


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Światłowód - otwarty nat

300 mb to jest róznica 10 zl. 

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - otwarty nat

To promocyjny myk, gro zachęci do 600 Mb/s 😄


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Światłowód - otwarty nat


@Milosz24napisał(-a)

Z tego co widzę otwarty nat u was kosztuje 20 zł. Dlaczego tak dużo? Bez publicznego adresu ip nie da się grac w gry online. 600 mb wtedy wychodzi na wsi 118 zł miesięcznie


Nie wiem skąd te spostrzeżenia. Na FTTH dostaje się publiczny adres IP, więc NAT można sobie otwierać do woli i nic to nie kosztuje. Co innego w sieciach komórkowych - tam faktycznie za publiczny adres trzeba płacić.

Poza tym "my" to użytkownicy tego forum, dokładnie tacy sami jak Ty. Niczego tu nie sprzedajemy.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Światłowód - otwarty nat

Jak to? Z tego co wiem to 20 zł  chce orange za otwarcie natu ,czyli publiczny adres ip. Jeśli nat jest zamknięty to nie zagrasz w grę online


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7643
  • 30

Światłowód - otwarty nat


@Milosz24napisał(-a)

Z tego co wiem to 20 zł  chce orange za otwarcie natu ,czyli publiczny adres ip.


a skąd to wiesz? "Ktoś powiedział", czy przeczytałeś? Czy możesz wskazać tę pozycję cennika?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Światłowód - otwarty nat


@Milosz24napisał(-a)

Jak to? Z tego co wiem to 20 zł  chce orange za otwarcie natu ,czyli publiczny adres ip. Jeśli nat jest zamknięty to nie zagrasz w grę online


Nie wiem kto Ci nagadał takich... nieścisłości.

Mam FTTH od Orange, mam publiczny IP i nic za ten fakt nie płacę.

 

Co do NAT i gier to też mijasz się nieco z prawdą - tylko niektóre gry wymagają otwarcia na połączenia przychodzące (a to zapewne ma na myśli MS nazywając to "otwartym NAT" - BTW sam termin nigdzie nie jest zdefiniowany więc na dobrą sprawę nie wiadomo co to jest "otwarty NAT").

 

Natomiast faktycznie bez publicznego adresu IP i z zablokowanymi połączeniami przychodzącymi niektóre gry nie zadziałają. Ale ta kwestia jest notoryczna w sieci komórkowej, nie stacjonarnej Orange. Może o tym słyszałeś, bo tam faktycznie "rozwiązaniem" bywa wykupienie dodatkowo publicznego IP - nazywa się ta usługa Orange VPN i występuje w dwóch wariantach: zmiennym i stałym przy czym ten "stały" kosztował właśnie 20PLN/miesiąc kiedy ostatnio sprawdzałem.

 

Tylko nadal nie rozumiem skąd pomysł, że za publiczne IP na łączu stałym trzeba dopłacać?