Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

POPC - cena internetu, umowa bezterminowa? Cesja na POPC?

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

POPC - cena internetu, umowa bezterminowa? Cesja na POPC?

W jeden z miejscowości w której zależy mi na światłowodzie będzie on dostępny od listopada. Zacząłem przeglądać oferty i na jednej ze stron po wybraniu adresu automatycznie zwiększyła się opłata na wyższą (+25 zł) i jedyna możliwa długość umowy to 24 miesiące. Nie wszystkie strony proponują jeszcze ofertę ale wygląda na to że cennik może być inny na sieci POPC (Fiberhost) niż ten ogólnodostępny?  

Skupiając się na Orange:

W budynkach o typie zabudowy jednorodzinnej Orange Światłowód jest dostępny za dopłatą 20,00 zł/mies. dla nowych klientów lub za dopłatą w dotychczasowej wysokości dla obecnych klientów. Pierwsze 2 miesiące za 0 zł dla nowych klientów. Nie dotyczy oferty Internet Domowy 4G oraz oferty internetu z prędkością 300 Mb/s dla klientów Program Operacyjny Polska Cyfrowa.

Czyli na wsi opcja 300 Mbps nie jest objęta dodatkową opłatą 20 zł na miesiąc?

 

Po wybraniu opcji umowy bezterminowej:

W budynkach o typie zabudowy jednorodzinnej Orange Światłowód jest dostępny za dopłatą 20,00 zł/mies. dla nowych klientów lub za dopłatą w dotychczasowej wysokości dla obecnych klientów. Pierwszy miesiąc za 0 zł.

Czy to znaczy że w Orange można wziąć umowę bezterminową na sieci POPC?

 

I jeszcze jedno - czy możliwa jest cesja umowy na sieć POPC spoza sieci POPC? Termin umowy wtedy pozostaje bez zmian? 

 

___________

* Temat przeniesiono z kategorii Internet domowy (etykieta: Orange Światłowód)

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

POPC - cena internetu, umowa bezterminowa? Cesja na POPC?

W Orange istnieje jeszcze takie coś jak "Internet na próbę" i to jest umowa stricte bezterminowa. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

POPC - cena internetu, umowa bezterminowa? Cesja na POPC?

@tolek z tymi dopłatami za utrzymanie łącza nigdy nie mogę się polapać. Na pewno eystępuje, jeżeli infrastruktura jest Orange, w przypadku infrastruktury dzierżawionej trudno jest określić. Być może jak podajesz, cena jest eyższa niż na swoim łączu.

Jak kiedyś przeglądałem oferty i pytałem na infolinii, czy w salonie, to dostałem informację, że Orange pierwszą umowę podpisuje na czas określony. Dopiero po umowie na czas określony, można przejśç na czas nieokreślony.

Co do cesji, jeżeli oferta nie jest w promocji LOVE, to można przepisać.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

POPC - cena internetu, umowa bezterminowa? Cesja na POPC?

W Orange istnieje jeszcze takie coś jak "Internet na próbę" i to jest umowa stricte bezterminowa. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

POPC - cena internetu, umowa bezterminowa? Cesja na POPC?

Dobrze by było porównać ceny. Najczęściej umowy bezterminowe są droższe od terminowych.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

POPC - cena internetu, umowa bezterminowa? Cesja na POPC?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

POPC - cena internetu, umowa bezterminowa? Cesja na POPC?


@toleknapisał(-a)

W jeden z miejscowości w której zależy mi na światłowodzie będzie on dostępny od listopada. Zacząłem przeglądać oferty i na jednej ze stron po wybraniu adresu automatycznie zwiększyła się opłata na wyższą (+25 zł) i jedyna możliwa długość umowy to 24 miesiące. Nie wszystkie strony proponują jeszcze ofertę ale wygląda na to że cennik może być inny na sieci POPC (Fiberhost) niż ten ogólnodostępny?  

Skupiając się na Orange:

W budynkach o typie zabudowy jednorodzinnej Orange Światłowód jest dostępny za dopłatą 20,00 zł/mies. dla nowych klientów lub za dopłatą w dotychczasowej wysokości dla obecnych klientów. Pierwsze 2 miesiące za 0 zł dla nowych klientów. Nie dotyczy oferty Internet Domowy 4G oraz oferty internetu z prędkością 300 Mb/s dla klientów Program Operacyjny Polska Cyfrowa.

Czyli na wsi opcja 300 Mbps nie jest objęta dodatkową opłatą 20 zł na miesiąc?

 

Po wybraniu opcji umowy bezterminowej:

W budynkach o typie zabudowy jednorodzinnej Orange Światłowód jest dostępny za dopłatą 20,00 zł/mies. dla nowych klientów lub za dopłatą w dotychczasowej wysokości dla obecnych klientów. Pierwszy miesiąc za 0 zł.

Czy to znaczy że w Orange można wziąć umowę bezterminową na sieci POPC?

 

I jeszcze jedno - czy możliwa jest cesja umowy na sieć POPC spoza sieci POPC? Termin umowy wtedy pozostaje bez zmian? 

 

___________

* Temat przeniesiono z kategorii Internet domowy (etykieta: Orange Światłowód)





wies jest objeta opłata 20zł za zabudowe jednorodzinna, miasto też
nie ma znaczenia czy to POPC czy inna siec, możesz wybrac umowa bezterminową
masz na myśli przeniesienie uslug (?) i nie ma to znaczenia jaka to sie POPC czy inna liczy sie możliwość aktywacji uslugi na nowym adresie. to jest tylko przeniesienie i nie powoduje odnowienia umowy


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

POPC - cena internetu, umowa bezterminowa? Cesja na POPC?

Umowa terminowa na POPC z tego co sprawdzałem jest możliwa tylko w Orange. Także to mi odpowiada ponieważ nie mogę się wiązać umową w miejscu gdzie jestem. Zastanawiam się tylko czy jest możliwość tylko wariantu 300 Mbps w umowie bezterminowej?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

POPC - cena internetu, umowa bezterminowa? Cesja na POPC?

@tolek powinno wystarczyć taka prędkość. Chyba, że planujesz pobieranie dużych ilości danych, to przydało by się wtedy większa prędkość.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

POPC - cena internetu, umowa bezterminowa? Cesja na POPC?

Oczywiście że wystarczy. 🙂