Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Instalacja neostrady

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 16
  • 0

Instalacja neostrady

Hej,

Dziś zamówiłem Neostradę jutro ma się zjawić technik, mam kilka pytań.

1. Przed bramą wjazdową mam skrzynkę TP i studzienkę nie będzie problemu z wpięciem?

2. Nie posiadam w domu gniazdek sieciowych nie stanowi to problemu?

3. Ile trwa montaż tego wszystkiego?

 

Pozdrawiam

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Instalacja neostrady

@bgtjgJeśli to ziemne przyłącze to monter od słupka do elewacji domu zakopie  żelowany specjalny kabel RPX i zakończy go na podmurówce puszką hermetyczną. Nie wiem jak to w Twoim rejonie się praktykuje, ale dobrze by było, abyś z technikiem się dogadał, bo może zakopie rurkę HDPE i będzie na przyszłość, np pod światłowód.

Od puszki poprowadzi kabel instalacyjny do miejsca w którym ma stać modem. Ważne, abyś wyznaczył trasę do zakopania kabla w ziemi i do wejścia do domu.W domu założy gniazdo RJ11 i podłączy modem. Bedzie to zapewne Funbox2.0

Zgodnie z wytycznymi monter powinien uruchomić net, skonfigurować wifi i odpalić na 1-2 urządzeniach (chociaż poinstruować). Przynajmniej pokazać na swoim laptopie, że działa. Zrobić speedtest. To sam net, bez VOiP czy TV?

To co napisałem to taka krótka instrukcja. monter może mieć własne autorskie pomysły (np od razu kablem żelowanym wejdzie do domu i zakończy gniazdem- jeśli odległość od otworu wejściowego do gniazda będzie bardzo mała. Gniazdo najlepiej mocować na kołki rozporowe- dłużej posłuży 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17
Anonim

Nie dotyczy

Instalacja neostrady

@bgtjg  wszystkim zajmie się technik, ty wybierz dogodne miejsce dla FunBox 3.0 (routera) , od godziny do 3 godzin. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 16
  • 0

Instalacja neostrady

A jak wygląda sprawa z kopaniem? Od studzienki do elewacji domu jest ~ 6 max 7 metrów.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Instalacja neostrady

@bgtjg  A to po między raczej czy światłowód?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 16
  • 0

Instalacja neostrady

Miedź ADSL


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Instalacja neostrady

@bgtjgJeśli to ziemne przyłącze to monter od słupka do elewacji domu zakopie  żelowany specjalny kabel RPX i zakończy go na podmurówce puszką hermetyczną. Nie wiem jak to w Twoim rejonie się praktykuje, ale dobrze by było, abyś z technikiem się dogadał, bo może zakopie rurkę HDPE i będzie na przyszłość, np pod światłowód.

Od puszki poprowadzi kabel instalacyjny do miejsca w którym ma stać modem. Ważne, abyś wyznaczył trasę do zakopania kabla w ziemi i do wejścia do domu.W domu założy gniazdo RJ11 i podłączy modem. Bedzie to zapewne Funbox2.0

Zgodnie z wytycznymi monter powinien uruchomić net, skonfigurować wifi i odpalić na 1-2 urządzeniach (chociaż poinstruować). Przynajmniej pokazać na swoim laptopie, że działa. Zrobić speedtest. To sam net, bez VOiP czy TV?

To co napisałem to taka krótka instrukcja. monter może mieć własne autorskie pomysły (np od razu kablem żelowanym wejdzie do domu i zakończy gniazdem- jeśli odległość od otworu wejściowego do gniazda będzie bardzo mała. Gniazdo najlepiej mocować na kołki rozporowe- dłużej posłuży 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 16
  • 0

Instalacja neostrady

Dzięki za tak rozbudowaną odpowiedź :). Zamówiłem internet + TV 

Taka skrzynkę mam pod bramą(zdj z neta):

83_1256912647.jpg

 

 

 

 

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Instalacja neostrady

@bgtjgJaka opcje prędkości neo? Jeśli zamówiłes TV, to przysługuje ci również instalacja kabla eth do dekodera od modemu. Warto sie zakręcić za tym, jeśli modem i dekoder będa stały w innych miejscach. jeśli wybierasz miejsce dla modemu, zastanów sie gdzie masz kompa stacjonarnego i jak i gdzie bedziesz korzystał z wifi. Warto postawić go w miarę centralnie np w salonie przy TV, unikniesz kłopotów z telewizją. Pytaj dalej, podpowiem. Jak duży jest dom, gdzie masz mieć zasięg wifi?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 16
  • 0

Instalacja neostrady

Niestety prędkość maksymalna dostępna to 20mb/s. 

Co do rozmieszczenia TV i pcta to PC stoi na górze tam gdzie planuję wstawić modem , TV stoi na dole w salonie. Modem i dekoder może być połączony po WiFi, mam dość mocny wzmacniacz zasięgu wifi.

 

Mam tylko nadzieję , że technik nie stwierdzi , że jest brak możliwości przyłączenia 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Instalacja neostrady

@bgtjg  nie wiem jak u Ciebie w stronach ale czesto bywa ze monter nie robi odkopu do budynku.
wiec w razie czego jak cos zaproponuj ze sam sobie przekopiesz do budynku a monter przyjdzie i ułoży kabel
niestety ale czasem tak to wyglada ale dzieki temu ma sie usluge 😂