Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53593
  • 622

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

@lukcio40 Wystarczy... 🙂


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1277
  • 3058
  • 31

Światłowód Orange na linii innego dostawcy


@lukcio40napisał(-a)

Chyba źle nazwałem temat,bo dziś 11.12.2023 jak byłem w piwnicy i na ścianie na wprost schodów tak jakby w prawym górnym rogu ściany wisi mała skrzynka z nalepką światłowód hurtowy.Czy to oznacza,że światłowód nie jest na linii innego dostawcy i do wszystkiego odnośnie światłowodu wystarczy technik Orange?


do kogo należy ten światłowód? nazwa firmy
na sieci obcego operatora przeważnie instalacja odbywa sie z dwiema wizytami techników. pierwszy to własciciel kabla drugi orange. ale są też czasem takie instalacje ze przychodzi tylko jeden monter. wszystko zalezy od umowy miedzy firmami


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 286
  • 0

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

Zastanawia mnie jedno jak wygląda montaż światlowodu w domu. Chodzi mi jak poprowadzony jest kabel światłowodowy do miejsca w którym będzie stał router?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

@lukcio40  w necie jest sporo filmików jak to przebiega instalacja, np. instalacja światłowodu orange - YouTube , poklikaj i obejrzyj.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53593
  • 622

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

@lukcio40  od wejścia do lokalu będzie klejony do ścian, listew przypodłogowych i futryn jeśli taką drogę wskażesz technikom. Zakończą, gdzie pokażesz i najlepiej w centralnym miejscu w lokalu przy telewizorze ( tam będzie stał modem i dekoder) 

Zamontują gniazdo optyczne nad listwą przypodlogową i tyle.

Porobią przebicia jak będzie trzeba przejść przez ściany i zakochują kabel na stałe. Niech nie rzucają go luzem. Gniazda też 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 286
  • 0

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

Czyli kabel światłowodu będzie od puszki na klatce do miejsca,gdzie będzie gniazdo optyczne,ale jak monterzy położą kabel światłowodu za łóżkiem i biurkiem w pokoju,gdzie ma być gniazdo światłowodu i router,bo w małym pokoju tak zaraz za biurkiem mam gniazdo od Neostrady?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53593
  • 622

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

@lukcio40Stara instalacja miedziana i nowa światłowodowa to jakby dwie różne opcje wykonania. Nowa może iść ta sama trasą wykorzystując przebicia starej, ale monterzy mogą ułożyć kabel inaczej, lepiej, szybciej i może mniej widocznie...Nawet w innym moiejscu-pamiętaj, że to TY decydujesz o miejscu instalacji gniazda optycznego i ustawienia modemu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 286
  • 0

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

Czyli kabel światłowodu może być na górze listwy przypodłogowej do pokoju w którym mam gniazdo Neostrady i chciałbym w tym miejscu było gniazdo optyczne światłowodu i czy to gniazdo Neostrady technicy zamienią na gniazdo optyczne?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53593
  • 622

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

@lukcio40Sieć miedziana zostaje, chyba, że sam zdejmiesz.

Możesz poprosić o odłączenie, ale ja bym nie ruszał jak nie przeszkadza. Może sie przydać na VoIP


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 286
  • 0

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

Zamówiłem przez telefon w BOK światłowód Orange 600 Mb/s z Funbox 6 i w ten piątek ma być technik.Odnośnie gniazda Neostrada zapytam technika co z nim zrobić.

Dodatkowo zapytam:Czy rzeczywiście światłowód 600 Mb/s ma prędkośc wysyłania do 100 Mb/s i jaką predkość osiągnę  na karcie sieciowej Realtek Gaming 2.5GbE Family Controller,bo taką mam na płycie głównej jaką mam w komputerze?