Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

iptv problem błąd L11-01, problemy z dostępem do kanałów


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 40
  • 0

iptv problem błąd L11-01, problemy z dostępem do kanałów

niestety wczesniej jak miałem na ipv4 tez problem występował z takim samym nasileniem. 😞

Anonim

Nie dotyczy

iptv problem błąd L11-01, problemy z dostępem do kanałów

Jeśli nie korzystasz z ipv6, to jednak zalecam je wymazać z loginu i wymusić ipv4, diagnostykę łącza można w aplikacji Mój FunBox zrobić czy poprosić na czat, by to zrobili 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

iptv problem błąd L11-01, problemy z dostępem do kanałów

@swojciech1984  jak wyglądają te kable Ethernet? Są na nich ręcznie zaciskane wtyczki RJ45? Jaki jest opis na nich ( marker) i jakie jest ustawienie dekoderów względem  modemu? Czy któryś stoi obok? Czy do portów Ethernet  w modemie podłączone jest coś jeszcze oprócz  dekoderów( switch, kamery, konsola)?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 40
  • 0

iptv problem błąd L11-01, problemy z dostępem do kanałów

witam do funboxa podłączony jest jeszcze dysk nas, dekoder głowny jest zaraz obok funboxa ok 0.5 m, kable eternet są fabrycznie zaciśnięte są to kable gigabitowe, w tym momencie wymusiłem ipv4 tak jak kolega wcześniej pisał.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

iptv problem błąd L11-01, problemy z dostępem do kanałów

@swojciech1984  jeśli masz mozliwosc testów, to odłączając  wszystko  poza jednym dekoderem, który testujesz i włączając spowrotem po kolei i w odstępach czasowych zaobserwuj ewentualne pogorszenie działania testowanego dekodera. Może tak sprawdzisz czy coś w sieci  nie przeszkadza 

Zrób też porządny speedtest na pro.speedtest.pl I powtarzaj go w trakcie podłączania 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

iptv problem błąd L11-01, problemy z dostępem do kanałów


@swojciech1984napisał(-a)

Jeden z dekoderów to ITF_MLTV_WHD80PL a drugi to dekoder 4k ITF_MLTV_ExBoxIPTV.

W tym momencie podłączyłem dekoder 4k do funboxa za pomocą kabla eternet i będe obserwował. Teraz kanały przełączają się dość płynnie i szybko, ale chyba do czasu 😛 no ale zobaczymy. Dekoder ma połączenie gigabitowe full duplex.


Niestety żadnego z tych dekoderów nie widziałem na oczy. A Funboksa masz zdaje się 6? U mnie na FB3 trochę inaczej się ten ekran połączeń prezentuje więc się nie odniosę - skoro piszesz że się zapina na pełną prędkość to OK. Zawsze oczywiście mogło było np. być uszkodzone gniazdko.

Może być też tak że akurat te dwa modele nie są najlepszym wyborem: jeden jest już mocno "przechodzony", może być trudno trafić sprawny po ewentualnej awarii a drugi z kolei wygląda na niedopracowany - sądząc po tym co niektórzy tu piszą.

Czy problem masz z obydwoma czy z jednym - jeśli z jednym to z którym? Czy dekoder z którym jest problem ma dysk (zakładając że to WHD80)? Pytam, bo "padający" dysk także może dawać objawy podobne do problemów z połączeniem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

iptv problem błąd L11-01, problemy z dostępem do kanałów

@swojciech1984 Z tego co rozumiem masz usługę TV w multiroom? Warto zweryfikować to w apce Mój Orange lub na infolinii/czacie. Kombinuję, że przy działającym poprawnie jednym dekoderze i błędzie w pakiecie (np problem z dopisaniem, aktywowaniem multiroomu) podłączenie dwóch właśnie daje takie dziwne efekty...

Będą się wtedy zgłaszały do serwera 2 dekodery, ale jest jedna usługa, więc się będą wiecznie "gryzły"...

Lokalnie będzie ok, bo po wifi, czy kablu oba się połączą...ale zalogować się nie mogą dwa


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 53
  • 0

iptv problem błąd L11-01, problemy z dostępem do kanałów

Kolego swego czasu też miałem podobny problem, winowajcą okazała się drukarka która zatykała multicasta. Sprawdź czy kiedy masz ten błąd działają Ci zwiastuny vod. Jeżeli tak, to odłącz wszystkie urządzenia i sprawdzaj czy problem nadal występuje.

Co najlepsze rodzice co mieszkają kilka ulic dalej mieli podobny problem, u nich przyczyną była zła konfiguracja łącza przez operatora który pośredniczył w dostarczaniu internetu od orange. Internet dostają od tego operatora a dopiero w domu Orange instalowało ONT i do niego podłączyło funboxa


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 40
  • 0

iptv problem błąd L11-01, problemy z dostępem do kanałów

Witam dzisiaj znowu problem wystąpił zastosowałem się do wskazówek które mi dałeś. Zgadza się zwiastuny vod działały odłączalne po kolei wszystkie urządzenia ale niestety nie poskutkowało to. Znowu zgłosiłem problem z tv na infolinii normalnie ręce opadają. Moja cierpliwość się kończy. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11376
  • 51

iptv problem błąd L11-01, problemy z dostępem do kanałów

Problem można zgłosić na czat też, ustawienia fabryczne FunBox bym zrobił i może to pomoże 😎