Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zacinająca się tv

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 26
  • 0

Zacinająca się tv

Witam. Od środy jestem posiadaczką pakietu Orange live. Dekoder połączony jest przez wifi do internetu, nie mam możliwości połączenia kablowego. W środę i czwartek wszystko śmigało jak trzeba. W piątek tragedia, internet się rozłączał, rwało tv. W sobotę był technik, naprawił na chwilę. Przez cały dzień nie dało oglądać się tv do tego co chwila paliła się czerwona lampka na modemie. W niedzielę bez żadnej ingerencji wszystko działało jak ta lala. Żadnego zacięcia tv. I dziś mamy poniedziałek. Ciągle rwie mi obraz. Mam już dość. Jaki może być powód?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Zacinająca się tv

@Aneta2412 Wszystko wygląda ok, z wyjątkiem błędów na łączu. Jak na 2 godziny to te 6,5 tys błędów to sporo. Nawet SNR dobry...dopisz która dioda miga...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

22 ODPOW. 22

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Zacinająca się tv

@Aneta2412 a sam internet dziala dobrze? Polaczenie wifi miedzy dekoderem a modemem nie jest najlepszym rozwiazanjem. Mury i inne przeszkody w domu skutecznie tlumia, zagluszaja sygnal i polaczenie jest niestabilne. Jesli juz nie mozesz polaczyc urzadzen kabelkiem to ustaw je tak aby byly w miare nieduzej odleglosci od siebie, bez scian lub innych przeszkod. Mozna rowniez dla wzmocnienia sygnalu wifi zastosowac Smart Wifi Box https://www.orange.pl/omnibook/smart-wifi-box Jezeli tnie sie rowniez internet to rob zgloszenie do BOK https://www.orange.pl/view/kontakt


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Zacinająca się tv

@byczyn_86dobrze radzi. im mniej obiektów na drodze między modemem, a dekoderem tym silniejszy sygnał i mniej zakłóceń. Warto wyeksponować oba urządzenia i postawić na szafkach (a nie w środku) i jak najbliżej siebie. Zapytam: jaki to sprzęt, abyśmy mieli pełen obraz sytuacji? Jakie ma oznaczenie modem, a jakie dekoder? Jak w tym miejscu, gdzie stoi dekoder z zasięgiem i prędkością netu? Zainstaluj taki mały fajny programik Wifianalyzer na Androida. Zrób test, a my powiemy co on oznacza.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 26
  • 0

Zacinająca się tv

Właśnie dostałam informację o braku stabilności internetu. Jeśli chodzi o połaczenie to nie jestem specjalista ale wydaje mi się że to nie powinno stanowić problemu ponieważ modem jest  w niewielkiej odległości poza tym pokój nie jest zamknięty. A jeśli to rzeczywiście stanowi problem to dlaczego jednego dnia wszystko działa super a drugiego  jest masakra? Na szczęście brałam to przez infolinie i mam dwa tygodnie na rezygnację....


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Zacinająca się tv

@Aneta2412 zrob zgloszenie do BOK w sprawie internetu. Niech Ci go sprawdza, zresetuja ustawienia


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Zacinająca się tv

@Aneta2412Oj, nie bądź niecierpliwa...po co od razu zwracać. Jeśli masz alternatywę, to zawsze łatwiej, ale jeżeli to jedyny rozsądny operator w zasięgu, warto powalczyć..ponawiam prośbę o dane sprzętu...

Anonim

Nie dotyczy

Zacinająca się tv


@Aneta2412napisał(-a)

Właśnie dostałam informację o braku stabilności internetu. Jeśli chodzi o połaczenie to nie jestem specjalista ale wydaje mi się że to nie powinno stanowić problemu ponieważ modem jest  w niewielkiej odległości poza tym pokój nie jest zamknięty. A jeśli to rzeczywiście stanowi problem to dlaczego jednego dnia wszystko działa super a drugiego  jest masakra? Na szczęście brałam to przez infolinie i mam dwa tygodnie na rezygnację....


Zgłoszenie na wymianę modemu zrób, ponów też zgłoszenie naprawy połączenia (Internet).


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 26
  • 0

Zacinająca się tv

Modem fun box 2.0, dekoder 4K IWU 200. Jaki test mam zrobić w tej aplikacji? Ocenę kanałów?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Zacinająca się tv

@Aneta2412W aplikacji będzie widać siec wifi w miejscu, gdzie stoi dekoder. Dekoder pracuje w częstotliwości 5GHz, więc na apce w lewym górnym rogu jest miejsce przełączania 2,4 i 5gHz. ustaw smartfona nad dekoderem i zrób pomiar przez 5-10 sekund. Zrób screena i załącz. Powiemy co jest grane. Przed tym testem zrób analizę w menu modemu czy masz połączone czy rozdzielone sieci wifi. Podaj jeszcze typ usługi neo (ADSL 10-20Mb/sek czy VDSL do 80Mb/sek)


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 26
  • 0

Zacinająca się tv

Usługa ADSL do 20Mb/s. Mam nadzieję, że o to chodziło 🙊


Screenshot_2020-11-09-14-38-47-368_com.vrem.wifianalyzer.jpg