Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z wyszukiwaniem filmów w TV


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Problem z wyszukiwaniem filmów w TV

Dzień dobry,

Niedawno zmieniłem usługodawcę z UPC na Orange. Otrzymałem dekoder Samsung ICU100. Przed podpisaniem umowy zapytałem o możliwość wcześniejszego planowania nagrań filmów z TV. Przyznam, że nie wyniknąłem dokładnie w zagadnienie. Po lepszym zapoznaniu się z tą funkcją jestem mocno rozczarowany:

1. Funkcja wyszukiwania filmów, programów itd wydaje się nie działać: na ekranie głownym, po lewej stronie jest lupka wyszukiwania. Po jej wybraniu można wpisać tytuł wyszukiwanej pozycji. Jeszcze niedawno po wpisaniu np "kości" wyświetlane były znalezione odcinki. Ale co z tego jeśli po wybraniu któregokolwiek z nich nie można było ustawić nagrywania. Po prostu guzik nagraj nie działał. Ostanio jest jescze gorzej ponieważ teraz właściwie nie ma efektów wyszukiwania. Np wpisując "doctor", aby znaleźć serial Doctor Who, który wciąż jest wyświetlany na BBC, znalezione dwie pozycje, jedna to Doctor Strange; Kości w ogóle nie do znalezienia....

2. Zakładając nawet, że wyszukiwarka działałaby poprawnie to funkcjonalność nagrywarki jest bardzo mocno ograniczona w stosunku do tego co oferował UPC. Zaznaczając tam nagranie odcinka serialu pojawiało się okienko wyboru pozwalające nagrać tylko ten odcinek bądź cały sezon. Nagrywarka sama kombinowała kiedy i gdzie znajdzie kolejne odcinki. W Orange tego nie widzę. Przegapiłem coś czy ta funkcjonalność faktycznie jest tak uboga? Byłbym wdzięczny za pomoc lub sugestie.

Pozdrawiam

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z wyszukiwaniem filmów w TV

Nowy dekoder, soft jest w trakcie poprawek. Sugerowałbym zgłoszenie problemów do BOK np. przez mój Orange.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Problem z wyszukiwaniem filmów w TV


Piotrekk85 napisał(-a):
Nowy dekoder, soft jest w trakcie poprawek. (...)

Kurczę, ale taką odpowiedź słyszymy przy każdym problemie z tym dekoderem. To niestety znaczy, że Orange wypuściło do klientów sprzęt kompletnie niedopracowany - tak się nie robi…

 

Funkcje typu wyszukiwanie, nagrywanie konkretngo programu czy choćby możliwość ustawienia sobie własnej kolejności kanałów to nie są jakieś wyjatkowo wyszukane wymagania - takie rzeczy robi generalnie każdy dekoder. Jak jeszcze jakiś czas temu miałem stary, analogowy telewizor i dołączony do niego najtańszy dekoder DVB-T, to tam wszystkie te funkcje były możliwe…


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Problem z wyszukiwaniem filmów w TV

Może z innej strony: czy posiadając telewizję od Orange można we własnym zakresie uzyskać zakres opcji, który miałem wcześniej w UPC? Czyli w pełni funkcjonalna wyszukiwarka wraz z możliwościa nagrania znalezionych filmów oraz możliwość nagrywania całych seriali zamiast jednego odcinka?

Czy tvbox na Androidzie byłby w stanie tutaj coś zaoferować?

Anonim

Nie dotyczy

Problem z wyszukiwaniem filmów w TV


ambion napisał(-a):

Może z innej strony: czy posiadając telewizję od Orange można we własnym zakresie uzyskać zakres opcji, który miałem wcześniej w UPC? Czyli w pełni funkcjonalna wyszukiwarka wraz z możliwościa nagrania znalezionych filmów oraz możliwość nagrywania całych seriali zamiast jednego odcinka?

Czy tvbox na Androidzie byłby w stanie tutaj coś zaoferować?


@ambionNie ma takiej opcji jak to miałeś w UPC wiem o co ci chodzi.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Problem z wyszukiwaniem filmów w TV

Witam. 

Jestem nowym abonentem i tak jak mój przedmówca/czyni mam problem z wyszukiwarką. W dniu dzisiejszym tj. 15.11.2020r. jest premiera filmu Joker na kanale HBO. Po wpisaniu w wyszukiwarkę w dekoderze, aplikacji jak i na stronie tvgo.orange.pl, jedyna pozycja pod tytułem Joker, to jakiś teleturniej. brak jakiejkolwiek informacji o filmie. Zastanawia mnie czy to błąd, czy też tak te wyszukiwarki działają, iż wyszukują jedynie programy, które już miały swą emisję ?🤔  

Drugi przykład, to pozycja z kina familijnego Czarownica 2. Ten film mogę wyszukać bez problemu na każdej z wymienionych wcześniej wyszukiwarek, ale tu pojawia się kolejny problem, a mianowicie ów film mogę obejrzeć bez problemu korzystając z aplikacji, bezpośrednio na stronie tvgo.orange.pl, ale już dekoder (IWU200) nie daje takiej możliwości. Owszem odnajduje film, ale mogę jedynie przeczytać streszczenie, zaplanować nagranie ewentualnie ustawić przypomnienie - dlaczego?🙄  

Odrębnym tematem jest telewizja orange w wersji przeglądarkowej na tvgo.orange.pl. Być może mało abonentów korzysta z tej wersji telewizji, niemniej działanie owej wersji w porównaniu (mogę porównanć jedynie do poprzedniego operatora) z konkurencją, wypada bardzo słabo. Zarówno wygląd strony (wszystko wielkie jak wieloryb) jak  i chociażby szybkość reakcji po wybraniu konkretnego programu do obejrzenia, to jakiś dramat. Przełączenie programu trwa po 5-10sek  jest bardzo irytujące, o ile ma się porównanie z tym co oferuje konkurencja(internet orange światłowód 1GB/s). Mam nadzieję, że ktoś nad tym pracuje, bo przyznam, że perspektywa korzystania z tak działającej usługi przez kilkanaście kolejnych miesięcy nie napawa optymizmem. 

Poniekąd mam pretensje sam do siebie, gdyż w okresie przejściowym korzystałem z usługi tv "starego" operatora zaś na tv orange "przesiadłem" się w momencie wygaśnięcia usługi poprzedniego operatora.

Jedyne pocieszenie, jakkolwiek wątpliwe, jest takie, iż z tv korzystam najmniej, niemniej odnoszę wrażenie jakbym cofnął się do usługi sprzed lat.