Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

TVP 4K i Euro 2020

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

TVP 4K i Euro 2020

Wybaczcie za post pod postem, ale czy u was na ICU100 również jest tak, że kanał jest - są dziwne przestery dźwięku, minimalne ale takie "pryskanie" słychać - a po chwili po prostu pojawia się czarny ekran? 
Nie sądzę, że to wina dekodera bo Eleven 4K działa i to bez problemu np. jak jest F1 czy mecze w 4K. W telewizorze wszystko ustawione poprawnie, dekoder również dobrze skonfigurowany - ba, nawet go resetowałem i dalej to samo, połączenie po kablu. 

Router FunBox 6.

 

Edit: Jak ktoś ma taki sam problem - to niech ustawi Audio na oryginalny przy pomocy pilota - na audio "język polski" niestety jest problem.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

TVP 4K i Euro 2020

I jak obraz w Orange? W UPC obraz żyleta po kabelku, natomiast w nowym "dekoderze" 4K ludzie narzekają na przejaskrawiony obraz i brak HDR 😉 A jak to wygląda na dekoderze 4K Orange?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

TVP 4K i Euro 2020

@-brtk-  co prawda nie mam pomarańczowej tv, ale na platformie C+ z satki też żyleta, brak artefaktów czy klatkowania (dek  4K ULTRABOX+ ADB) 😊

PS.

Na OTT też super 😁


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 67
  • 135
  • 0

TVP 4K i Euro 2020

W Orange ewidentnie brak HDR, co jest na minus, jakość zdecydowanie lepsza od TVP 1, widać różnicę rozdzielczości. 

Canal + SAT i dvbt potwierdzam jakość super,  HDR robi robotę.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

TVP 4K i Euro 2020

To chyba można zobaczyć w opcjach programu czy załącza się HDR i Dolby Atmos.

Anonim

Nie dotyczy

TVP 4K i Euro 2020

HDR brak i to widać, ale generalnie obraz jest żyleta - nie widać kompresji, jest ultra dobrze. Jeśli chodzi o dźwięk - Dolby Atmos to to nie jest, ale nie ma tragedii - dobrze ustawiony telewizor i jest spoko. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 67
  • 135
  • 0

TVP 4K i Euro 2020

Porównanie z trzech źródeł i na dzisiaj oceniam tak:

1. TVP DVBT wg. mnie najlepiej to wygląda. 

2. Canal + SAT,  niby wszystko OK, ale kolory lepiej wypadają w DVBT 

3. Orange IPTV  brak HDR, duży minus i tu nie ma jak porównać do pozostałych


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

TVP 4K i Euro 2020

@fenomen  punkt 1 i 2 całkowita zgoda, w C+ z sat i OTT kolory jakby wyblakłe (zdaje się że coś nie tak z HDR w porównaniu z naziemną), co do 3 punktu nie mam zdania (jak już mówiłem nie mam pomarańczowej tv).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 67
  • 135
  • 0

TVP 4K i Euro 2020

Cześć, 

Przeniosłem IWU 200 od multiroom do salonu i podłączyłem do LG Oled 4k. 

1. Iwu 200 działania HDR duży plus

2. Ciekawostka - sygnał ( obraz i dźwięk) pojawiają się szybciej. TVP DVBT i Canal+ SAT mają opóźnienie Ok. 1, 5 sekundy w stosunku do Orange IPTV. sprawdzane wg. czasu podczas meczu Szkoda, że nie jest tak na innych kanałach, gdzie IPTV ma opóźnienie. 

 

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

TVP 4K i Euro 2020

No niestety jakość obrazu nie pomogła w grze...

 

Ale a propos obrazu: wiadomo że w IPTV tak do końca nie wiadomo jaki jest bitrate poszczególnych kanałów. Ponieważ mam dekoder połączony z modemem w dość specyficzny sposób, pomyślałem że w sumie mogę to eksperymentalnie sprawdzić. Okazuje się, że na tym kanale jakość obrazu zaczyna faktycznie spadać gdy ograniczy się pasmo poniżej 25 Mbps. Wiem, niespecjalnie odkrywcze ale potwierdzone eksperymentalnie.