Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Dekoderem 4K Stream


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5580
  • 22636
  • 186

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27 

Jest dużo podobnych aplikacji, ale tylko jedna jest ta właściwa, bez reklam, open, i o dokładnie takiej nazwie. Przed chwilą sprawdziłem i nadal daje się ją zainstalować na Android 5.1 oraz na Android 6. Oczywiście parametry sprzętowe telefonu mają kolosalny wpływ na wyświetlane w apce dane - stąd na antycznym sprzęcie nie warto nawet próbować (jeśli np. telefon nie obsługuje WiFi 5GHz to nic tam nie pokaże). Może kliknąłeś niewłaściwą. Nieistotne - wygląda że na telefonie spadek sygnału był pokaźny, ale nie niespodziewany. Jeśli od modemu do dekodera jest daleko, to może jednak lepiej przejść na 2,4GHz (ten dekoder może, inne nie).

Tylko cierpliwe testy coś mogą wyjaśnić, trzymam kciuki.

Wiem że to frustrujące, ale taka jest cena za WiFi. Bez frustracji to tylko kabel.

Chociaż u mnie ten dekoder akurat chodzi po WiFi i zawiesza się tylko czasami, a obraz nie tnie się wcale. Tylko że to jest podłączone do AP DECO X60 stojącego półtora metra od dekodera. Sygnał wyrywa pląby z zębów.😉

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1797
  • 8716
  • 66

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27 Tak jak radzi @j131 możesz spróbować przełączyć na 2,4GHz. Zyskasz większy zasięg ale możliwe, że prędkość za bardzo spadnie i będzie „kicha”. Jeżeli już miałbyś coś dokupować to raczej nie repeater. Lepiej AP i przesunąć go w kierunku dekodera. Można podejść od drugiej strony i podłączyć do dekodera AP (przewodem) w trybie klienta WiFi i przesunąć w kierunku FB. Lub szarpnąć się na system mesh i rozstawić sobie po domu pare urządzeń. Jeżeli masz duży dom i nie masz kłopotu z zakłóceniami od innych sieci to stawiałbym na mesh a WiFi w FB wyłączyć.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 263
  • 724
  • 2

Problem z Dekoderem 4K Stream

Ja mam jescze jeden problem: Dlaczego kanału Orange Promo TV nie ma na pozycji 999 ?

Na moim poprzednim dekoderze ten kanał był a na 4k stream tego kanału nie ma.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5580
  • 22636
  • 186

Problem z Dekoderem 4K Stream


@nnsq9053W9napisał(-a)

Ja mam jescze jeden problem: Dlaczego kanału Orange Promo TV nie ma na pozycji 999 ?

Na moim poprzednim dekoderze ten kanał był a na 4k stream tego kanału nie ma.


Nie wiem skąd akurat ta rozbieżność, ale to tylko jeszcze raz dowodzi, że IP TV na Stream 4k to jest inny sygnał niż na pozostałych dekoderach. Spójność usługi może się w tej sytuacji "rozjechać". A skoro może, to się rozjedzie, nic w tym niezwykłego nie ma. BTW: czemu brakuje Ci akurat tego kanału? Nigdy go nie włączyłem, ale podejrzewam że nie da się go oglądać (mam uczulenie na wyraz "promo", cokolwiek on znaczy).


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Samotnick Niestety zmiana kanału nie przyniosła właściwie żadnych rezultatów. Delikatny brak płynności przy transmisjach sportowych nadal był zauważalny. Dzisiaj miałem więcej czasu, więc trochę pokombinowałem: zmiana pasma na 2,4 GHz - bez zmian, reset routera, jak doradzał @agat13 - bez zmian. Gdy trochę później zrestartowałem dodatkowo router to nawet aplikacja Orange TV nie chciała się włączyć, restart dekodera dopiero załatwił sprawę.

Przeniosłem też dekoder do pokoju, gdzie znajduje się router i tak naprawdę sam już nie wiem o co tu chodzi. Były momenty, że było całkiem ok, ale pojawiał się też może trochę mniejszy brak płynności, a nawet lekkie lagi, co biorąc pod uwagę odległość 30 cm od routera jest zadziwiające. Włączyłem też Eleven Sport na Canal + online i wg mnie tutaj było stabilniej, ale też nieidealnie, np. raz zniknął obraz i pojawił się komunikat o rozłączeniu z wifi. Połączenie samo powróciło.

Nie mam bardzo dużego domu, domyślna odległość od routera do dekodera też nie jest jakaś olbrzymia, tylko w tym momencie to sam już wątpię, żeby dokupienie jakiegokolwiek wzmacniacza pomogło. 

 

@j131 Było zupełnie na odwrót. Po wejściu w przesłany w tym temacie link, na telefonie wyświetliła się informacja, że aplikacja jest na starszą wersję androida, ja mam 12. Może link był niektualny. Nie wiem.  Znalazłem apkę, która podpisana jest pod ikonką Analizator Wi-Fi, a w sklepie Wifi Analyzer i posiada reklamy. W każdym razie jest to bez znaczenia. Nie tutaj tkwi problem.

U mnie też obraz się nie tnie, chociaż dzisiaj się zdarzyło po przeniesieniu dekodera bliżej routera. Problem który próbuję rozwiązać to brak płynności, który pojawia się tak raz na 15-20 sekund i jest widoczny zazwyczaj przy transmisjach sportowych. Nie jest to duże utrudnienie, ale trochę to denerwuje. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1797
  • 8716
  • 66

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27 Przykro mi, że zmiana kanału nie pomogła. Jeżeli to nie jest cięcie obrazu to może jest to związane nie z kłopotami z WiFi a z połączeniem pomiędzy dekoderem a telewizorem. Sprawdzałeś na innym odbiorniku, przewodzie HDMI? Może niedopasowanie odświeżania obrazu powoduje takie efekty?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Samotnick  Tak, dzisiaj właśnie sprawdzałem na monitorze. Kabel HDMI też był inny. Ze zmianą odświeżania również kombinowałem na samym początku, ale okropnie psuje się obraz, gdy zmieniam z 50 Hz na inną częstotliwość. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1797
  • 8716
  • 66

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27 Przy używaniu przewodu sieciowego nie ma tego efektu? Czy prócz aplikacji Orange TV ten efekt jest zauważalny na innych aplikacjach, na przykład YouTube, Netflix?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5580
  • 22636
  • 186

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27 

Hmm... To może pokaż jakiś filmik ilustrujący o co chodzi. Skoro to nie jest klasyczne zacinanie się to może szukamy w malinach... Kabel HDMI?

Najprościej byłoby wykluczyć te maliny testując po kablu eternetowym.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Samotnick Potestowałem jeszcze trochę i niestety po kablu też występuje ten problem. Co prawda rzadziej, ale jednak. Na Disney + i Skyshowtime zdarzają się 0,5-1 sekundowe przycięcia dźwięku i obrazu, ale nie jest to ten sam efekt, co przy TV.

 

@j131  Przesyłam Wam 2 filmiki obrazujące problem. Nr 1 to ten nazwany przeze mnie brak płynności, który widać tylko przy oglądaniu sportu. 2 to lagi, które zdarzają się znacznie rzadziej, ale potrafi tak być np. podczas teleexprexu. To pojawiło się już po napisaniu przeze mnie tematu. Nagranie nr 2 pochodzi z pomieszczenia, gdzie dekoder stał obok routera. 

https://youtu.be/hai_FQCtAdw 

https://youtu.be/Q-8A8JJiCmw

Dodam, że dzisiaj po włączeniu tv w pomieszczeniu, gdzie znajduje się domyślnie telewizor, na wstępie otrzymałem taki komunikat. 

1698240841921m.png

 

___________

* Poprawiłem czytelność wpisu - Wiktor