Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Dekoderem 4K Stream


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13282
  • 54482
  • 637

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27Nie można wykluczać nie tyle wadliwego sprzętu, o ile specyficznych warunków otoczenia sieci. Coś może zakłócać transmisję (wiele razy spotykałem się z tego typu sytuacjami) i powodować takie działanie dekodera. Kwestia odsunięcia od TV, od innych urządzeń emitujących pole elektromagnetyczne itp.

W wielu przypadkach nawet ustawienia sprzętu względem siebie na dłuższych dystansach były kluczowe.

Niestety zdalne doradzanie jest trudne. Musisz sam pokombinować, szczególnie stosując apkę Wifianalyzer czy takie zabiegi coś dadzą. Warto zastanowić się nad resetem i SWB


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1776
  • 8628
  • 65

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27 Jeżeli nie możesz za pomocą apki to będziesz musiał coś samemu napisać:

  • Częstotliwość oczywiście 5GHz?
  • Jaki masz wybrany kanał w FB? Możesz dać zrzut z konfiguracji.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Samotnick Udało mi się zainstalować inną apkę, która działa na tej samej zasadzie. Oczywiście mam pasmo 5GHz.

 

1697728330021.jpg

 

 

__________________

*Zdjęcie zostało edytowane - moderator Wojciech.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1776
  • 8628
  • 65

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27 Przełącz proszę kanał na 36.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13282
  • 54482
  • 637

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27  pomiar to chyba robiłeś 20cm od modemu....


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Problem z Dekoderem 4K Stream

@agat13  Zgadza się. Za chwilę poprawiłem, ale wywaliło mi stronę. Tu pomiar przy dekoderze. @Samotnick  Zrobione. 

 

Screenshot_2023-10-19-17-16-00-774_abdelrahman.wifianalyzerpro.jpg

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5554
  • 22512
  • 185

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27 

Przy takich parametrach połączenia jakie pokazałeś na wynikach speedtest z dekodera nie powinno nic się ciąć ani wywalać.

Może jednak kolejny dekoder jest uszkodzony?

Generalnie te dekodery radzą sobie po WiFi lepiej niż IWU200, więc trochę to dziwna sytuacja.

Jest jeszcze opcja zrobienia dla niego osobnej sieci WiFi, na osobnym AP specjalnie dla niego kupionym i zainstalowanym tak blisko jak się da. Jeśli chodzi o stabilność utrzymywania połączenia, to jakość AP ma ogromne znaczenie, a ten wbudowany w FB jest taki sobie. Możesz też próbować rzeźbić w konfiguracji WiFi po stronie dekodera i po stronie FB - tam jest parę ustawień które można próbować zmieniać (rozdzielanie sieci, wymuszanie połączenia tylko po jednej częstotliwości itd.).

Piszesz że nie możesz zainstalować apki WiFiAnalyzer? Jesteś tego pewien? To przecież działa nawet na A5, nie jestem pewien czy i nie na starszych wersjach... A "współczesny" to przecież A13...


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1776
  • 8628
  • 65

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27 Na telefonie jest słabo. Ale wyniki transferu na dekoderze wskazują, że ma lepsze anteny odbiorcze. Możesz mieć zakłócenia z zewnątrz. Zmień kanał na 36. I obserwuj.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Problem z Dekoderem 4K Stream

@j131 Na razie zmieniłem kanał i zobaczę, jak to będzie się prezentować. Gdy to nie poskutkuje, to spróbuję jeszcze reset routera. Jeśli nie to, to będę myślał dalej. Może faktycznie coś z dekoderem, ale dziwne by były 2 wadliwe sprzęty z rzędu. Naprawdę nie mogłem zainstalować tej apki - pokazywało, że nie ta wersja Androida, ale ostatecznie jakoś się udało. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13282
  • 54482
  • 637

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27  ten pomiar, oczywiście na sprzęcie z gorszymi antenami, jest słaby...zasięg prawie zerowy

Tyle widać z aplikacji