Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Netflix - w telewizorze a w ICU100


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Netflix - w telewizorze a w ICU100

Takie pytanko mam jak wygląda jakościowo Netflix z dekodera ICU 100 z jakością z normalnej apki na Android TV? Na przykładzie Wiedźmina widzę małą różnice bo na TV mam jakość opisaną według Netflixa 4K HDR a na dekoderze Ultra HD 4K. Moje pytanie wynika stąd iż obecnie oglądam na TV ale przynajmniej na Wiedźminie występują duże różnice dźwięków - dialogów prawie nie słychać a sceny walk są bardzo głośne na dekoderze nie ma takiej dysproporcji dźwięku. Nie wiem czy tak to wygląda na netflixie czy po prostu musiałbym dokładniej ustawić telewizor.

10 ODPOW. 10

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Netflix - w telewizorze a w ICU100

@michau95 Bo w  telewizorze w może mieć np. funkcje HDR a Dekoder może i raczej nie ma jej. Aplikacja Netflix dostosowuje się do urządzenia na którym jest zainstalowana. Dla tego też są różnice minimalne w jakości obrazu czy dźwięku. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Netflix - w telewizorze a w ICU100

@michau95 

ICU100 nie wspiera HDR, najwidoczniej Twój Android TV wspiera, stąd różnica. Z dźwiękiem to jednak raczej nie ma nic do rzeczy. Opcje dźwięku w ICU100 są dość ubogie i opisano szereg dziwactw i nieprawidłowości w obsłudze co bardziej zaawansowanych formatów, miło że w tym wypadku zdaje się działać dobrze. W tym przypadku stawiałbym na niedostosowanie liczby kanałów do faktycznie podłączonych głośników - być może wystarczy w apce wybrać dźwięk tylo kanałowy ile masz podpiętych głośników żeby było podobnie. Albo w ustawieniach Android TV odpowiednio skonfigurować ustawienia kanałów dźwięku.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Netflix - w telewizorze a w ICU100

@michau95  Po za tym to kwestia jak masz android tv z co najmniej 2 GB RAMu to na pewno będzie szybciej niż na dekoderze. Ten drugi jest dosyć powolny. Nie mieszajmy technologi dekodera z urządzeniem na systemie Android bo zawsze będzie różnica 🙃


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Netflix - w telewizorze a w ICU100


@Citi2017napisał(-a)

Po za tym to kwestia jak masz android tv z co najmniej 2 GB RAMu to na pewno będzie szybciej niż na dekoderze. Ten drugi jest dosyć powolny. Nie mieszajmy technologi dekodera z urządzeniem na systemie Android bo zawsze będzie różnica 🙃


Mógłbyś tę myśl jakoś rozwinąć? Co masz konkretnie na myśli? Że niby ICU100 jest... za wolny(?) i dlatego lepiej(?) obsługuje dźwięk wielokanałowy? I co ma do tego ilość RAM w TV? Kto według Ciebie "miesza"(?) tu technologię dekodera(?) z urządzeniem(?) na systemie Android? I co to właściwie znaczy? Że nie wolno/nie powinno się porównywać aplikacji do obsługi Netflix dostępnej w ICU100 z aplikacją dostępną na Android TV? Właściwie dlaczego mielibyśmiy nie móc porównać tych aplikacji?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 67
  • 135
  • 0

Netflix - w telewizorze a w ICU100

Jedyny plus Netflix z ICU 100 to taki, że nie działa na nim HDR 🙂 Mam w sypialni tv Samsung, najtańszy Qled,  który słabo  radzi sobie z HDR, ciemny obraz. A na Netflix z ICU jest normalnie, nie zaciemiony.  Apka jest trochę stara, nie pamiętam dokładnie ale w ustawieniach jest chyba z 2017. Może jakaś aktualizacja Orange? Oby nie z HDR:)


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Netflix - w telewizorze a w ICU100

@fenomen 

🙂

Dla mnie sprawa jest jeszcze bardziej egzotyczna bo Wiedźmina oglądałem z ICU100 na 55" plazmie w rozdzielczości zaledwie HD, z dźwiękiem stereo. Tak że bieda, żadnych wodotrysków typu HDR, DD czy inne 4k nie mógłbym nawet docenić.

Ale techniczna jakość przekazu nie budziła u nikogo z oglądających żadnych zastrzeżeń, w przeciwieństwie do merytorycznej.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 67
  • 135
  • 0

Netflix - w telewizorze a w ICU100

Sprawdziłem przed chwilą, wersja aplikacji Netflix na ICU 100 to 2014 😀.

Prośba, możecie sprawdzić u siebie, czy tylko umnie taka stara wersja.

Patrzyłem uzyskaj pomoc, urządzenie. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Netflix - w telewizorze a w ICU100

@j131 Ogólnie chodziło mi o to, że dekoder Orange i przystawka Android TV to różne klasy sprzętu. Czy można je porównywać? Jak ktoś chce, ale zawsze będą gdzieś wady i zalety. Dla mnie subiektywnie Netflix działa szybciej na przystawkach

 

A android system jest instalowany do urządzeń raczej co mają ramy czy to tv czy przystawka ma 2 GB Ram to i inaczej działa aplikacja itp.

A co do wersji Aplikacji na dekoderach są bardzo często nie do aktualizowane do nowych wersji prze operatora. Przypadku  urządzenia co mają Androida aplikacje się zawsze aktualizują, lub możemy to sami zrobić.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Netflix - w telewizorze a w ICU100

@fenomen 

Aktualizacje są tak rzadkie że raczej wszyscy mają tą samą wersję.

j131_0-1640898328345.png