Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Multiroom

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Multiroom

Witam. Chciałbym zakupić i podłączyć drugi dekoder aby mieć multiroom. Dekoder główny jest w domu na parterze, a drugi dekoder chciałbym aby był na piętrze, ale w pokoju który nie jest bezpośrednio nad pokojem z dekoderem.

Czy pomiędzy dekoderem głównym, a drugim może być wpięty router który po pierwsze dawałby lepszy sygnał WiFi do góry, a po drugie dalej dawałby sygnał do muktiroom?

Czy aby do góry podłączyć router i muktiroom musze do góry ciągnąć dwa kable Ethernet?

W chwili obecnej nam do góry extender, ale niestety sygnał często jest zrywany. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Multiroom

@zakadam mozesz pociagnac jeden kabel od obecnego routera do drugiego dekodera na gorze lub podpinasz sobie pod ten kabel drugi router (jako switch). Wtedy juz od routera kabelek do dekodera

true_ok.jpg

 

Identyczny temat tutaj. Poczytaj sobie

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/w%C5%82asny-router-pomi%C4%99dzy-funbox-2-0-a-modemem-tv-...

 

Aby z routera zrobić switch lan/wifi należy:
- zostawić port WAN pusty, łączymy tylko przez porty LAN
- Wyłączyć DHCP server w routerze
- opcjonalnie zmienić LAN IP routera na zgodny z siecią internetowego routera ale poza zakresem DHCP serwera.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Multiroom

@zakadam mozesz pociagnac jeden kabel od obecnego routera do drugiego dekodera na gorze lub podpinasz sobie pod ten kabel drugi router (jako switch). Wtedy juz od routera kabelek do dekodera

true_ok.jpg

 

Identyczny temat tutaj. Poczytaj sobie

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/w%C5%82asny-router-pomi%C4%99dzy-funbox-2-0-a-modemem-tv-...

 

Aby z routera zrobić switch lan/wifi należy:
- zostawić port WAN pusty, łączymy tylko przez porty LAN
- Wyłączyć DHCP server w routerze
- opcjonalnie zmienić LAN IP routera na zgodny z siecią internetowego routera ale poza zakresem DHCP serwera.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Multiroom

Dzięki, o to mi właśnie chodziło. Jak dokonam montażu, dam znać czy zadziała. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 104
  • 148
  • 1

Multiroom

Radzę uważać. Wziąłem Multiroom z zamiarem użytkowania przez 6 mcy. Poszedłem zrezygnować do salonu gdzie zdalem dekoder i otrzymałem protokół. Teraz okazuje się, że Salon coś namieszał i w systemie brak zwrotu dekodera. Skutek taki, że usługa w systemie aktywna i opłaty się naliczają. I co słyszę, że mam iść do salonu i wyjaśniać. Istny bałagan jak to w Orange.  Klient niech się martwi i sobie sam załatwi.


Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Multiroom

@1pietrek1jeżeli posiadasz protokół to nie będzie z tym żadnego problemu. Opłaty zostaną skorygowane.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 104
  • 148
  • 1

Multiroom

Opłaty tak, a dekoder na stanie. Do tego co miesiąc reklamacja?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Multiroom

@1pietrek1 zajdź z protokołem do salonu i wyjaśnij sprawę. Na protokóle masz numer seryjny zdanego dekodera, wiec z systemu musi zostać zdjęty, a opłaty skorygowane na następnej fakturze, jak napisał @RaDo_sny 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 104
  • 148
  • 1

Multiroom

I tu jest sedno sprawy. Idź do salonu. Specjalnie trzeba jechać stracić czas, zamiast załatwiać to bez wizyty w salonie, ale się nie da.


Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Multiroom

Nie musisz iść do salonu. Możesz przez chat złożyć reklamację... bez wychodzenia z domu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 104
  • 148
  • 1

Multiroom

Niestety chat odsyła do salonu.