Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

MAKSYMALNA LICZBA DEKODERÓW (MULTIROOM)

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 21
  • 0

MAKSYMALNA LICZBA DEKODERÓW (MULTIROOM)


@agat13napisał(-a)

@tcpudp niestety nie da rady


@agat13 @j131 @Pablo5  co ciekawe zastanawiałem się nawet nad ofertą biznesową (na firmę) ale co ciekawe okazało się, że to na to samo wyjdzie i oferta multiroom-u jest taka sama czy to dla firm czy to dla użytkowników indywidualnych

 

ciekawe jak jest to rozwiązane w hotelach albo pensjonatach?

czy orange ma dla nich jakąś spersonalizowaną ofertę?

 

byłem kiedyś w jednym hotelu w którym we wszystkich 40 pokojach mieli dekodery 4K stream - więc jednak jakoś to musi być możliwe (lub ORANGE robi dla niektórych indywidualne oferty) - ale widocznie dla zwykłych użytkowników takie "oferty" nie są dostępne...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5632
  • 22865
  • 190

MAKSYMALNA LICZBA DEKODERÓW (MULTIROOM)

Skontaktuj się z tym hotelem i dopytaj...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2135
  • 7894
  • 32

MAKSYMALNA LICZBA DEKODERÓW (MULTIROOM)


@tcpudpnapisał(-a)
we wszystkich 40 pokojach mieli dekodery 4K stream

a miały nalepkę pomarańczową?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13377
  • 54834
  • 648

MAKSYMALNA LICZBA DEKODERÓW (MULTIROOM)

@tcpudpNie ma takiej możliwości, aby na jednej usłudze mieć tyle dekoderów. Może było kilka usług, lub sam sprzęt był z wolnego rynku z innym dostawcą IPTV. Te dekodery nie są przypisane tylko do usług Orange...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 21
  • 0

MAKSYMALNA LICZBA DEKODERÓW (MULTIROOM)


@agat13napisał(-a)

@tcpudpNie ma takiej możliwości, aby na jednej usłudze mieć tyle dekoderów. Może było kilka usług, lub sam sprzęt był z wolnego rynku z innym dostawcą IPTV. Te dekodery nie są przypisane tylko do usług Orange...


@agat13 @pirenej @j131 @Pablo5 

 

Być może było to rozwiązane w inny sposób (nie wiem w jaki) ale na pewno na każdym "dekoderze 4K stream" (takie mieli) była możliwość oglądania ORANGE TV - więc usługa musiała być z orange

 

a wątpię, żeby hotel z 40 dekoderami (lub więcej nawet) kupował 10 umów oddzielnych (czyli w tym wypadku byłoby to 10 umów x 4 dekodery) i wszystkie 10 umów byłoby co miesiąc wystawiane na 10 oddzielnych fakturach - raczej byłoby to bardzo niepraktyczne (nawet dla księgowości) więc ja raczej stawiałbym na to, że duże obiekty typu hotele lub duże firmy mają możliwość negocjowania niestandardowych rozwiązań już bezpośrednio z ORANGE - pomijając oficjalne kanały sprzedażowe

 

Na pewno ORANGE byłoby zainteresowane (nawet hipotetycznie) współpracą z siecią hoteli, które mają swoje oddziały w największych miastach Polski i myślę, że gdyby jakiś hotel chciał to byliby w stanie dla nich zrobić niestandardowe rozwiązanie gdyby podpisali z nimi umowę wieloletnią (to dla nich jednak zysk) - ale to już gdybanie

 

ale fakt faktem dzisiaj skontaktowałem się z tym hotelem i potwierdzili mi, że w każdym apartamencie mają dostęp do telewizji od ORANGE (pełny pakiet) aczkolwiek szczegółów umowy nie mogą zdradzać jak to jest rozwiązane ze względu na tajemnicę handlową

 

więc jakoś to się da zrobić ale jak nadal nie wiem - być może faktycznie mają 10 lub 20 umów podpisanych na jedną lokalizację - ale dla mnie byłoby to bardzo dziwne


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13377
  • 54834
  • 648

MAKSYMALNA LICZBA DEKODERÓW (MULTIROOM)

@tcpudpDziwna sprawa, ale nawet jeśli zrobiony wyjątek dla klienta biznesowego (wątpię, aby hotel miał 10 włókien na 10 usług) to zwykły klient indywidualny nie ma szans na taka umowę, gdyż to mogą być jakieś układy negocjowane dla klientów z górnej półki


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

MAKSYMALNA LICZBA DEKODERÓW (MULTIROOM)

Jak zwykle wtrącę swoje "pięć groszy", a nie jest to czasem rozwiązanie typu tzw. telewizja hotelowa?, tu na przykładzie rozwiązania z kanałami C+ (w formie DVB-T lub IPTV nawet dla 60 pokoi)  folder 4 a3 a4.cdr (eltech.net.pl) ale z Orange może być podobnie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5632
  • 22865
  • 190

MAKSYMALNA LICZBA DEKODERÓW (MULTIROOM)

@tcpudp 

No tak, dzięki za potwierdzenie. Widać że oczywiście technicznie nie ma z tym problemu - przecież, nawet z tym dekoderem (czyli bez transmisji multicast), sumaryczne pasmo zajęte przez TV w 40 pokojach nie jest poza zasięgiem pojedynczego włókna (nawet przy 4k: 40x25MB/s=1GBps). W takim układzie przecież nie ma kwestii wydzielania pasma na internet (przynajmniej potencjalnie).

Ograniczenie jest wyłącznie systemowo-ofertowe, a Orange znany jest z braku jakiejkolwiek elastyczności w ofertach dla szeregowych klientów. Jak czegoś nie ma w SYSTEMIE to nie da się tego zamówić i koniec dyskusji (zanim się jeszcze zaczęła).

Szkoda.

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32451
  • 36870
  • 1371

MAKSYMALNA LICZBA DEKODERÓW (MULTIROOM)

Mała uwaga co do przykładu z hotelem. Orange nie ma licencji na sprzedawanie oferty TV klientom biznesowym. TV skierowana jest do klientów indywidualnych. Więc dlatego ograniczenie do racjonalnego zużycia.

Orange z innymi partnerami oferuje TV dla klientów z segmentów HORECA, ale zwykle TV jest od jakiegoś partnera.

Dla klientów indywidualnych można zakupić drugą usługę na ten sam adres o ile są możliwości technicznej. Jeśli jesteś zainteresowany ofertą na firmę, poszukaj "sprawnego" przedstawiciela handlowego.