Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jakość obrazu tv

Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu tv

Ja tam różnicy w obrazie nie widzę, czy z Orbity czy z kabla, 4k z Astry jest przyzwoite, z sieci filmy 4k też, ale od dostawców krajowych to jakość tak z Orbity jak kabla słabsza, kroją jakość może nie mocno ale jednak.

Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu tv

Co odpowiada za jakość obrazu oczywiście  telewizor ale nie tylko tez sam dekoder jaki zostanie połączony sporo porównywałem nowych modeli Samsunga serii od "C" do "JU " najlepszy według mnie wypadła wersja "ES"  


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Jakość obrazu tv

Ale my tu rozprawiamy o sytuacji, gdy na tym samym telewizorze widać lepiej lub gorzej w zależności od źródła sygnału i jakości łącza 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu tv

Co do jakości obrazu niema znaczenia z jakiego korzystasz Internetu adsl/vdsl czy FTTH dla obrazu SD/HD można co to porównać sobie jakość obrazu z TV na przykład program TVP2 i ten sam program z dekodera z anteny i platformy od Orange. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Jakość obrazu tv


@Anonimnapisał(-a)

Kompresja uzależniona jest od szybkości łącza, dekoder automatycznie tym zarządza, im wolniejsza sieć tym kompresja większa, wtedy jakość obrazu spada, to zrozumiałe że wtedy obraz HD robi się kiepskiej jakości, nie jest to wina dekodera.


Na multicaście??

 

IPTV Orange to nie stream unicastowy...

 

Większych bzdur nie słyszałem.

 

Jedyne co mogą to na FTTH puścić lepszy bitrate ale jako ogólną jakość w grupie multicastowej innej niż dla (n)DSL.

 

Ale czy to ma sens to tylko ich decyzja.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Jakość obrazu tv

Cześć,

Chciałbym odświeżyć temat. Posiadam od kilku dni Orange Światłowód w opcji 300 Mb/s + telewizja. Dostałem dekoder Samsung ICU 100. Jednocześnie mam jeszcze nc+ odbieraną z satelity, bezpośrednio w TV z użyciem modułu CAM. No i powiem, że jakość sygnału z ICU 100 momentami jest tragiczna. Telewizor to 55' Samsung NU8072. Porównując ten sam program (np. jakiś tam festiwal w TVN) z SAT i z Orange widać ogromną różnicę w jakości na korzyść SAT. Jeśli w programie jest dużo ruchu itp. na ICU 100 pojawia się pikseloza, obraz jest niewyraźny, rozmyty, kolory blade - zbyt duża kompresja sygnału czy za małe pasmo ? Dekoder połączony kablem Ethernet z Funboxem. Da się coś z tym zrobić ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jakość obrazu tv

A kanały spoza grupy TVN też mają problemy?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Jakość obrazu tv

Też. Włączyłem jakiś film na Canal+, gdzie były dynamiczne sceny i była pikseloza. Ponadto, ostatnio córka oglądała Księgę Dżungli na Polsacie i sama zauważyła, że w ciemnych partiach obrazu widać było bloki pikseli. Po przełączeniu na SAT obraz był idealny. Moim zdanie albo Orange przycina pasmo dla TV i/lub kompresuje obraz mocniej.

Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu tv

@Tomasz_CA jak masz w ustawieniach TV dla źródła HDMI poustawianie opcje obrazu filtry ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Jakość obrazu tv

Ustawienia TV to już chyba wszystkie przerobiłem. Aktualnie dla HDMI mam wyłączone UHD Color coś tam.

Wszystkie polepszacze również są wyłączone. Największa degradacja obrazu występuje, gdy na ekranie dużo się dzieje - wspomniany już festiwal w Sopocie na TVN - błyskają światła, dużo ruchu na scenie. Objaw jest podobny do tego gdy oglądasz np. Netflixa lub inny VOD i przytnie Ci pasmo na chwilę. Jak pojawia się statyczny obraz to jest dużo lepiej. Zgłosiłem temat na infolinii, mają mi wymienić dekoder. Ale szczerze to wątpię żeby to pomogło.