Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jakość obrazu tv

Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu tv

@AnonimTylko nie ma potrzeby wydawać 100 zł czy więcej na kabel HDMI 2.0 no chyba że ktoś potrzebuje dłuższy niż 1 m.

Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu tv


@Anonimnapisał(-a)

@AnonimTylko nie ma potrzeby wydawać 100 zł czy więcej na kabel HDMI 2.0 no chyba że ktoś potrzebuje dłuższy niż 1 m.


Właśnie tak to szacowałem, jak do 1 metra to ~ 70zł, ale to lużna sugestia, jak znam życie to jak najtaniej większość kupuje, potem narzekają że problemy są.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Jakość obrazu tv

@Anonim W kwestii kabla. Nic nie kupowałem ani w Tesco ani w innym Lidlu. Kabel jest oryginalny, dostarczany z dekoderem Orange Samsung ICU 100. Zakładam, że jest to kabel odpowiedni dla tego dekodera.

Wracając do meritum sprawy.

Dekoder wymieniłem. Czy jest lepiej ? Myślę, że tak. Ustawiłem dodatkowo w dekoderze na stałe rozdzielczość 1920x1080 50p i dodatkowo wyłączyłem UHD Color w TV. Póki co, kanałów 4K jest tyle co kot napłakał więc nie będzie bólu.

W starym dekoderze też to robiłem i nie było tak dobrze. Pewnie więc było z nim coś nie tak.

 

Obecnie jak jest ustawienie na Auto, dekoder ustawia rozdzielczość 3840x2160 50p i mamy pikselozę przy dynamicznym ruchu, w ciemnych scenach itp. Pewnie dekoder nie wyrabia się z upscalingiem.

Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu tv


@Tomasz_Cnapisał(-a)

@AnonimW kwestii kabla. Nic nie kupowałem ani w Tesco ani w innym Lidlu. Kabel jest oryginalny, dostarczany z dekoderem Orange Samsung ICU 100. Zakładam, że jest to kabel odpowiedni dla tego dekodera.

Wracając do meritum sprawy.

Dekoder wymieniłem. Czy jest lepiej ? Myślę, że tak. Ustawiłem dodatkowo w dekoderze na stałe rozdzielczość 1920x1080 50p i dodatkowo wyłączyłem UHD Color w TV. Póki co, kanałów 4K jest tyle co kot napłakał więc nie będzie bólu.

W starym dekoderze też to robiłem i nie było tak dobrze. Pewnie więc było z nim coś nie tak.

 

Obecnie jak jest ustawienie na Auto, dekoder ustawia rozdzielczość 3840x2160 50p i mamy pikselozę przy dynamicznym ruchu, w ciemnych scenach itp. Pewnie dekoder nie wyrabia się z upscalingiem.


Jeśli nie ma przekazu 4k a dekoder stara się wszystko do tej rozdzielczości sprowadzić, to efekt będzie jak piszesz, żeby nie było strat jakości przy skalowaniu HD do UHD potrzeba wydajnego procesora graficznego, ten w ICU 100 do takich nie należy, więc nie ma co dyskutować o tym, tak na marginesie najlepiej  przy tym ICU 100 w TV skalowanie dać z HD do 4K (UHD)  (jak TV oczywiście porządny), wszystkie ulepszacze w dekoderze wyłączyć by miał łatwiej.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Jakość obrazu tv

Dokładnie tak jest. W dekoderze raczej wiele nie da się ustawić, jedynie rozdzielczość. TV raczej z tych porządniejszych - wg Samsung-a to seria Premium UHD 4K, model UE55NU8072. No i on daje radę z tym skalowaniem.

Mimo wszystko twierdzę, że HD w OrangeTV nie jest najwyższych lotów. Kiedy włączę film z dysku sieciowego, odtwarzacza Blu-Ray czy z Internetu to jakość jest porażająca. Może wzorem firmy-matki z Francji przepływność dla kanałów HD jednak nie jest 8 Mb/s ? Patrz: http://www.digitalbitrate.com/dtv.php?live=101&mux=ORF&liste=2&lang=en

Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu tv

@Tomasz_C jakość kanałów HD w Polsce nie jest prawie po całości wysokich lotów, też wolę filmy Blu-ray i internetowe, tak poza tym Operatorzy nie mają u nas sprzętu który zapewnił by dobrą jakość obrazu, korzystam z własnego tunera sat i moduły CI od CP i NC+ w Vu+ SOLO 4K.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Jakość obrazu tv

Irek, czy Ty w ogóle masz pojęcie o tym, jak wygląda dystrybucja polskich kanałów do platform?

 

Mało tego, twierdzenie, że w domenie cyfrowej, jeden czy drugi kabel, albo jeden czy drugi dekoder diametralnie wpłynie na jakość obrazu jest naprawdę miejską legendą. Tak samo, jak tekst „dekoder kablowy zawsze będzie miał lepszą jakość od dekodera satelitarnego”.

 

Proponuję porównać bitrate Orange TV, Vectry i NC+, a następnie opowiadać bajki o ogólnej przewadze kabla.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 124
  • 0

Jakość obrazu tv

Co do problemu z wyświetlaniem obrazu: od jakiegoś czasu sytuacja z kablami HDMI się skomplikowała - już nie jest to kwestia typu nieważne czy kabel tani, czy drogi. Od jakiegoś czasu można nabyć kable iHDMI (które są przydatne przy wyeliminowaniu tzw. błędu HDCP, który występuje np. w dekoderach nc+), których cena zaczyna się dopiero od 200 PLN. Jeżeli i ten kabel nie pomoże w tym przypadku, to wtedy konwerter HDCP - ale to i tak wydatek rzędu ok. 250 PLN.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Jakość obrazu tv

A co ma HDCP do jakości obrazu?

HDCP jest systemem zabezpieczania przed kopiowaniem, nie ma wpływu na jakość obrazu.

 

Kabel HDMI do 4k z HDR musi zapewniać odpowiednią przepływność bitową, żeby gwarantować niezakłócony odbiór. Przy jakiejkolwiek niewydolności kabla, obraz albo się nie pojawi, albo pojawi się z błędami i będzie zrywana synchronizacja, ale nie wpłynie ani na „kafelki” w obrazie, ani na jego jakość w kontekście odwzorowania kolorów, kontrastu itp...

 

Kable iHDMI to wyrzucanie pieniędzy w błoto, jeśli nie pojawiają się problemy z HDCP, które są bardzo klarownie wyświetlane przez źródło sygnału.

 

Sytuacja się nie skomplikowała, tylko pod strzechy zawitało 4k, które wymaga większej przepływności, więc trzeba szukać przewodów, które mają certyfikacje Premium od HDMI Alliance. Na pewno nie kosztują 200zl, a certyfikacja powinna zagwarantować poprawny odbiór 4k z HDR. Przy HD, nie ma to najmniejszego znaczenia.