Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jakość obrazu tv


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Jakość obrazu tv

Właśnie zamontowałem Orange światłowód + tv i trochę jestem rozczarowany jakością obrazu kanałów SD i HD. Właśnie przesiadłem się z nc+ (dekoder mediabox) i jakość kanałów hd była sporo lepsza. Obraz żyleta.
Orange tv po światłowodzie nie jest tak dobra (mniej ostry obraz, tak ciutkę lepiej niż SD). Czy jest jakaś możliwość poprawienia tego? Np zwiekszenie pasma na potrzeby tv kosztem przepustowości internetu? Technik prawił ze tv zjada ok 2Mb ale, tu gdzieś czytałem ze jest to 4Mb dla SD i 8Mb dla HD. Jak jest naprawdę? Jaki jest bitrate kanałów SD i HD.
Ale najważniejsze pytanie czy można to w ogóle w jakiś sposób poprawić. Czy fakt ze nie mam TV 4k tylko „zwykły” 1080p HD ma znaczenie dla dekodera Samsunga?
48 ODPOW. 48

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Jakość obrazu tv

@Bobass  nie napisałeś jaki masz dekoder, ale tak na prawdę nie wiele to zmienia, gdyż według mojej wiedzy użytkownik nie ma uprawnień do dokonywania zmian w ustawieniach dekodera... Jedynie co przychodzi mi do głowy to pozmieniać gniazdo HDMI do którego wpinasz dekoder, bądź sugestia wymiany kabla. Chyba że znaczenie ma sposób łączenia dekodera z modemem, łączysz kablem czy przez WiFi? 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Jakość obrazu tv

@Misiek62 napisał - Samsung ICU 100.

 

@Bobass a VOD wygląda OK? Kanał Festival 4K wygląda OK?(wiem że downscale do 1080p) Dekoder łączy się z telewizorem rozdzielczością 1080p ? Polscy nadawcy kanałów TV nigdy nie grzeszyli jakością obrazu. W Vectrze TV HD miała makrobloki i ogólnie kiepską jakość.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Jakość obrazu tv

Tak to Dekoder Samsung podczepiony kabelkiem do Funboxa 3.

Chciałbym być dobrze zrozumiany. Nie ma dramatu z obrazem. Jest całkiem przyzwoicie. Ja mam tylko takie "zboczenie" co do perfekcyjności obrazu 😛

Faktem jest ze NC+ wygladała lepiej na kanałąch HD. W Orange HD jest niewiele lepsze od dobrego SD. Szczerze mówiąc widzialem sygnał SD (bodaj na jakims niemieckim kanale na NC+) który mógłby śmiało konkurować z HD Orange.

 

Różnice jakości najłatwiej zaobserwować na twarzach/skórze. Na NC+ obraz był szczegółowy i ostry (zmarszczki, pory, krosty, pryszcze 🙂 ). Na Orange twarze sa nieco mydełkowate, wygładzone, wyprane z detali (na kanałach XXX to moze to i nawet lepiej heheh ).

Być może taki obrazek generuje sam dekoder tudzież nadawany sygnał z "fabryki sygnału" Orange jest juz skompresowany na tyle mocno że jednolite tła (jak skóra) są troche pozbawiane szczegółów by zaoszczędzić na transferze.

Stąd tez zastanawiałem sie skad pomysł na limit przepustowości TV (wspomniane 4/8 Mb), być moze jeśli by go podnieść jakość sygnału(ilość danych) by wzrosła ?

Samsung ma jednak pewien wplyw na obrazek. Porównywałem Netflix. Na AppleTV4 oraz PS4 wygląda to nieco lepiej (ale bez zjawiskowych różnic). Kwestia budżetowego chipsetu w Samsungu pewnie.

Ale wracając do sedna sprawy - czy jest taka możliwośc by zwiekszyć "przydział" pasma na TV ?

Podejrzewam że w "Fabryce Sygnału" jest on bardzo wysokiej jakości ktory dopiero potem jest kompresowany by sie zmieścić w kabelku we wspomnianych 4 czy 8 Mb (czy też 2 jak gadał technik) 

Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu tv

Jeśli są ograniczenia w przepustowości dla TV to obraz będzie słaby, tak wyrywkowo, 3,0 Mb/s — zalecana szybkość połączenia dla jakości SD, 5,0 Mb/s — zalecana szybkość połączenia dla jakości HD, 25 Mb/s — zalecana szybkość połączenia dla jakości Ultra HD, jak dają kompresję to można ograniczyć bitrate, ale zaowocuje to mniej ostrym obrazem, ba utratą szczegółów, w każdym razie szybkie łącze ten dekoder powinien mieć dostępne, inaczej obraz będzie kiepski, na kanałach HD a 4k będzie niestrawne.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Jakość obrazu tv


@BORAXnapisał(-a)

@Misiek62 napisał - Samsung ICU 100.

 

@Bobass a VOD wygląda OK? Kanał Festival 4K wygląda OK?(wiem że downscale do 1080p) Dekoder łączy się z telewizorem rozdzielczością 1080p ? Polscy nadawcy kanałów TV nigdy nie grzeszyli jakością obrazu. W Vectrze TV HD miała makrobloki i ogólnie kiepską jakość.


@BORAX  bez obrazy, ale w pierwszy poście nie ma wzmianki, że jest to dekoder ICU 100, a czytałem tu na forum, niedawno, że ktoś do światłowodu dostał WHD80... 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Jakość obrazu tv

@Misiek62, autor pisze w ostatnim zapytaniu. 

Czy fakt ze nie mam TV 4k tylko „zwykły” 1080p HD ma znaczenie dla dekodera Samsunga?

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Jakość obrazu tv

@Bobass - klient nie ma możliwości zmiany przepustowości/kompresji kanałów tv, dostajemy taką jaką Orange wysyła do wszystkich 🙂 Jeśli u ciebie jest gorzej niż u innych, to raczej kwestia kabla albo złej współpracy dekodera z telewizorem.

Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu tv

Kompresja uzależniona jest od szybkości łącza, dekoder automatycznie tym zarządza, im wolniejsza sieć tym kompresja większa, wtedy jakość obrazu spada, to zrozumiałe że wtedy obraz HD robi się kiepskiej jakości, nie jest to wina dekodera.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Jakość obrazu tv

Jesteś pewien? Skąd te informacje?