Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jakość obrazu IPTV z Funbox6


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 67
  • 135
  • 0

Jakość obrazu IPTV z Funbox6

Rozmywanie, pikselowanie widać przy scenach dynamicznych gdzie jest szybki ruch, zwłaszcza przy sporcie. W scenach statycznych brak różnicy. Wcześniej miałem plazmę Panasonica i nie było to aż tak mocno widoczne. Po zmianie na oleda LG widać to bardziej,  fakt, że Panas miał 42 cala ,LG ma 55 cali. Porównanie mam na bieżąco. W LG mam moduł Canal + i dodatkowo ICU 100


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Jakość obrazu IPTV z Funbox6

Miałem okazję porównywać SAT z C+ i IPTV z Orange po FTTH na dokładnie tym samym, 55 calowym telewizorze plazmowym w rozdzielczości 1080p przez szereg tygodni i jeszcze raz napiszę:

Niczego takiego jak rozmywanie czy pikseloza na kanałach sportowych czy innych dynamicznych scenach nie zauważyłem, a zapewniam że starałem się bardzo.

Moim zdaniem opisywane w wątkach cytowanych przez @agat13 problemy nie mają wspólnego mianownika i dodatkowo nic wspólnego z tym o czym piszecie. Ergo jeśli macie taki problem z jakością to coś jest nie tak z waszą konfiguracją, to nie jest normalne.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 67
  • 135
  • 0

Jakość obrazu IPTV z Funbox6

Plazma HD dużo wybacza niedociągnięć ( mniejsza rozdzielczość wyświetlanego obrazu )  , tak jak pisałem jakość na Panasonic plazma pomiędzy Orange a Canal + nie było dużej różnicy. Jednak na oled LG 4k już jest to mocno widoczne, Canal + wypada dużo lepiej. Jakość w czasie gdy były tylko plazmy i LCD Full HD była OK, jednak teraz w erze wyświetlaczy 4k Orange powinno poprawić jakość, Canal+ daję radę, więc i Orange powinno.

P.S.

Kanały 4k w Orange wglądają OK, tylko szkoda, że boxy nie obsługują HDR

 

 

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Jakość obrazu IPTV z Funbox6

@fenomenNie uwierzę póki nie zobaczę. A nie zobaczę bo mam tylko plazmę 55 cali i już nie mam TV SAT.

Osobiście uważam że większość tych problemów wynika z połączenia dekodera z modemem po WiFi i ma się nijak do jakości materiału dostarczanego do modemu.

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 67
  • 135
  • 0

Jakość obrazu IPTV z Funbox6

Tu nie ma nic do rzeczy WiFi ( ICU 100 mam ethernet) jak jest słaba jakość połączenia to albo nie działa albo jest duża pikseloza i zatrzymanie obrazu. To jest telewizja cyfrowa albo działa,  albo nie. Nie rozmydla obrazu 🙂

IPTV zapewnia stałą jakość ( przynajmniej w teorii,  jak jest w Orange,  to tylko oni wiedzą), nie jak w przypadku OTT.

 

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Jakość obrazu IPTV z Funbox6

@fenomen: OK, u Ciebie jest po kablu więc to nie kwestia WiFi, to oczywiste. Ale po kablu też może być problem z połaczeniem jeśli na przykład kabel jest słabo zrobiony. Nie twierdzę że tak jest u Ciebie, ale pisanie że tylko dlatego że sygnał jest cyfrowy to jakość połaczenia nie odbija się na jakości obrazu jest delikatnie mówiąc naciągany. Przecież tak na SAT jak i na IPTV pojawią się artefakty w postaci makrobloków i zacięć jeśli sygnał zostanie zakłócony. Oczywiście zdaję sobie sprawę że plazma lepiej sobie radzi z materiałem gorszej jakiści niż LCD, ale przecież potrafię rozróżnić materiał HD od nie-HD na niej wyświetlany (nie wiem co masz na myśli pisząc że plazma ma mniejszą rozdzielczość). W kwestii scen dynamicznych rozmycia zależą przede wszystkim od kompresji i szerokości pasma... Przy dużej kompresji koniecznej do zmieszczenia sie w węższym paśmie z większą liczbą szczegółów będzie obniżenie głębi kolorów, makrobloki i rozmycia. To wszystko można łatwo (?) sprawdzić kompresując dowolny wyjściowy materiał i odtwarzając go na TV. No nie wiem jak bym się starał to takich efektów nie widzę na kanałach które oglądam z IPTV. Może oglądamy inne kanały? Albo może problemem jest styk 4k-HD? Nie wiem, ale czekam na konkrety: które kanały, które programy, kiedy - wtedy może byłbym w stanie zweryfikować i ewentualnie potwierdzić.

 

Apropos HDR był już o tym temat - wygląda na to że IWU200 jakośtam jest z tym kompatybilny.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 67
  • 135
  • 0

Jakość obrazu IPTV z Funbox6

Plazma mniejsza rozdzielczość względem np. Oled 4K, gdzie obraz z Canal+ wygląda lepiej.

 

Jest to widoczne mniej lub bardziej na różnych kanałach.

Swojego czasu porównywałem na Canal+ gdy było otwarte okno na serialu Klangor. Porównanie Canal+ technologia Sat, Canal+ Online technologia OTT 6,00 Mb/s i  Orange technologia IPTV 8,00 Mb/s ( tak podaje Orange dla kanałów HD). Najgorzej wypadło Orange,logo przy przy patrzeniu z bliska po prostu drżało, szybsze sceny mydlenie, ciemny obraz, czernie widać było niemal kwadraty. Nie wiem z czego to wynika, jak jest przekazywany sygnał do Orange  - światłowód, czy sygnał pobierany z Sat. Może to wszystko wynika z innej kompresji, kodeka itd, nie jestem specjalistą, może technologia IPTV jest mniej doskonała. To tyle, pisze po prostu o tym co widzę . Na plus Orange jest taki, że pakiet optymalny ma dużo popularnych kanałów, dlatego wybrałem Orange plus Canal+ i HBO od Canal+ i to wydaje się być optymalne rozwiązanie.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Jakość obrazu IPTV z Funbox6

@fenomenno jasne że plazma HD (1080p) nie ma rozdzielczości 4k. Ale mowa była o kanałach HD więc nie rozumiem o co chodziło z tą rozdzielczością. Kanałów 4k jest przecież jak na lekarstwo, jeśli to o nie chodzi to nie mogę nic powiedzieć bo nie mam na czym ich oglądać.

Canal+ jako takiego nigdy nie oglądałem więc nie mogę się wypowiedzieć. Natomiast konsultant telewizji Canal +, próbując mnie namówić na utrzymanie abonamentu argumentował dokładnie tak: "nikt nie oferuje kanału Canal+ w takiej jakości jak my".

Nie twierdzę że jest idealnie na wszystkich kanałach ale narzekanie na smużenie na kanałach sportowych jest dla mnie zaskoczeniem. Dzisiaj cały dzień oglądałem siatkówkę na kanałach polsatowskich i TVP, wszystko w HD, i nic nie smużyło. No chyba że już kompletnie wzrok tracę.

W sumie też możliwe.

 

Chociaż w tym wątku:

https://nasz.orange.pl/t5/Telewizja/Kilka-kana%C5%82%C3%B3w-nie-jest-HD-jak-to-jest-na-pasku-napisan...

byłem bez problemu w stanie potwierdzić że Euronews jest w IPTV Orange nadawany w dużo gorszej jakości niż z C+. Tyle że mnie to ani ziębi ani grzeje bo Euronews nie ogądam.

 

Natomiast gdybym zauważył coś takiego jak na filmikach w tym wątku:

https://nasz.orange.pl/t5/Telewizja/Niska-jako%C5%9B%C4%87-obrazu-pikselizacja-telewizja-IPTV-po-Neo...

to oczywiście byłby to powód do alarmu. Ale w tamtym konkretnie przypadku pomogła zmiana portu na centrali czyli jednak nie był to "normalny" stan rzeczy.