Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jakość obrazu IPTV z Funbox6


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Jakość obrazu IPTV z Funbox6

Hej,

 

ICW200 + Funbox 6 po kablu z internetem do 600 mb/s wszystko na TV Sony XH90. Jakość obrazu na kanałach nadawanych w HD jest daleka od ideału i dużo gorsza niż jakość tego samego kanału na podobnym TV podłączonym do SAT. Szczególnie marnie to wygląda przy transmisjach piłki nożnej (np. TVP1 HD - nawet logo operatora jest rozmazane). Jak to u Was wygląda? Faktycznie odbieracie w full HD (1080)?

 

Jakiś problem po mojej stronie (zdalna diagnoza łącza przez pracownika Orange mówić że wszystko jest OK i ewentualnie sugeruje wymianę dekodera)?

Czy muszę się pogodzić, że tak to będzie wyglądało (a gdzie dopiero 4k które ma obsługiwać dekoder?).

 

Mocno się zawiodłem. W czym problem? 

 

17 ODPOW. 17

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Jakość obrazu IPTV z Funbox6

Hej,

 

Dzięki. Już zaglądam. Coś mi się obiło o oko, ale zdaje sie to było przy okazji słabszego łacza i myślałem że to jest powodem.

 

Tzn. że nie ma tutaj nikogo komu IPTV odbiera w full HD???? Huh?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jakość obrazu IPTV z Funbox6

@M1chal_mJak jest zaznaczone w tych wątkach Operator tylko retransmituje program odbierany od dostawcy. To, że może byc jakis "bubel" na jednej czy dwóch stacjach wyłapywane jest i naprawiane-korygowane. Tu jednak nie idzie o błędy, tylko o jakość obrazu. Orange nie jest "producentem", a tylko przekazuje to, co odpowiednio wynegocjowane dostaje na platformie. Kompatybilność nadawania i odbioru przez "producenta i przekazywacza" też może być wątpliwa, ale są od tego zapewne odpowiednie komórki jakości i problem ów znają...Resztę zostawiam do przemyślenia 🙂


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Jakość obrazu IPTV z Funbox6

Dramat.... wbiłem się na 2 lata w umowę światłowód + TV. Zamieniłem LTE z 1mbps w szczycie na 600mpps 24h, a TV z HD na SD. Dramat...

 

Ktoś próbował to reklamować? Ewentualnie wypowiadać umowę na TV zawartą w pakiecie z Internetem i innymi "dobrodziejstwami"? 

Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu IPTV z Funbox6

@agat13  gro kanałów jest z sieci kablowych, jakość czasem odbiega od HD. Jakby materiał był brany z orbity sat, czy bezpośrednio od nadawcy, to jakość kanałów była by idealna, ale tak nie jest, nie jest to wina Orange ani dekodera więc @M1chal_m 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jakość obrazu IPTV z Funbox6

@M1chal_mTo ja zaproponuję takie "cuś": Wymień te, które działają na pół gwizdka.Inni czytający mogą dorzucić swoje...razem z opcja usługi i dekoderem

Później wyjaśnię jak zbierzemy info co dalej 🙂

Uwaga-Akcja społecznie użyteczna!!


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Jakość obrazu IPTV z Funbox6


@M1chal_mnapisał(-a)

Hej,

 

ICW200 + Funbox 6 po kablu z internetem do 600 mb/s wszystko na TV Sony XH90. Jakość obrazu na kanałach nadawanych w HD jest daleka od ideału i dużo gorsza niż jakość tego samego kanału na podobnym TV podłączonym do SAT. Szczególnie marnie to wygląda przy transmisjach piłki nożnej (np. TVP1 HD - nawet logo operatora jest rozmazane). Jak to u Was wygląda? Faktycznie odbieracie w full HD (1080)?

 

Jakiś problem po mojej stronie (zdalna diagnoza łącza przez pracownika Orange mówić że wszystko jest OK i ewentualnie sugeruje wymianę dekodera)?

Czy muszę się pogodzić, że tak to będzie wyglądało (a gdzie dopiero 4k które ma obsługiwać dekoder?).

 

Mocno się zawiodłem. W czym problem? 

 


@M1chal_m  dlatego miedzy innymi ja mam światłowód od Orange a tv (sat, nieprzerwanie z małymi zmianami nazwy od 1995 roku) od innego francuza i jak na razie dopóki nic się nie zmieni w jakości tv ( czy to IPTV, czy OTT) u tego, czy innych nadawców to sobie daruję te formy odbioru i nadal będę trwał przy tv z satelity.

Anonim

Nie dotyczy

Jakość obrazu IPTV z Funbox6

Telewizorów 4K coraz więcej i będzie wysyp takich tematów, bo użytkownicy kupują TV 4K 65" i większe, trzeba mieć na uwadze że gro materiału u operatorów, jest średniej jakości HD (mocna kompresja), więc skalowanie w TV do 4K, zaowocuje lekkim mydłem, jakość zbliżona do SD, korzystam z oferty Canal+ Online i nawet pomijając dekoder jakość kanałów HD nie jest na wysokim poziomie, dopiero oferta 4K zadawala. Co do przytoczonej telewizji sat, jest podobnie, może ciut lepiej na niektórych kanałach HD, ale nawet te przeskalowane do 4K nie są na wysokim poziomie, moda na 4K u nas niestety jest na wyrost, bo operatorzy mają skromną ofertę, trzeba się z tym pogodzić, czekać aż wszystkie kanały będą 4K, lub pozostać na TV HD.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21538
  • 173

Jakość obrazu IPTV z Funbox6

@M1chal_m: ja mam co prawda do 300Mbps, FB3 i dekoder ICU100, oglądam w rozdzielczości 1080p na plazmie Samsunga 55" więc trochę inny układ. Ale nie widzę żadnego problemu ani na kanałach sportowych ani z logiem TVP1 HD.

Faktycznie niektóre kanały są nadawane w jakości odbiegającej od deklarowanej, ale nie zauważyłem żeby jakieś drastyczne sytuacje dotyczyły kanałów popularnych. Dopiero co zrezygnowałem z SAT od C+ i na jakość nie narzekam: u mnie nic się na gorsze w tym zakresie nie zmieniło.

 

Może pokaż jakiegoś screenshota żeby można było ocenić czy to "normalne" czy jednak coś ze sprzętem u Ciebie jest nie tak.

Logo TVP1 HD u mnie wygląda tak. Każdy piksel jest wyraźny i nic nie jest rozmazane.

IMG_20210602_204302_BURST001_COVER.jpg

 

IMG_20210602_204251_BURST001_COVER.jpg

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga