Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekodery orange- Funkcja HDMI CEC/ ARC


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Dekodery orange- Funkcja HDMI CEC/ ARC

Witam,

Czy Orange w ogóle posiada jakiś dekoder który obsługuje tytułowe funkcje, które pozwalają sterować telewizorem np.. jeśli chodzi o właczanie i wyłaczanie dekodera, który wtedy wzbudza również tv lub wyłącza?

Czy jednak ta firma nie bardzo wie po co to jest i że ułatwia życie?

Bo widzę że Samsungowy dekoder 4k czegoś takiego nie ogarnia, a inne?

9 ODPOW. 9

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

Dekodery orange- Funkcja HDMI CEC/ ARC

Skoro jak zauważyłeś  ; flagowiec ; tego nie posiada to pozostałe również są bez tej funkcji.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Dekodery orange- Funkcja HDMI CEC/ ARC

Z tego co wiem to dekodery Orange nie mają takiej funkcji.
Z ciekawości czy to potrzebne? Włączyłem na chwilę tą opcję w konsoli i zaraz tego pożałowałem.
Wyłączałem konsolę i przełączałem sobie HDMI na dekoder, a konsola wyłączała mi telewizor. Więcej było z tym zamieszania niż pożytku.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Dekodery orange- Funkcja HDMI CEC/ ARC

Mam do tv podłączony soundbar który startuje po włączeniu tv, dekoder trzeba włączyć osobno. Gdyby dekodery miały tą funkcję jak np. najtańsze w CP, to mogłbym używać tylko pilota dekodera, który po włączeniu odpalał by mi tv razem z soundbarem czy tez odwrotnie.

Przy tej opcji tez dekoder przejmuje skalę głośności danego sprzętu, a nie tylko określony zakres, który np. został ustawiony na tv.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dekodery orange- Funkcja HDMI CEC/ ARC

Dekodery Orange są mocno budżetowe. Można poszukać pilotów z opcją programowania kodów. Wtedy co widać po niektórych forach - niektórym się udaje.
Zawsze też można zgłosić nowy pomysł https://nasz.orange.pl/t5/forums/postpage/board-id/Nasz-Orange-Pomysly

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 67
  • 1

Dekodery orange- Funkcja HDMI CEC/ ARC

Ja mam lg sj810 i on ma funkcje sterowania tunerem 88


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Dekodery orange- Funkcja HDMI CEC/ ARC

Powrót do przeszłości.


@Piotrekk85napisał(-a)
Dekodery Orange są mocno budżetowe. Można poszukać pilotów z opcją programowania kodów.

Rozwiniesz?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 180
  • 0

Dekodery orange- Funkcja HDMI CEC/ ARC

Ja mam dekoder Stream 4K i te funkcję posiada. Mogę pilotem od dekodera włączyć również tv. Na odwrót nie...

Pozdrawiam 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dekodery orange- Funkcja HDMI CEC/ ARC

@Dawid_Paris , @tarecki  Panowie odkopaliście wątek sprzed pięciu lat - nominacja do "Złotej Łopaty 2023" 😁😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Dekodery orange- Funkcja HDMI CEC/ ARC


@tareckinapisał(-a)

Ja mam dekoder Stream 4K i te funkcję posiada. Mogę pilotem od dekodera włączyć również tv. Na odwrót nie...


Mnie telewizor pozwala włączyć ICU100 generując zapytanie zaraz po starcie, natomiast dekoder uruchomiony/wyłączony jak pierwszy nie uruchamia ani nie wyłącza telewizora telewizora.