Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder 4K stream zawieszajace się kanały TV


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Dekoder 4K stream zawieszajace się kanały TV

Witam, użytkuje od prawie 2 lat TV Orange przez światłowód i od 4 miesięcy zaczęły dziać się cyrki, a mianowicie pierwszy problem pojawił się 2 miesiące temu rano włączyłem dekoder i nie mogłem włączyć kanałów TV reszta działała normalnie tzn. netfliks YT itp. po wizycie technika wypróbowaniu podłączenia po kablu wyczyszczeniu pamięci i innych zabiegach zgłosił wymianę dekodera. Po wymianie miałem spokój na może miesiąc i któregoś dnia stało się to samo programy TV  można było wybierać z listy ale się nie uruchamiały, ktoś mi powiedział żeby zresetować dekoder do fabrycznych ustawień i pomogło do pierwszego wyłączenia dekodera, po ponownym uruchomieniu znowu były tak jakby zawieszone programy, teraz mam 3 dekoder i ciekawi mnie jak długo będzie działał, dodam że jak programy się zawieszają to centrum diagnostyki też nie działa. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną takiej usterki. Jakieś pomysły, bo nie uśmiecha mi się co 5 tyg. jeździć i wymieniać dekoder 😕

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13763
  • 56620
  • 670

Dekoder 4K stream zawieszajace się kanały TV

@Jarek83  połączony po kablu do modemu FB czy po wifi? Zrób diagnostykę połączenia i ewentualnie na testy rozdziel wifi 2,4 i 5GHz. 

Zrób też speedtest usługi z poziomu menu  modemu 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5838
  • 23769
  • 200

Dekoder 4K stream zawieszajace się kanały TV

@Jarek83 

Speedtest zrób też na dekoderze. Będzie wiadomo czy problem u ciebie czy na łączach gdzieś dalej.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1928
  • 9423
  • 77

Dekoder 4K stream zawieszajace się kanały TV

@Jarek83 Myślałeś o wymianie routera? Skoro wymiany dekoderów nie przynoszą efektu, połączenie wydaje się stabilne (działają inne usługi w tym samym trybie co telewizja) to trzeba eliminować kolejne elementy. Sprawdź w momencie usterki jaki jest status usługi telewizyjnej w menu routera. Na innym dekoderze w tym czasie telewizja działa (Streama masz pewnie jako dodatkowy)?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Dekoder 4K stream zawieszajace się kanały TV

Nie nie myślałem o wymianie dekodera bo nie widzę problemu w Routerze tylko w aplikacji Orange. Jak się pojawi znowu problem (oby nie) to sprawdzę na routerze status tv. Nie nie mam dodatkowego dekodera 4k jest głównym. 

 

________________
* Usunąłem pusty spoiler – moderator Michał


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Dekoder 4K stream zawieszajace się kanały TV

Połączony po wifi 5hz. 2.4 w ogóle mi nie znajduje. Pisze mi jakość połączenia doskonała. Jak mam zrobić speed test? Nie bardzo wiem


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5838
  • 23769
  • 200

Dekoder 4K stream zawieszajace się kanały TV

FB6 ma wbudowany speedtest. Znajdź i odpal.

Na dekoderze odpal przeglądarkę internetu albo zainstaluj apke speedtest i odpal ją.

Niestety zdalnie wiele ci nie pomożemy jeśli będzie trzeba zgadywać co może być nie tak, a nie będziesz w stanie dostarczyć informacji diagnostycznych.