Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy wiadomo już coś o nowościach tv od września ?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Czy wiadomo już coś o nowościach tv od września ?


@Piotrekk85napisał(-a)Poza tym klienci mają różne priorytety co ująć najpierw, co szybciej. Z perspektywy Twojej wydaje się to szybkie do wdrożenia, być może dla Orange z jakiś względów wymaga to więcej czasu.

Discovery Life w HD od 2 l

Superstacja

Republika w HD od ponad roku

i można wiele kanałów jeszcze wymieniać.

 

Siec nr 1 ma wiekszy trudności we wdrożeniu niż operatorzy tv kablowej? Oj.  

Nawet na forum nikt do dziś się nie odnosił w temacie „Pomysłu” wspominanego w dyskusji. 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy wiadomo już coś o nowościach tv od września ?

@Tob: Wskaż konkretny wpis. Pisałem jedynie byś sobie darował pisanie o lineranej telewizji w 4K, bo polscy nadawcy nie nadają wiele stacji w tym formacie. Treści VOD są stale rozwijane. Oczywiście Orange mogłoby zainwestować 0,5 mln zł i kupić mechanizm przekształcenia sygnału SD,HD na 4K (lub wydać wiele więcej by zrobić to samodzielnie), ale czy będzie to dla wymagających osób "wystarczające"? I oczywiście, każdy może pisać jakie Orange jest złe i niedobre bo nie oferuje wiele treści 4K. Co do HD, mniej niż 10% kanałów nadawcy oferują w HD dla technologi kablowej i nie ma ich w Orange w HD. Ale próbowałem Ci też uświadomić, że niektórych kanałów w polskiej wersji językowej nie ma w HD.

Ile jesteś w stanie wskazać kanałów z brakiem SD w Orange, których nadawcy dają przekaz dla tv kablowej w HD? - 10? W pakiecie Optymalnym wg strony www powinny być 104 kanały. Łącznie w tv kablowej jest 200 kanałów. Dla jednych ważny jest kanał Mezzo, dla innych Top KIds, dla kogoś innego jeszcze coś innego. Nie rozumiesz mechanizmów kreowania ofert. Kiedyś z pakietu podstawowego Orange wyrzuciło pewien kanał religijno-społeczny. Masowy kontakt klientów z BOK spowodował, że kanał wrócił w tydzień do pakietu podstawowego. Gdyby brak HD na jednym z tych kanałów był istotną bolączką klientów i spowodował wiele zapytań na BOK czy jakiś "szum" w sieci, za tydzień byłoby HD. Tak to działa czy Ci się podoba czy nie. Jedni mogą napisać, że Orange "nic nie robi", a zwykle wynika to z faktu, że priorytetem są inne rzeczy (jakie - to pytanie do pracowników Orange). Oczywiście można to uzasadniać kiepskimi stykami (bo i czasami są), ale to zawsze można i wyłączyć HD na reszcie kanałów (jeśli ktoś przyjmuje, że ten argument ma jakiś istotny wpływ na to).

Akurat w ciągu obecnego półrocza zaszło dużo zmian jeśli chodzi o tv w Orange:
1) nowe canal+ były "bardzo blisko" po premierze
2) nowy dekoder
3) nowa usługa - multinagrywarka
4) nowe filmy vod w 4K
5) paramount play w VOD
6) możliwość brania oferty tv z umową bez lojalki
7) było coś w PPV i parę otwartych okien

A to jeszcze nie koniec 🙂

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 46
  • 47
  • 1

Czy wiadomo już coś o nowościach tv od września ?


@Piotrekk85napisał(-a)
Wspominany pomysł przez półtora miesiąca zyskał całe zero głosów. Więc poszukajcie ludzi od tv w Orange w social mediach jak chcecie "działać" a nie "pisać".

@Piotrekk85 nie będę już z Tobą dyskutować, bo zauważyłem, że w większości tematów negujesz pomysły i opinie innych użytkowników aby jak najbardziej nakręcić wymianę postów w celu bliżej mi nieznanym. Chyba, że chodzi o zdobywanie rang, punktów itp.

Pomysł zgłosiłem, nikt nie głosował, ale w tematach odnośnie tv pojawia się co jakiś czas wątek zmiany kanałów z SD na HD, więc jest on jak najbardziej aktualny. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy wiadomo już coś o nowościach tv od września ?

Ale to szybko nie trafi do decyzyjnych osób. Lepiej napiszcie do ludzi z biura prasowego Orange na fb czy Twitterze. A jak chcecie bezpośrednio znaleźć osobę od tv, dosyć łatwo znaleźć kto jest na stanowisku Senior Brand Manager w Orange Polska i zajmuje się telewizją i vod.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Czy wiadomo już coś o nowościach tv od września ?

Według mnie pracownicy, którzy bywają na tej społeczności powinni w takich sprawach interweniować i przekazywać sprawy w odpowiednie ręce, gdyż mają lepsze "dojścia". To Orange powinno zależeć, by śmieciowe kanały SD, które mają odpowiedniki w HD wywalać i zastępować tymi w wyższej rozdzielczości, gdyż HD teraz jest już standardem.

 

Dlatego jestem ciekaw, co @sebaswiderski uda się załatwić w tej sprawie. I trzymam kciuki 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Czy wiadomo już coś o nowościach tv od września ?


@aro87napisał(-a)

 

@Piotrekk85 nie będę już z Tobą dyskutować, bo zauważyłem, że w większości tematów negujesz pomysły i opinie innych użytkowników aby jak najbardziej nakręcić wymianę postów w celu bliżej mi nieznanym. Chyba, że chodzi o zdobywanie rang, punktów itp.

ani ja. Przeinaczanie tego co pisałem i jak oraz wyrzucanie mi, że jako klient śmiem wskazywać na to co mi nie pasuje, po prostu z niektórymi nie ma co dyskutować. 

Dokladnie tak jest ze HD dziś jest standardem, a w Orange nadal są kanały w jakości  obrazu która zniechęca do ich oglądania. 

Juz nawet nie wspomnę, że zawartość pakietów jest tez nieporozumieniem i kanały słabej jakości programowej są w wyższym pakiecie (np Superstacja), a te w wyższej są w niższym pakiecie (np.Stingray).


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy wiadomo już coś o nowościach tv od września ?

Mamy rok 2019. HD nie jest standardem w Polsce. Zwykle w najniższych pakietach ok 50-70% kanałów jest w HD. A nie znam operatorów poza lokalnymi którzy sami inwestują w polepszenie jakości obrazu poza tym co przekazuje nadawca.
Anonim

Nie dotyczy

Czy wiadomo już coś o nowościach tv od września ?

Piotrek kanały HD to już standard u nas, to że są jeszcze SD, niby dla kablowych sieci istnieją, nie jest standardem UHD u nas, to jest pewne, zasadniczo cała oferta jest w HD z orbity, to że Orange ma sporo SD, zgadnę... koszty.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Czy wiadomo już coś o nowościach tv od września ?

Orange tv ma swoje standardy. 

Anonim

Nie dotyczy

Czy wiadomo już coś o nowościach tv od września ?


@aro87napisał(-a)
Pomysł zgłosiłem, nikt nie głosował, ale w tematach odnośnie tv pojawia się co jakiś czas wątek zmiany kanałów z SD na HD, więc jest on jak najbardziej aktualny. 

@aro87 , wiesz jak to jest z ludźmi. Do pyskówki jest sporo chętnych, a gdy wchodzi w grę konkret, to mądrali wywiewa. Tak i tutaj też jest, więc nie ma odstępstwa od zachowań w realu. A pomysły, to też realna szansa na wdrożenie. Nie każdy ma, lub chce mieć popularne media społecznościowe. Skoro jest forum, to komuś powinno zależeć na pchnięciu tematu do przodu...niezależnie od zerowego głosowania. Można dać pomysł zlikwidowania Pomysłów na forum...ciekawe, czy komuś, kto czuwa nad forum czerwona lampka z tyłu głowy się zaświeci?