Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Cesja z osoby prywatnej na firmę - zmiana numeru ID Usługi TV i NC+GO


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Cesja z osoby prywatnej na firmę - zmiana numeru ID Usługi TV i NC+GO

Witam,

tak jak w temacie, czy numer tej usługi się zmienia? Pytam, bo wczoraj dostałem informację, że cesja została dokonana i dokładnie od wczoraj nie działa mi NC+GO z komunikatem -204 hosting provider. Czy to ma związek i w jaki sposób rozwiązać problem, tak żebym mógł dalej korzystać z NC+GO tak samo bezproblemowo jak przed cesją?

Pozdrawiam i z góry dziękuje ,

Radek

18 ODPOW. 18

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Cesja z osoby prywatnej na firmę - zmiana numeru ID Usługi TV i NC+GO

Id się zmienia. Dostęp do nc+go będzie do 45 dni - maksymalny czas zaksięgowanie opłacania faktury z opłatą za nc+ pobieraną z dołu na nowym koncie. Możesz próbować wcześniej zarejestrować się na nowo ale to loteria czy się uda.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Cesja z osoby prywatnej na firmę - zmiana numeru ID Usługi TV i NC+GO

Dziękuje za odpowiedź!

A jeszcze dopytam, czy jest sposób, w jaki mogę dowiedzieć się nowego adres ID Usługi TV nie mając dostępu do umów(akurat przebywam za granicą)? Na moim orange także nie widzę jeszcze numerów TV i Neostrady.

Pozdrawiam,

Radek


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Cesja z osoby prywatnej na firmę - zmiana numeru ID Usługi TV i NC+GO

Opcje są dwie: zalogowanie na mój Orange lub poprzez kontakt z doradcą bok http://orange.pl/kontakt

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Cesja z osoby prywatnej na firmę - zmiana numeru ID Usługi TV i NC+GO

Dziś otrzymałem nowe faktury już po cesji, z których wynika, że ID Usługi TV się nie zmieniło. Jak rozumiem w takim razie NC+GO powinno dalej działać. Czy masz może pomysł dlaczego wyskakuje komunikat -204 hosting provider?

Pozdrawiam,

Radek


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Cesja z osoby prywatnej na firmę - zmiana numeru ID Usługi TV i NC+GO

Na pewno musisz mieć inne konto, one jest powiązane nie tylko z ID TV ale i z peselem.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Cesja z osoby prywatnej na firmę - zmiana numeru ID Usługi TV i NC+GO

Możliwe, tzn. dostałem dziś 2 faktury:

na 1. mam stary numer ewidencyjny dalej na osobę prywatną , na której jest właśnie opłata za canal+ i jeszcze za pakiet bogaty,

na 2. mam już nowy numer ewidencyjny już na firmę gdzie jest tv(ale stary numer ID)neostrada itd.

I jeszcze 3 faktura na telefony firmowe.

 

Czy na pewno w takiej sytuacji jest to wina cesji, czy w ogóle cesja c+ została dokonana skoro dalej dostaje na osobę prywatną? Ja ma podejrzenie, że właśnie c+ i pakiet bogaty nie zostały objęte cesją, bo akurat te usługi były dodane trochę później niż pierwotna umowa z orange i może ktoś ich nie dodał jak robił cesję, możliwe to?

 

I jeszcze dodatkowe pytanie czy na pewno muszą być 3 faktury, a nie 1 łączna?

 

Sorry, że tak męczę, ale staram się zrozumieć to wszystko:)

Pozdrawiam,

Radek


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Cesja z osoby prywatnej na firmę - zmiana numeru ID Usługi TV i NC+GO

To ja już nie rozumiem co masz i co zrobiłeś z cesją.
Usługi indywidualne nie łączą się z firmowymi.

W okresie przejściowym po cesji mogą się zdarzyć dwa rachunki (za stare konto rozliczenie i na nowe konto na miesiąc do przodu). Jeśli masz Orange Love, to wszystkie usługi powinny być na jednym rachunku (ale i tak oddzielna faktura za stacjonarne i komórki, ale fv za komórki się nie płaci bo ta część jest doliczana do stacjonarki). To strasznie zakręcone 😄

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Cesja z osoby prywatnej na firmę - zmiana numeru ID Usługi TV i NC+GO

Rozliczenie pakietów jest chyba z dołu czyli na fakturze na poprzedniego klienta masz naliczone opłaty za poprzedni okres rozliczeniowy gdzie właścicielem jeszcze był poprzedni abonent. Natomiast na nowego abonenta masz główne opłaty z góry.
W przypadku Love dla firm będą dwie osobne faktury

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Cesja z osoby prywatnej na firmę - zmiana numeru ID Usługi TV i NC+GO

Po kolei:D

Miałem internet+kablówka w orange na siebie. Na początku bez c+ i pakietu bogatego, które zostały dodane.

Przeniosłem 2 numery komórkowe do orange i stworzyłem love dla firm, ale nikt w oddziale nie informował mnie, że nie mogę mieć komórek na firmę i resztę na siebie, bo wtedy nie będzie love dla firm.

Tak więc dokonano cesji, żeby był love dla firm. Mam nadzieję, że jasne:)

 

Akurat jak pisałem odpisał Arti_Kn_PL - to by faktycznie się zgadzało, że jedna faktura pokrywa z dołu, a druga z góry.

Będą 2 faktury, jedna na komórki, druga na całą resztę tak?

Dzięki za pomoc!

Radek