Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak kanalu 805

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 56
  • 0

Brak kanalu 805

Czy ktoś może mnie uświadomić dlaczego od nowego roku nie działa u mnie w telewizji satelitarnej kanal 805 KBS WORLD HD ?Kanal nadal istnieje bo wyswietla się nazwa ale jest czarny ekran.Wszystkie inne kanały działają.Prosze o jakas podpowiedz,założyłam ta telewizję tylko ze względu na ten kanal 6 lat byl i nagle czarny ekran.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Brak kanalu 805

@Alicja18 u mnie już działa. Widać reklamację i zgłoszenia odniosły skutek 😊. Po prostu awaria...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Brak kanalu 805

@Alicja18 według mnie wybrałeś najgorszy wariant na oglądanie tego kanału, ponieważ jest on nadawany z satelity w wersji niekodowane, więc wystarczy sam dekoder z wolnego rynku z obsługą DVB-S2.

Przyczyn braku obrazu może być wiele. Kilka z nich wymienię:

  • Nadawca zaprzestał dosyłu sygnału do transpondera.
  • Nadawca zmienił warunki licencji i po mimo darmowej transmisji Orange nie może go retransmitować, więc programowo blokuje obraz.
  • Nadawca nie uiścił opłaty za dzierżawę transpondera, więc Eutelsat zablokował transmisję.
  • Transponder został wyłączony.
  • Uszkodzony konwerter na wysoką częstotliwość polaryzacja V.
  • Zakłócana częstotliwość transpondera.
  • Może być konieczność ponownego zestrojenia anteny.

To kilka z przyczyn, które mi się nasuwają. Najprościej sprawdzić podłączając inny dekoder i/lub pomiar sygnału z tego transpondera. Na stronie technicznej nie widać informacji o zmianach na kanale, więc stawiam że to jest usterka techniczna braku kanału.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Brak kanalu 805

@Alicja18 szukałaś innych miejsc nadawania? Np. Youtube? na Facebook znalazłem taką transmisję/informację: https://www.facebook.com/hashtag/kbsworldtv


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Brak kanalu 805

@Alicja18 przyszło mi do głowy, że poza potencjalnymi przyczynami wskazanymi przez @ketrasaArtur w grę może też wchodzić zmiana transpondera... warto w dekoderze uruchomić skanowanie kanałów, najczęściej jest to do zrealizowania  z pod przycisku MENU na pilocie do dekodera, gdzie powinno być polecenie USTAWIENIA a tam  WYSZUKIWANIE KANAŁÓW.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Brak kanalu 805

@Misiek62 @Alicja18 na stronie technicznej nie znalazłem informacji o zmianie transportera. Jeżeli zostały zmienione PID-y kanału, to wyszukiwanie jak najbardziej ma sens.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 56
  • 0

Brak kanalu 805

Patrzyłam sile sygnału na tym kanale z mojej satelity i jest mega dobra 100%na 92%.Na chłopski rozum powinien działać,resetowałem dekoder,nic to nie dało.

 

Tak szukałam ale online mogę oglądać tylko KBS WORLD 24 i oczywiście nie jest tłumaczony po angielsku.

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Brak kanalu 805

@Alicja18 wyszukiwalas ponownie kanaly? Moze na infolinii udziela Ci informacji co sie stalo https://www.orange.pl/view/kontakt#


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Brak kanalu 805

@Alicja18U mnie też czarny ekran, ale przy testach poziom sygnału mam "0"


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Brak kanalu 805

@Alicja18 to teraz trzeba zweryfikować, co się dzieje z nadawcą. Może zrezygnował już z tej pozycji. Znalazłem jeszcze ten kanał ma trzech innych satelitach. W naszej lokalizacji jeszcze dobry sygnał powinno się uzyskać z Eutelsata 7 stopni wschód. 

Anonim

Nie dotyczy

Brak kanalu 805

@Alicja18  ten transponder często nie nadaje paczka kanałów HD, są też problemy z jakością sygnału, wersja sd kanału pewnie działa, nie sprawdzałem ostatnio, ale to kanał lubiany, ot tak z HB nie zniknie 😉