Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

wymiana telefonu po 2 wizytach w serwisie.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

wymiana telefonu po 2 wizytach w serwisie.

Witam w listopadzie 2017 kupiłem samsunga s8+ po około 10 miesiącach uszkodził sie głosnik w telefonie. Telefon zaniosłem bezpośrednio do serwisu,w którym został wymieniony głosnik na nowy. Trzy miesiące temu gośnik uszkodził sie po raz kolejny, nastepna wizyta w serwisie i ponowna wymiana głosnika. Od kilku dni głosnik znowu zaczął ciszej pracować. Chciałbym wymienić telefon na nowy jaka jest szansa, że orange wymieni telefon na nowy ? Nie chce po raz kolejny zanosić go do serwisu bo za jakiś czas znowu problem wróci. Czy mogę skorzystać z rękojmi w takim wypadku? 

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36151
  • 1365

wymiana telefonu po 2 wizytach w serwisie.

W przypadku rękojmi sam określasz sposób naprawy. https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-gwarancja-a-rekojmia

Choć osobiście uważam, że lepiej nie załatwiać napraw przez Orange a zrobić to bezpośrednio w serwisie Samsunga.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

wymiana telefonu po 2 wizytach w serwisie.

Rozumiem ale czy w serwisie mogę żądać wymiany tel na nowy a nie naprawy ? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36151
  • 1365

wymiana telefonu po 2 wizytach w serwisie.

Możesz, ale i tu i tu są sytuacje kiedy jednak wymiany będzie naprawa. Tylko ciężko bez ekspertyzy ocenić czy wada daje podstawy do wymiany...
Anonim

Nie dotyczy

wymiana telefonu po 2 wizytach w serwisie.

Można się powołać w piśmie na niezgodność towaru w umowie gwarancyjną, ponieważ ciągle jest ta sama usterka nie zależna od nas, oczywiście pismo do Serwisu, nie do Operatora, czy uznają roszczenie, to już loteria, inna droga to Sąd.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

wymiana telefonu po 2 wizytach w serwisie.

Z tego co mi wiadomo rękojmia może być składana u sprzedawcy a nie w serwisie.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

wymiana telefonu po 2 wizytach w serwisie.

Oczywiście ,żę rękojmia obowiązuje u sprzedawcy. Niestety z tego co się dowiedziałem w przypadku rękojmi po drugim roku konieczne jest udowodnienie że wada telefonu istniała w dniu zakupu.

Anonim

Nie dotyczy

wymiana telefonu po 2 wizytach w serwisie.

@czarnuch po tych 2 naprawach, to już chyba nie wada ukryta, trzeba uderzyć w Serwis nie Operatora, i skreślić sensowny tekst by wymienili telefon na nowy, szansa jest 😉