Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

reklamacja telefonu wymienionego na nowy


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

reklamacja telefonu wymienionego na nowy

dzień dobry.

ja w takiej sprawie. w październiku 2016 oddałam roczny telefon sony xperia m4aqua na gwarancje. telefonu nie dało się naprawić w związku z czym został wymieniony na nowy i jednocześnie dostałam do niego nowy paragon z października 2016 roku.

I moje pytanie brzmi, czy w takiej sytuacji jeżeli dostałam nowy telefon z nowym paragonem to 2 letni okres gwarancji jest od daty na paragonie?

pozdrawiam.

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

reklamacja telefonu wymienionego na nowy


karolinadiana napisał(-a):

dzień dobry.

ja w takiej sprawie. w październiku 2016 oddałam roczny telefon sony xperia m4aqua na gwarancje. telefonu nie dało się naprawić w związku z czym został wymieniony na nowy i jednocześnie dostałam do niego nowy paragon z października 2016 roku.

I moje pytanie brzmi, czy w takiej sytuacji jeżeli dostałam nowy telefon z nowym paragonem to 2 letni okres gwarancji jest od daty na paragonie?

pozdrawiam.


@karolinadiana Przede wszystkim sprawdź czy do tego "nowego" telefonu wystawiono Ci nowy dokument potwierdzający gwarancję... brak takiego dokumentu każe zakładać, że biegu gwarancji dla kolejnego aparatu nie rozpoczęto od nowa. Zwróć uwagę na elementy identyfikujące dany telefon, np. numer IMEI.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

reklamacja telefonu wymienionego na nowy

Jeśli chodzi o gwarancję, to musisz poczytać zapisy karty gwarancyjnej.

A na nowym paragonie masz informację, że to po wymianie?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

reklamacja telefonu wymienionego na nowy

wystawiono mi nowy paragon na tą samą kwotę co poprzedni, a numer imei na pudelku i paragonie się zgadza.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

reklamacja telefonu wymienionego na nowy

i na paragonie nie mam żadnej informacji, że to telefon z wymiany


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

reklamacja telefonu wymienionego na nowy

@karolinadiana  jeśli masz jakiś problem z tym nowym telefonem to na Twoim miejscu skorzystałbym z prawa reklamacji w trybie rękojmi - dochodzisz od sprzedającego. Uprawnienie to daje możliwość żądania 4 sposobów załatwienia:

wymiany towaru na wolny od wad;

naprawy towaru;

obniżenia ceny;

odstąpienia od umowy – o ile wada jest istotna.

 

Moim zdaniem w  praktyce w grę wchodzą dwa pierwsze żądania, i warto je, a nawet trzeba wyartykułować w momencie składania reklamacji.


Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

reklamacja telefonu wymienionego na nowy

Mówi o tym art. 581 § 1 k.c. cytując opinię prawną "Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej."

 

Miałem podobną sytuację z Sony też mi wymienił telefon na nowym ale nie otrzymałem o ile pamiętam nowej fakv. za niego. Podstawą późniejszych napraw była stara fakv oraz notatka serwisowa w której potwierdzają wymianę aparatu na nowy ze wskazaniem nr Imei nowego sprzętu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

reklamacja telefonu wymienionego na nowy

Ciekawe kto wystawił paragon...