Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ipad (2018) i Orange VPN

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 10
  • 0

ipad (2018) i Orange VPN

Witam. Mam pytanie czy usługa VPN ( dynamiczny ) działa na sprzęcie i sofcie appla. Przez ok 1,5 roku korzystałem z APN VPN na sprzętach androida i było ok. Na moim starym tablecie Galaxy Tab nie mam problemu z ustawieniem VPNa. Wczoraj poszedłem do punktu obsługi Orange i pani wydała mi kartę nano sim kopiując uprawnienia ze starej jaka siedziała w tablecie ( w samsungu była micro) . No i lipa po powrocie do domu i aktywacji nowej karty na ipadzie. Karta działa na normalnym APN internet, jednak jak wpisuje ustawienia APN VPN karta loguje się do sieci Orange ale nie daje połączenia. Ipad to dla mnie nowy sprzęt i może należy to jeszcze jakoś dodatkowo skonfigurować ale nie wiem jak wiec jak ktoś to na nim odpalił i ma link do jakiejś konfiguracji byłbym wdzięczny za pomoc. Ale na początku zależy mi na potwierdzeniu czy ktoś to w ogóle odpalił na ipadzie

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

ipad (2018) i Orange VPN

VPN działa na ipadzie. Reklamacja tu nic nie pomoże, bo to nie jest błąd ze strony operatora. Na usłudze dodatkowa karta sim nie działa usługa Orange VPN. Można jednak podłączyć to w sposób niestandardowy, ale musisz trafić na osobę z odpowiednim dostępem - w dziale reklamacji może się to nie udać.
Profile są przypisane na numer IMSI.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

ipad (2018) i Orange VPN

@Mocart  iPad powinien działać bez problemów z Orange VPN. Po zmianie APN możesz zrestartować urządzenie. Dodatkowo upewnij się, że usługa VPN po zmianie karty sim jest dalej aktywna.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 10
  • 0

ipad (2018) i Orange VPN

Dokładnie tak mi się wydawało ale coś jest nie tak z tym. Karta sim główna (jaką mam w telefonie - tj. Galaxy S7) nadal umożliwia mi włączenie publicznego IP przez APN VPN. To oznacza że usługa jest aktywna. SIM jaki mam w tablecie jest wydany dodatkowo dla internetu (w ramach jakiejś tam promocji) i korzysta z ustawień karty głównej (nawet nie widzę go w portalu Mój Orange). Wiec na 100% usługę mam aktywną. To co mnie zastanawia to czy przy wydaniu duplikatu tej karty …. Orange nie powinien jeszcze dodatkowo zarejestrować nowego SIM gdzieś w systemie żeby był autoryzowany na tym APNnie. Może to tak działa i w momencie jak wydawana jest nowa karta procedura przepisania nie przenosi wszystkiego na nową kartę. Czy da się jakoś sprawdzić status usługi VPN z poziomu kodu telefonu a nie smsem (ta karta jest internetowa i nie daje mi możliwości wysyłania smsów). 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

ipad (2018) i Orange VPN

Na dodatkowej karcie sim tylko do internetu nie działa inny apn. Ew może na BOK ktoś Ci w niestandardowy sposób jakoś włączy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

ipad (2018) i Orange VPN

Screenshot_20190915_124740.jpg

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

ipad (2018) i Orange VPN

@Mocart  Skoro to dodatkowa karta sim, to jesteś pewny, że w Samsungu ten VPN działał i miałeś pootwierane porty ? W jakim celu ?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 10
  • 0

ipad (2018) i Orange VPN

Tak, oczywiście działał. Korzystam z tabletu do odbioru obrazu i dwukierunkowo telemetrii z drona.

Obydwa są streamowane na publiczne IP, dlatego specjalnie z tej usługi korzystam.

Samsung jest niestety mały, 7`` a ipad ma dla mnie idealną wielkość wiec chciałem się na niego przesiąść. 

Napisałem wcześniej że korzystam z tego rozwiązania z 1,5 roku. Wczoraj tylko podmieniałem sima bo ten mi do Ipada nie pasuje.

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 10
  • 0

ipad (2018) i Orange VPN

Ciekawa sprawa. Jak aktywowałem tą usługę nic takiego nie było.

Dwie karty sim działały na APN VPN mimo że na głównej mi nigdy nie zależało. Może to regulamin dla nowych kart, ja jestem nadal na Smart Plan Wspólny


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

ipad (2018) i Orange VPN

Cennikowo i regulaminowo nigdy dodatkowa karta sim nie łączyła się z punktem dostępu vpn (w sensie skorzystania z apn vpn na dodatkowej sim). Jest to jednak możliwe "poza cennikowo" choć trudno obecnie znaleźć na BOK osobę z odpowiednim dostępem.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 10
  • 0

ipad (2018) i Orange VPN

W takim razie może muszę złożyć reklamacje na przepięcie sima. Czy oni rejestrują na APN simy jakimś numerem seryjnym a nie numerem telefonu?. Może kobieta w punkcie obsługi powinna ja jeszcze gdzieś zgłosić .... Jeżeli jesteście pewni ze VPN działa na iPadach to chyba jedyna sensowna konkluzja tej dyskusji. Karta została zmieniona fizycznie, numer telefonu bez zmian .. wiec chyba musi to być sprawa dopisania jakiegoś fizycznego numeru do white list APN