Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zablokowany telefon

Anonim

Nie dotyczy

Zablokowany telefon

Ciekawe czy blokada permanentna  mam z wysp gości, może na ich sim karcie by ruszył 😄


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Zablokowany telefon

Idź na Policję i zgłoś sprawę, podaj numer telefonu, na który kontaktowałeś się ze sprzedającym, może był głupi i miał zarejestrowany na siebie., a poza tym, na fakturze nie masz imienia i nazwiska kupującego? Wtedy Policja już się z nim skontaktuje w tej sprawie, bo to jest oszustwo.

 

A tak poza tym, telefon nie jest uceglony, bo można jakimś custom romem blokadę obejść, ale nie będziesz miał oryginalnego softu.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 61
  • 0

Zablokowany telefon

@Anonim  wydaje mi się, że taka blokada to już amba fatima i nawet karta z najdziwniejszego zakątka świata nie pomoże. 

Gdzieś w telefonie jest jakiś algorytm czy coś, że po nadaniu sygnału z sieci jest blokowanie go.

Anonim

Nie dotyczy

Zablokowany telefon

Kiedyś czytałam na ten temat i wypowiadał się człowiek, że policja sprawy nie przyjęła. Nie jest to kradzież. 

 

Dodam jeszcze, że według informacji znalezionych w sieci taka blokada działa tylko w kraju więc za granicą telefon powinien działać. Nie znam nikogo kto to testował w praktyce ale jeśli masz kogoś znajomego za granicą i byłby tobie to w stanie sprawić też może być jakaś opcja na odzyskanie części pieniędzy 

Anonim

Nie dotyczy

Zablokowany telefon

@mirek0769  na płycie jest ekstra chip, który za to odpowiada, ale pozbyć go się trudno, taniej podmiana płyty z rozbitka, co działa oczywiście. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 61
  • 0

Zablokowany telefon

@-brtk- dziękuję za odpowiedź z Twojej strony. Tylko, że jak pójdę na policję to jak było wspomniane wcześniej, zabiorą mi go jako dowód w sprawie, i raczej jak będę żył na tym świecie to go już nie zobaczę, a sprzedaż na części zawsze to jakaś nagroda pocieszenia. 

Wiem, widziałem ogłoszenia techników- magików, którzy wgrywają jakiegoś launcha a drudzy coś kombinują z płytą główną urządzenia.. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Zablokowany telefon

Jeżeli telefon nie jest skradziony, to dlaczego mieliby ci go zabrać jako dowód w sprawie?

Umowy ze sprzedającym nie spisywałeś? Tylko po prostu dostałeś dowód zakupu telefonu? Tylko umowa ustna dalej jest umową i masz swoje prawa jako konsument, a nie spisanie umowy na papierze jest Twoim błędem i nauczką na przyszłość.

Najtaniej to będzie jak pisze Irek, kupić rozbity telefon i podmienić płytę główną.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 61
  • 0

Zablokowany telefon

@Anonim rozmawiałem z jakiś technikiem-magikiem, że wymiana jakiegoś układu na płycie głównej usprawni go, ale czy to działa nie znam opinii na taki temat, a napisać można wszystko aby to sprzedać a klient kupił. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 61
  • 0

Zablokowany telefon

@-brtk- widzisz, teraz zadaje sobie pytanie to samo co wyżej, czy go zablokowali bo gość nie płaci czy zrobił sobie żarty i go zgłosił jako kradzież, nie mam pewności za co to jest.

Nie mam żadnej umowy że sprzedającym. Tak mam fakturę, która wystawiło Orange z numerami IMEI.

Tylko czy poszukanie takiego rozbitego telefonu będzie dobrym rozwiązaniem, kupię(a znając moje szczęście)  okaże się, że płytę też gdzies uszkodziło i kolejne inwestowanie w telefon.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6146
  • 69

Zablokowany telefon

@mirek0769 tak z ciekawości: Jaka odpowiedź daje sprawdzenie imei na stronie

https://www.orange.pl/zobacz/weryfikacja-imei