Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wyłączenie 3G a VoLTE w telefonie. Muszę posiadać telefon z VoLTE?

ROZWIĄZANE

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2026
  • 6257
  • 69

Wyłączenie 3G a VoLTE w telefonie


@Pablo5napisał(-a)

Sieci komórkowe Orange, T-Mobile i Plus wkrótce wyłączą sieć 3G. Co to oznacza? Jeżeli w Waszym telefonie nie ma LTE lub 5G to z telefonu nie będzie można dzwonić, ani pisać SMS.. Generalnie wszystkie telefon wydane przed 2012 przestaną być użyteczne.Zerknij do linka: https://tech-mate.pl/wylaczenie-3g-polska/ 🙂


Podlinkowany materiał jest na poziomie informacji o śmiercionośnym 5G 😞

Po wyłączeniu 3G telefony z 2G nadal będą działać.

 

@Zbyniu co sformuowania "musisz" ... no cóż, orange jak każde korpo ma swoje własne cele, resztę dopowiedz sobie sam.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Wyłączenie 3G a VoLTE w telefonie


@Zbyniunapisał(-a)

"Generalnie wszystkie telefon wydane przed 2012 przestaną być użyteczne."

...


Kogo cytujesz? Telefony wyprodukowane przed 2012 rokiem już w znacznej większości nadają się do wymiany, niezależnie od tego że wiele z nich nie miało wcale wsparcia dla 3G. Po prostu sprzęt (zwłaszcza jeśli jest używany) się starzeje i dożywa swojego żywota.

Jest bardzo wiele modeli telefonów które wspierają LTE, ale nigdy nie będą wspierały rozmów w 4G i dla nich wyłącznie 3G będzie testem przeprowadzonym na żywym organizmie. IMHO nic wielkiego się nie stanie, rozmowy będą zestawiane przez 2G i klient niczego szczególnego nie zauważy. Na tych telefonach można też skorzystać z komunikatorów. Ale to raczej nie te sprzed 2012, tylko telefony z okolic 2014-2020.

Reasumując (dłuższa wersja mojej oryginalnej odpowiedzi): jeśli jedyną motywacją do wymiany sprzętu miałoby być wyłączenie 3G, to taka decyzja nie jest uzasadniona.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Wyłączenie 3G a VoLTE w telefonie. Muszę posiadać telefon z VoLTE?

@Zbyniu Orange od 2024 ma wyłączać sieć 3G. Jeżeli większość użytkowników przejdzie do korzystania z VoLTE, to 2G nie powinno być przeciążone więc rozmowy głosowe powinny działać bezproblemowo. Obecnie przeprowadziłem testy na samym 2G. Rozmowy da się prowadzić bez utrudnień. Trzeba się liczyć, że obecnie 2G jest mało używane. Lepszym rozwiązaniem będzie przygotować się na prowadzenie polączeń głosowych po VoLTE.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Wyłączenie 3G a VoLTE w telefonie

To są tylko prognozy i nic pewnego, sporo urządzeń pracuje w 2G, jakby nie to, to może wyłączyli by do 2025 nawet 😎


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2026
  • 6257
  • 69

Wyłączenie 3G a VoLTE w telefonie

@Zbyniu mnie orange też sugeruje, że "muszę" ale na razie mam zamiar korzystać jak dotychczas na nokii 208 i e52

IMAG1845.jpgrsz_imag1846.jpgrsz_imag1847.jpg 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 133
  • 0

Wyłączenie 3G a VoLTE w telefonie

No dobra, to mam jasność. Myślałem, że jest coś o czym nie wiem ale jednak konieczność wymiany telefonu na taki który obsługuje VoLTE w Orange to korpościema 🙂 Dopóki taki komunikat widniał tylko na stronie informacyjnej o wyłączeniu 3G w Orange to go ignorowałem ale w momencie gdy zacząłem dostawać SMSy i powiadomienia z aplikacji Orange że muszę wymienić telefon na taki który obsługuje VoLTE w sieci Orange to postanowiłem zweryfikować czy jest coś o czym nie wiem czy ktoś tu kręci. 

 

Swoją drogą mam urządzenie które faktycznie muszę wymienić - tracker GPS. On niestety faktycznie obsługuje tylko sieć 3G (2G nie) więc muszę go wymienić na taki z modemem LTE.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 257
  • 1634
  • 0

Wyłączenie 3G a VoLTE w telefonie


@Pablo5napisał(-a)

Sieci komórkowe Orange, T-Mobile i Plus wkrótce wyłączą sieć 3G. Co to oznacza? Jeżeli w Waszym telefonie nie ma LTE lub 5G to z telefonu nie będzie można dzwonić, ani pisać SMS.. Generalnie wszystkie telefon wydane przed 2012 przestaną być użyteczne.Zerknij do linka: https://tech-mate.pl/wylaczenie-3g-polska/ 🙂


Po co tak bezmyślnie przytaczać pseudo-fachowe artykuły?

Mam telefon z 2011 roku, działa i będzie działać (z 2G) 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36206
  • 1366

Wyłączenie 3G a VoLTE w telefonie

2G będzie działać słabo. Jakość połączeń będzie gorsza, bo więcej urządzeń będzie korzystać z tego samego pasma. Dlatego sugestia urządzeń wspierających VoLTE.