Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 82
  • 0

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

@agat13 telefony kupuję wyłącznie z wolnego rynku i nic tego nie zmieni - obrandowany soft nigdy nic dobrego nie wnosi. Poprzednie Xiaomi również był telefonem z wolnego rynku i problemów z nim nie miałem żadnych. 

Tematu "5G" nie poruszam nawet, bo tu też Orange stoi raczej na minus, ale nadal śmiać mi się chce, że na starej karcie "od fioletowych" po włączeniu pakietu z "5G" w ofercie na kartę sieć bez problemu mnie wpuściła.

 

Idąc tym tokiem rozumowania - wszelkie recenzje telefonów, o których możemy posłuchać, zobaczyć, przeczytać można włożyć między bajki, bo kupując słuchawkę "wszystko posiadającą" nie wykorzysta się w pełni potencjału telefonu, "bo telefon nie jest kupiony u Operatora". Ot logika i wolność wyboru, którego... nie ma...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5371
  • 21522
  • 173

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

Brandy softy licencje testowanie... Może. Ale wrażenie pozostaje jasne. Kup u mnie to będzie działać. Inaczej nici.

Tylko czemu w takim razie VoLTE działa bez problemu na moim starym zupełnie niebrandowanym Huawei P20 lite?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

Telefony z wolnego rynku będą miały działające VoLTE i WiFi Calling w Orange to iPhone i większość Samsungów. Pozostałe modele powinny mieć oprogramowanie operatora. Owszem, trafią suę modele, które również bez brandu będą działały. Może jednak zdarzyć się sytuacja, że operator wykryje niewłaściwe działanie telefonu i usługa zostanie zablokowana.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

Mam G71 5G i Flexa, oczywiście domyślnie VoLTE i 5G nie działało. Z początku na czacie każdy pisał, że nic nie da rady zrobić, po kilkukrotnym kontakcie w tej sprawie, ktoś stwierdził, że przekaże sprawę do techników, żeby mi to aktywowali, po wielu próbach (wielokrotnie kontaktowali się ze mną, pytając czy już działa) w końcu zaczęło działać VoLTE i 5G. Ale to nie jest normalne, żeby aktywacja tych usług była tak ciężka/prawie niemożliwa, telefon był kupiony w elektromarkecie (nie w Orange).


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 35
  • 0

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

Ktoś z Orange kiedyś pisał, że chodzi nie tylko o jakość połączeń u nas, ale teżu innych rozmóców, żeby sieć dobrze działała i w ogóle. No to ja rozmawiając z kimś kto ma iPhone i jest z dala od nadajnika słyszę co drugie słowo, to może niech Orange zablokuje im volte, niech gadają przez 3G albo 2G, które ma lepsze pokrycie, to zrywek nie będzie. A u mnie mimo że nikt się nigdy nie skarży, nieważne gdzie bym był, ja też słyszę idealnie (jak rozmówca ma dobry zasięg i telefon), to ciągle czytam coś o jakichś mitycznych błędach w sieci i konfiguracji. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 82
  • 0

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

@user6541 Nie wiem tylko, co trzeba byłoby zrobić, aby te próby zakończyć pozytywnie. Osobiście wielokrotnie dzwoniłem na Infolinię, i te próby zawsze się kończy tym samym, "włączę usługi, proszę sprawdzić w ciągu 24h, czy działa". No nie działa. Zgłoszenia techniczne były, zgłoszenia reklamacyjne były - efektu brak. Nawet karta została wymieniona.

Tak to właśnie jest - klient ma dobry telefon, spełniający wymagania pasm i usług, płaci się abonament, a obsługa jest taka, jaka jest.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

Już długo klienci na forum zwracają uwagę na zaniedbane wsparcie dla Motoroli. Może sytuacja ulegnie zmianie, tym bardziej że wsparcia udzielają pozostali operatorzy. 

 

A może Zespół Zwróci się w naszym imieniu. 😏🙏


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

@Ron realnie patrząc 🤔

To pisanie o tym i zgłaszanie, nic nie daje, korporacja patrzy na to inaczej i najpierw zysk, potem zadowolony klient, choć powinno być na odwrót 😎

Podziwiam tych co piszą non stop, o swoich problemach vs operator, ale pewnie liczą na poprawę/ naprawę problemu 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 82
  • 0

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

@Ron patrząc na to, że nikt z "Ekspertów" nie odpowiedział na ten wątek - nawet z punktu widzenia "ekologii" (takie modne słowo - ale właśnie "modne", a niezbyt realne w tej sytuacji) - szanse na zainteresowanie tematem są nikłe.

 

@IreneuszCD i tak - to jest właśnie typowa "korporacja" - byle się kasa zgadzała.

 

I tak oto doczekaliśmy czasów, gdy po ograniczeniach typu "simlock" teraz być ograniczonym usługami operatora, które umożliwią lub nie wykorzystanie w pełni możliwości zakupionego telefonu. (no chyba, że kupisz u Operatora z ogromnym abonamentem i w ratach, które po przeliczeniu ni jak są opłacalne do cen sklepowych - no i softem naszpikowanym apkami...)


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

@odziom91 z tymi zakupami w sklepie internetowym Orange, to raz jest drożej, jak trafisz na promocję,, to jest dużo taniej i mnie telefon z promocji w FLEX wyszedł tanio, trzeba kupować z głową, większość sprzętów kupuję w promocjach, nigdy po premierze sprzętu.😎