Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon w miejscu, gdzie zasięg jest tragiczny


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

Telefon w miejscu, gdzie zasięg jest tragiczny

Mam problem z jakością połączeń (czkawka podczas rozmowy), czasami z wysyłaniem smsów (muszę ponawiać) a także z Internetem. W ostatni weekend byłem u rodziny, gdzie niezależnie od wybranego przez telefon pasma (LTE, 3G, H+,...) telefon pokazywał brak kresek lub jedną. Dałem zgłoszenie. W odpowiedzi dostałem informację, że stacje bazowe pracują normalnie i żebym włożył swoją kartę do innego urządzenia a dodatkowo żebym korzystał z WiFi Calling. X tego co wiem to Moto G8 Power ma w Orange wyłączoną tę opcję. Reklamowałem zgłoszenie, bo problem występuje na wszystkich posiadanych telefonach (moich, żony, dzieci, itd.) Moto G8 Power, Moto One Vision, Moto G8, Xiaomi MI A2 Lite, Samsung J5, LG K8). Dostałem odpowiedź, że nie będzie żadnych prac, bo stacja bazowa pracuje prawidłowo. Krótko mówiąc słaby zasięg to tylko mój problem. Może czas zmienić sieć? W innym miejscu u rodziny już zgłaszaliśmy taki problemy. Skończyło się na tym, że mają Internet z Plusa.

Zrobiłem dzisiaj kolejne podejście, bo chcę mamie wymienić telefon. Zadzwoniłem i poprosiłem technika o informację, które telefony wybrać a których unikać. Podobno gorszy zasięg może być na tych z pleckami z metalu a lepszy na telefonach z pleckami z tworzywa lub szkła, a poza tym wszystkie modele działają tak samo dobrze. W Internecie znalazłem informacje, że gorzej jest z Samsungami. Chciałem mamie kupić coś z baterią min 5000 a do tego dobrze działający w słabym zasięgu Orange. Co wybrać Xiaomi, Oppo czy Motorole? Może jednak lepiej rozważyć zmianę sieci?

13 ODPOW. 13

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Telefon w miejscu, gdzie zasięg jest tragiczny

Z tymi "pleckami" to tak poważnie Ci technik napisał?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52617
  • 601

Telefon w miejscu, gdzie zasięg jest tragiczny

@LafarM przede wszystkim naprawdę sprawdź zasięg sieci. Znajdź na stronie beta.btsearch.pl rozmieszczenie dookoła nadajników i ich zasięg na stronie https://www.orange.pl/view/mapazasiegu 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Telefon w miejscu, gdzie zasięg jest tragiczny

@LafarM gdyby material z ktorego zrobiony jest telefon powodowal straty i gubienie zasiegu to taki telefon nie mialby szans na rynku. Wiec to raczej bajka z tymi pleckami. Mysle ze nie ma sensu kurczowo trzymac sie jednego czy drugiego dostawcy tylko rozeznac sie w kwestii zasiegu i samemu wybrac to co najlepsze. W slabym zasiegu zaden telefon nie bedzie dzialal dobrze. W zadnej sieci. 

Anonim

Nie dotyczy

Telefon w miejscu, gdzie zasięg jest tragiczny

@LafarM  Xiaomi i Motorola dobrze się sprawdzają przy złym zasięgu, Samsung też nie jest zły, mam S10 i daje wszędzie radę, jedynie tam gdzie sygnał słaby, bateria szybciej siada. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

Telefon w miejscu, gdzie zasięg jest tragiczny

Rozmawiałem i tak mi powiedział.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

Telefon w miejscu, gdzie zasięg jest tragiczny

Wszystkie sieci mają podobnie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

Telefon w miejscu, gdzie zasięg jest tragiczny

Ja mówię tylko to, co powiedział technik.

Anonim

Nie dotyczy

Telefon w miejscu, gdzie zasięg jest tragiczny

@LafarM  typ obudowy nie ma wpływu na zasięg telefonu, za jakość sygnału odpowiada dobry moduł GSM i antena, im droższy telefon tym te części są lepsze, ale na nic dobry telefon, jak zasięg marny, może testy zrobić na starterach innych operatorów i wybrać tego co ma najlepszy sygnał ☺


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

Telefon w miejscu, gdzie zasięg jest tragiczny

Samsunga nie kupię. Mieliśmy kiedyś SII i S Advance. Bardzo często pierwsze połączenia były głuche lub z rwaniem a czasami ze słyszalnością tylko w jedną stronę. Po latach zrobiłem drugie podejście A50. Uszkodził się w kieszeni (pękł ekran i płyta główna). Przez lata miałem LG, teraz Motorole, córka Xiaomi. Drobne zmiany w sofcie. Co jeden ma, to drugiemu brak. Alcatele też skreślam, bo mają jakieś dziwne tłumaczenia opcji w menu.